sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Przeszli Szlakami Barci Kurpiowskich (zdjęcia)

W tradycyjny, doroczny rajd Szlakami Barci Kurpiowskich wybrali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolkowych. Wydarzenie, zorganizowane przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, propaguje aktywny wypoczynek oraz piękno przyrody Puszczy Kurpiowskiej.

Plenerowa impreza daje okazję, aby młodzi mieszkańcy Kurpiowszczyzny mogli poznać walory folklorystyczne i ekologiczne swojego regionu, a także historie miejsc i dawne obyczaje.

ReklamaRajd sprzyja także popularyzacji szlaków turystycznych Kurpiowszczyzny, poznaniu tradycji bartniczych ludu kurpiowskiego. W tegorocznym rajdzie udział wzięli uczniowie klas V-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolkowych. W trasę wyruszyli pod opieką Ireny Jachimczyk, Katarzyny Piechowskiej, Anny Dąbkowskiej i Szymona Wasika.

Rajd rozpoczął się w Pełtach wspomnieniami seniorek i mieszkanek wsi, na temat II wojny światowej. Wymarsz oraz odprawa grup odbyły się po uroczystej mszy świętej. Zbiórka miała miejsce przy amfiteatrze RCKK przy ul. Dzieci Polskich w Myszyńcu, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek i konkurencje rajdowe. Nasza grupa została pochwalona za kreatywność przy tworzeniu okrzyku, piosenki i wiersza.

Zobacz zdjęcia na stronie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

Rajd odbył się w piątek 27 września br.

Fot. RCKK w Myszyńcu

Odsłon: 715 komentarze: 0
09:01, 03.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót