sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W niedzielę dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, dlatego zostawiamy auto i zamieniamy je na autobus, tramwaj, metro lub pociąg. Tego dnia środkami transportu zbiorowego pojedziemy za darmo, nawet tam, gdzie komunikacja zbiorowa jest jeszcze płatna.

Rokrocznie w akcję włączają się Koleje Mazowieckie. Celem wydarzenia jest zachęcenie do korzystania ze środków transportu publicznego.

Reklama - Transport zbiorowy w aglomeracji warszawskiej uchodzi za wzorowy dla pozostałych aglomeracji w Polsce. Dzięki stale rozwijającej się ofercie "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD" mieszkańcy mogą z jednym biletem podróżować tramwajami, autobusami, metrem oraz pociągami SKM, KM i WKD (korzystając z biletu ZTM od dobowego wzwyż). To sprzyja pozostawieniu samochodu i zamianie go, choćby na jeden dzień w roku, na transport publiczny. Pamiętajmy, że w dobie narastającego problemu z zakorkowaniem dużych miast oraz rosnącym poziomem zanieczyszczenia powietrza, nasze komunikacyjne wybory mają wymiar ogólnospołeczny i rzutują na przyszłość - czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

W ramach oferty podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin - Lotnisko Modlin.

Warto zatem pomyśleć, ile w codziennym życiu sami możemy zrobić dla poprawy jakości powietrza. Może warto zacząć od zmiany środka transportu?

Wyświetleń: 1380 komentarze: 0
18.09.2019, 09:06r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter