sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Edukacyjne działania policjantów na osiedlu Centrum (zdjęcia)

Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy policji prowadzili podczas festynu rodzinnego na osiedlu Centrum działania o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Podczas imprezy mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań, prezentowali policyjny sprzęt i odpowiadali o służbie w policji.

Przy okazji rodzinnej zabawy na osiedlu Centrum policjanci edukowali dzieci i młodzież na temat bezpiecznych zachowań w czasie wolnym oraz przekazywali zainteresowanym osobom garść informacji o służbie w policji i procedurach naboru.

Reklama - Policjanci, którzy biorą udział w tego typu wydarzeniach, chętnie spotykają się z dziećmi zafascynowanymi radiowozami i sprzętem policyjnym, jak również nie odmawiają starszym zdjęć z policjantem czy też policyjną maskotką - "Komisarzem Kurpikiem" - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez osoby zainteresowane. Podczas spotkania prezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień, przy okazji poruszając kwestie związane z bezpieczeństwem.

- Najważniejszym punktem takich spotkań są rozmowy o bezpieczeństwie. Wiadomo, że najmłodsi zapamiętują najwięcej podczas zabawy, dlatego ostrołęccy policjanci podczas np. pokazywania radiowozu prowadzą z nimi rozmowy na temat zagrożeń na jakie dzieci mogą być narażone. Wskazują także sposoby zachowań w przypadku zetknięcia się młodej osoby z sytuacja kryzysową - wyjaśnia podkom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckich policjantów.

Działania nie były jednorazowe. Policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowi z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ostatnim czasie wzięli udział w kilku festynach rodzinnych i imprezach organizowanych w placówkach oświatowych.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1225 komentarze: 0
23.09.2019, 14:42r. Drukuj
Powrót