poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Uczniowie mogą kandydować do Młodzieżowego Sejmiku Mazowsza

Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z Mazowsza, którzy są zainteresowani kandydowaniem, w kilku miastach województwa odbywają się spotkania informacyjne.

Spotkania będą się odbywały w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ciechanowie, Płocku i Ostrołęce.

Reklama Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego będzie pracował zgodnie z podejściem "od problemu do rozwiązania", by dać radnym poczucie sprawczości i przekonanie, że młodzieżowy Sejmik działa w imieniu młodzieży z Mazowsza i na jej rzecz.

Będzie to gremium składające się z przedstawicieli młodzieży z terenu województwa mazowieckiego. Sejmik będzie miał charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy dla organów samorządu województwa mazowieckiego;, będzie partnerem w dostarczaniu trafnych i społecznie akceptowanych rozwiązań dla organów samorządu województwa mazowieckiego.

Reklama Jak zostać radnym?

Wystarczy chcieć i wiedzieć, po co się kandyduje, a potem wypełnić formularz zgłoszeniowy, zebrać 10 głosów poparcia i wysłać na adres Fundacji Civis Polonus, której Zarząd Województwa Mazowieckiego w trybie otwartego konkursu ofert powierzył powołanie i organizację prac Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Harmonogram rekrutacji radnych:

od 1 do 25 października - przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na radnych,

do 31 października - ocena formalna zgłoszeń,

od 4 do 15 listopada - ocena merytoryczna zgłoszeń,

od 18 do 22 listopada - rozmowy kwalifikacyjne w wybranymi kandydatami,

do 30 listopada - ogłoszenie listy radnych,

Rekrutacja radnych prowadzona będzie przez przedstawicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego i Fundacji Civis Polonus.

Reklama Informacje o rekrutacji:

Fundacja Civis Polonus, numer tel. 509-725-536, (22) 827-52-49, e-mail: sejmikmlodziezowy@civispolonus.org.pl

Więcej na temat inicjatywy na stronie mazovia.pl. Tam znajdziesz też potrzebne pliki do pobrania i formularz zgłoszeniowy.

Spotkanie informacyjne w Ostrołęce odbędzie się 11 października br. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Piłsudskiego 3. Początek spotkania o godz. 15.30.

Wyświetleń: 449 komentarze: 0
28.09.2019, 09:12r. Drukuj
Powrót