piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Rozmowy o bezpieczeństwie z "Promyczkami" (zdjęcia)

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili działania o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym w przedszkolu "Promyczki". Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci w praktyce ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię.

Mundurowi pokazali najmłodszym podstawowe zasady poruszania się w sposób bezpieczny na drodze oraz uświadomili przedszkolakom jak ważne jest używanie kamizelek oraz elementów odblaskowych.

Reklama - Podczas spotkania mundurowi przypomnieli także najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły w praktyce właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały tajniki pracy policjanta. Każde dziecko miało okazję obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie KMP w Ostrołęce.

Fot. KMP Ostrołęka.

Wyświetleń: 395 komentarze: 0
27.09.2019, 09:06r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter