czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: niewystarczająca ilość kursów autobusowych do Myszyńca

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

W tym roku po raz pierwszy do szkół średnich poszły dwa roczniki. A problem, który ciągnie się już od zeszłego roku, nadal pozostał. Są ogromne trudności z powrotami uczniów z Ostrołęki do Myszyńca. Dzieci kończą zajęcia po godzinie 18.00 czy 19.00.

Ostatni mały busik do Myszyńca jest o godz. 19.05. Więcej nie ma. I co my mamy zrobić? Nie każdy może codziennie przyjeżdżać do Ostrołęki, by odbierać dziecko. Dodam, że zwalnianie się z kilkunastu minut z lekcji nic nie daje, dlatego że zawsze jest bardzo duży tłok. Kierowcy robią co mogą, zabierają ile się da ludzi, ale co to da skoro reszta zostaje. Czy doszło do tego, że mamy walczyć o miejsce i tratować siebie nawzajem? Czy to nie niebezpieczeństwo, by autobusy były tak przepełnione?

Reklama Nie oskarżam kierowców, oni robią co mogą, naprawdę. Czy powiat nie może z tym czegoś zrobić, zainteresować się tym problemem? Problem został spotęgowany przez niestety podwójny rocznik, gdyż jest jeszcze trudniej dostać się do domu. Czy ma się wydarzyć jakieś nieszczęście, by ktoś zauważył problem? Dodam jeszcze, że bilety jakiś czas temu przecież podrożały, a autobusów ubyło. Chciałabym w tym miejscu prosić o to, by pojawiło się ich więcej, by były większe oraz zwrócenie uwagi na niedogodności. Nie wiem, czy powroty do innych miejscowości są tak trudne. Zwłaszcza w piątki, wtedy to jest właściwie niemożliwe. Proszę o przemyślenie sprawy i zaproponowanie nowego rozwiązania.

Reklama Odpowiada Magdalena Mrozek-Rawa, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Ostrołęce:

Zapraszamy czytelniczkę do siedziby Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego, mieszczącej się przy ul Fieldorfa "Nila" 15 w Ostrołęce (pok. nr 125), by przedstawiła bliższe informacje na temat zgłaszanych potrzeb. Pozyskanie szczegółowych informacji pozwoli nam na przeprowadzenie rozmów z przedsiębiorcami obsługującymi linie autobusowe na wskazanej trasie. Tak, by można było dostosować już istniejące kursy czy też utworzyć nowe, uwzględniające potrzeby w zakresie dni, godzin dojazdu oraz ewentualne wielkości podstawianego środka transportu.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z szerokiej oferty edukacyjnej, skierowanej do młodzieży i osób dorosłych w Zespołach Szkół Powiatowych - np. w Myszyńcu i Kadzidle.

Wyświetleń: 2505 komentarze: 8
22.09.2019, 09:06r. Drukuj
Powrót


Gość @ 14:55, 22.09.2019

IP: 2a00:f41...f8b3

Pretensje do tych co sprzedali PKS. Oraz do tych co obiecali wskrzeszenie PKSów.

wiesiek @ 15:30, 22.09.2019

IP: 176.109...99

zlikwidowac wszystkie autobusy pks
kazdy ma samochod i dojedza sam laughing laughing laughing

Myszyniak @ 16:25, 22.09.2019

IP: 83.28...98

Przewoźnik wziął pieniądze za bilety?? Wziął więc powinien podstawić większy autobus to żadna łaska z jego strony .

Kasiaaaaa @ 17:36, 22.09.2019

IP: 5.173...173

Jesli ktoś jest nie w temacie to po co się wypowiada. Jeśli ktoś kupił bilet u kierowcy (w kasie to niemożliwe) to zawsze ma miejsce. Kierowca wie ile może zabrać pasażerów. Faktem jest, że może podstawić większy autobus. Ale to zależy od przewoźnika.

hania @ 18:44, 22.09.2019

IP: 87.205...34

Dojazdy w godzinach szczytu naprawdę nie są przyjemne przewoźnicy powinni dać większe autokary aby wszyscy mogli po ludzku dojechać i wrócić .

Rr @ 19:07, 22.09.2019

IP: 5.172...53

Tu trzeba porządnych autobusów, e nie busikow na 15 osób! Zapraszam na dworzec przed 18 i przed 19 i wtedy się wypowiadać na forum Rzeczniczko!!!

Gość z Myszyńca @ 23:44, 23.09.2019

IP: 94.254...180

Busiki na trasie Myszyniec-Ostrołęka są prywatne, więc to chyba do ich właścicieli należy zgłosić zapotrzebowanie na nowe kursy. Jeśli faktycznie będzie sporo chętnych, będzie im się zwyczajnie opłacało jeździć i uruchomią dodatkowy kurs. Komentarz co do zainteresowania się ofertą szkół w Myszyńcu i w Kadzidle jest natomiast co najmniej niestosowny. Jestem osobą, która dobrych parę lat temu uczyła się w II LO i wybrałam to liceum nie dlatego, że znajduje się w Ostrołęce, a ja chciałam liznąć ,,wielkiego miasta'', tylko zwyczajnie odpowiadał mi poziom nauczania. Być może uczniowie, którzy codziennie dojeżdżają 40 km w obie strony mają tę samą motywację, bo wierzcie mi, że utrata przynajmniej dwóch godzin dziennie w tłumie stojących osób w busie to żadna przyjemność.

*** @ 07:37, 26.09.2019

IP: 188.146...164

I super że tyle młodych ludzi zostaje na lodzie. :D
Dostaliscie po 500+ , 300+, i inne c.uje muje od pisu, to teraz kupcie sobie samochody i dojeżdżać do Myszyńca.
Może się kuzwa obudzić przed wyborami zdażycie. PiS rozprzedał Polskę: ( sprzedał PKS i oddał kursy prywaciarzom, sprzedał kopalnię i węgiel w tyś Ton ściąga z Rosji), na swoje premie i zatrudnianie swoich rodzin. A wy głupi się cieszcie i głosujcie na baranów którzy teraz sprzedadzą kościołowi i stworzą kolejnych de.bili podporządkowanych czarnej mafii wychowujących się na 4 godz religi tyg.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter