sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczniowie II SLO przeszli szkolenie wojskowe (zdjęcia)

Uczniowie z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce wzięli udział w obozie kondycyjno-szkoleniowym w miejscowości Orzysz. Młodzież z klas pierwszych mogła doświadczyć prawdziwej wojskowej musztry pod bacznym okiem doświadczonych instruktorów-saperów.

Zajęcia odbywały się na terenie 15 Mazurskiego Batalionu Saperów. W codzienny plan dnia wpisana była pobudka, zaprawa poranna, porządki w miejscu zakwaterowania, instruktaże do zajęć następnych oraz capstrzyk. Ponadto uczniowie zwiedzali miejsca pamięci związane z historią i tradycją 15 batalionu saperów.

Reklama - W parku sprzętu technicznego młodzież zapoznała się między innymi z budową i danymi technicznymi robota saperskiego, transportera opancerzonego Rosomak, bojowego wozu piechoty, pojazdu saperskiego, koparko-ładowarki UMI, wozu zabezpieczenia technicznego. Na punktach nauczania kadeci poznali budowę broni strzeleckiej - rozkładanie i składanie, wyznaczanie oka dominującego i zasady oddania prawidłowego strzału - czytamy w relacji organizatorów.

Pierwszoklasiści wzięli udział w pokazie sprzętu patrolu rozminowywania, posługiwali się wojskowym wykrywaczem metali, wyszukując elementy ukryte przez saperów. Budowali stanowiska ogniowe do postawy leżącej i klęczącej, ćwiczyli działania drużyny w natarciu i obronie, doskonalili elementy musztry indywidualnej i zespołowej oraz ćwiczyli poruszanie się w terenie różnymi sposobami. 

Ostatnim punktem obozu był symulator pola walki "Śnieżnik" w 15 GBZ w Giżycku, gdzie mając do dyspozycji broń typu beryl młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach bojowych przy rozmaitych warunkach terenowych i klimatycznych. Kadeci poznali zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, strzelali do figury bojowej B1, B2, wykonywali ćwiczenia grupowe, doskonalili postawę strzelecką oraz kierowanie ogniem w drużynie

Obóz kondycyjno-szkoleniowy odbył się w dniach 25-27 września w Orzyszu.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie II SLO.

Fot. II SLO.

Wyświetleń: 1151 komentarze: 1
01.10.2019, 09:50r. Drukuj
Powrót


Gruby @ 10:31, 01.10.2019

IP: 31.0...111

Haha haha