poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

ABC renowacji boisk sportowych. Dlaczego warto zlecić to profesjonalnej firmie?

Utrzymanie boiska w odpowiedniej kondycji pozwala zapewnić zawodnikom komfortowe warunki do gry podczas treningów, ale również rozgrywek. Wiele boisk sportowych wyposażonych zostało w sztuczną murawę, choć nie brakuje boisk ze świeżą trawą.

Wbrew panującemu przekonaniu, o obydwa rodzaje traw należy dbać- pielęgnować je i konserwować. Samodzielne dbanie o utrzymanie murawy w nienagannym stanie może okazać się trudne.

Reklama Na czym polega renowacja boiska sportowego?

Renowacja boiska sportowego obejmuje prace prowadzone na jego powierzchni, mające na celu poprawę jej własności użytkowych jak i wizualnych, a przy tym zminimalizowanie problemu występowania niekorzystnych zjawisk jak zagęszczenie podłoża czy też spadek zdolności sorpcyjnych. Renowacja boiska sportowego pozwoli zadbać, o jakość źdźbeł i ich atrakcyjny wygląd, wyeliminowanie czynników chorobowych, pozytywnie wpłynie na rozrost korzeni, ale też zwiększy zdolności regeneracyjne trawy. Jeśli chodzi o renowację boiska sportowego, to zaleca się odpowiednie dbanie o murawę, poprzez regularną pielęgnację m.in. nawadnianie, czyszczenie czy też nawożenie trawy. Pamiętając o regularnym wykonywaniu wspomnianych czystości minimalizujesz ryzyko, konieczności przeprowadzenia pielęgnacji regeneracyjnej.

Reklama Dlaczego warto prace powierzyć specjalistom?

Decydując się na zatrudnienie specjalistycznej firmy, wybierasz osoby posiadające odpowiednią wiedzę, jak i doświadczenie, w zakresie wykonywania wspomnianych prac. Posiadają oni nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale też park maszynowy, który pozwala im wykonać wszystkie prace renowacyjne oraz eksploatacyjne na murawie. Samodzielnie wykonując prace regeneracyjne, musisz liczyć się z koniecznością zakupu bądź wynajmu odpowiednich maszyn - koszt ich wynajmu jest nieporównywalny z kosztem wynajęcia profesjonalnej firmy. Wynajmując jedną firmę, nie musisz martwić się o to, że każdy z etapów, będzie wykonywał inny specjalista. Otóż, profesjonalista zadba o odpowiednie napowietrzenie boiska sportowego, jego wertykulację, szczotkowanie, odchwaszczanie, czyszczenie trawy, uzupełnienie granulatu, jak i jego rozbicie. Coraz więcej firm zajmuje się wykonywaniem renowacji boisk sportowych - nie musisz, więc obawiać się, że na wykonanie usługi będziesz długo czekać. Dodatkowo, koszty wykonania wspomnianych prac nie są bardzo wysokie. Poświęcając swój cenny czas możesz stracić wiele - nie tylko czas, ale też środki finansowe, jeśli prace wykonasz źle, a murawa boiska ulegnie zniszczeniu. Regenerację boiska nie przeprowadza się często - wystarczy dwa razy w roku, choć jeśli boisko jest częściej użytkowane, konieczne będzie częstsze jej pielęgnowanie. Zwracamy również uwagę, że korzystając z pomocy specjalistów, nie musisz martwić się o moment przeprowadzenia renowacji. Wiele firm oferuje usługę regularnego sprawdzania stanu murawy i dopasowania do niej odpowiednich prac regeneracyjnych oraz pielęgnacyjnych.

Więcej na temat renowacji boisk i usługi znajdziemy na: https://www.alpinkasport.pl/renowacja-boisk-sportowych/.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 953 komentarze: 0
01.10.2019, 07:12r. Drukuj
Powrót