poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Rada Osiedla Wojciechowice wnioskuje o zabezpieczenie dróg przed zimą

Rada Osiedla Wojciechowice wystosowała do prezydenta miasta Łukasza Kulika wniosek dotyczący zabezpieczenia lokalnych dróg przed zimą. Chodzi m.in. o ulice Współną, 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz Łomżyńską. Włodarz udzielił już odpowiedzi w tej sprawie.

Przedstawiciele osiedla Wojciechowice zabiegali w formie wniosku o przygotowanie części osiedlowych dróg do sezonu zimowego. Prezydent przychylił się do prośby radnych i zapowiedział, że wymagane prace zostaną wykonane do końca października.

Reklama - Nawiązując do informacji uzyskanej na zebraniu rad osiedla z dnia. 28.06.2019 r., dotyczącej zgłoszenia uszkodzonych dróg osiedlowych w celu zabezpieczenia ich przed nadchodzącą zimą pragnę poinformować, iż na osiedlu Wojciechowice ulice Wspólna, 5 Pułku Ułanów nr 14 a-h, Łomżyńska nr 13-15, oraz zjazd z ul. Puławskiego w ul. Czwartaków w stronę budynków nr 6-8 wymaga poprawy stanu faktycznego. Są to drogi dojazdowe do budynków mieszkalnych. Opady deszczu spowodowały ogromne ubytki w nawierzchni, tworząc znaczne deformacje. W związku z powyższym, w trosce o dobro mieszkańców naszego osiedla liczę, że władze miasta staną na wysokości zadania i problem ten zostanie rozwiązany - czytamy we wniosku Rady Osiedla Wojciechowice.

Prezydent Łukasz Kulik zapowiedział rozwiązanie problemu.

- Odpowiadając na pani pismo z dnia 28.08.2019 r. w sprawie naprawy nawierzchni drogowych ulic Wspólnej, 5 Pułku Ułanów nr 14 a-h, Łomżyńskiej nr 13-15 oraz zjazdu z ulicy gen. Kazimierza Pułaskiego w ulicę Czwartaków na osiedlu Wojciechowice uprzejmie informuję, iż w ramach bieżącego utrzymania dróg, poprawa stanu nawierzchni dróg poprzez profilowanie istniejącej nawierzchni gruntowo-żwirowej oraz dożwirowanie wraz z profilowaniem dróg gruntowo-żwirowych na terenie miasta Ostrołęki planowane jest do wykonania do końca października br. - odpowiada prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Prezydent Łukasz Kulik udzielił odpowiedzi na wniosek Rady Osiedla Wojciechowice w dniu 4 września br.

Wyświetleń: 1050 komentarze: 0
29.09.2019, 09:32r. Drukuj
Powrót