sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Tomasz Bielawski opowiadał w Kultowni o stereofotografii (zdjęcia)

Gościem Kultowni był Tomasz Bielawski - człowiek wielu pasji, kolekcjoner m.in. starego sprzętu do fotografii stereoskopowej, który sam wykonuje zdjęcia w trójwymiarze. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie", który powrócił do kalendarza wydarzeń po wakacyjnej przerwie.

Tomasz Bielawski to pasjonat obrazowania stereoskopowego, którym zajął się już od połowy lat 70-tych XX wieku oraz kolekcjoner starych sprzętów do fotografii stereoskopowej oraz samych fotografii.

Reklama Na spotkanie przyszli i starsi i młodsi amatorzy fotografii, ale też osoby chcące posłuchać o niecodziennej pasji. Poza dyskusją i rozmowami, można było także obejrzeć część kolekcji pana Tomasza. Były to m.in.stare fotografie wykonane metodą stereoskopowa czyli dwóch zdjęć tego samego obiektu, z różnych punktów widzenia. Do wykonania takich zdjęć oraz ich oglądania służy specjalny sprzęt, który też można było na spotkaniu zobaczyć.

Poniżej informacja na temat Tomasza Bielawskiego:

Reklama W 2006 roku Tomasz Bielawski zaczął fotografować w trójwymiarze. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych, współpracuje z Fotoplastikonem Warszawskim i Fotoplastykonem Poznańskim, a swoją wiedzą dzieli się prowadząc warsztaty i spotkania z trójwymiarem w roli głównej. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Stereoskopowego, bierze czynny udział w szerzeniu "wirusa stereo" w kraju i za granicą. Autor popularnych stron internetowych, dotyczących tematyki fotografii stereoskopowej: muzeum trójwymiaru www.3d-muzeum.pl, blog www.dotomka.blogspot.com (najlepszy blog w konkursie Blog Roku 2007 w kategorii "Zainteresowania i pasje") i galeria fotografii 3D www.fotomplastikon.pl.

Reklama Prywatnie to szczęśliwy mąż, ojciec trójki wspaniałych dzieci, opiekun kilku psów, kotów i różnych innych żyjących stworów. Prowadzi gabinet weterynaryjny w Nowym Sielcu. Poza pracą zawodową udziela się społecznie. Przez wiele lat był Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej, pełni obowiązki przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przez dwanaście lat był sędzią w Sądzie Okręgowym Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, a obecnie działa w Sądzie Krajowym. Gra na banjo i gitarze, rysuje, pisze teksty kabaretowe, grał w lokalnym kabarecie (na Przeglądzie Kabaretów Wiejskich STOPA w Karniewie dostał nagrodę Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego dla najlepszego wiejskiego kabareciarza), parę lat temu dostał tytuł Wolontariusza Roku. W 2017 r. wygrał jeden z odcinków programu "The Brain - genialny umysł”.

Spotkanie odbyło się we wtorek 24 września br. w Kultowni OCK.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z Tomaszem Bielawskim w Kultowni

Więcej zdjęć: Spotkanie z Tomaszem Bielawskim w Kultowni

Wyświetleń: 649 komentarze: 0
25.09.2019, 10:20r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter