poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Przeszli Szlakami Barci Kurpiowskich (zdjęcia)

W tradycyjny, doroczny rajd Szlakami Barci Kurpiowskich wybrali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolkowych. Wydarzenie, zorganizowane przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, propaguje aktywny wypoczynek oraz piękno przyrody Puszczy Kurpiowskiej.

Plenerowa impreza daje okazję, aby młodzi mieszkańcy Kurpiowszczyzny mogli poznać walory folklorystyczne i ekologiczne swojego regionu, a także historie miejsc i dawne obyczaje.

Reklama Rajd sprzyja także popularyzacji szlaków turystycznych Kurpiowszczyzny, poznaniu tradycji bartniczych ludu kurpiowskiego. W tegorocznym rajdzie udział wzięli uczniowie klas V-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolkowych. W trasę wyruszyli pod opieką Ireny Jachimczyk, Katarzyny Piechowskiej, Anny Dąbkowskiej i Szymona Wasika.

Rajd rozpoczął się w Pełtach wspomnieniami seniorek i mieszkanek wsi, na temat II wojny światowej. Wymarsz oraz odprawa grup odbyły się po uroczystej mszy świętej. Zbiórka miała miejsce przy amfiteatrze RCKK przy ul. Dzieci Polskich w Myszyńcu, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek i konkurencje rajdowe. Nasza grupa została pochwalona za kreatywność przy tworzeniu okrzyku, piosenki i wiersza.

Zobacz zdjęcia na stronie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

Rajd odbył się w piątek 27 września br.

Fot. RCKK w Myszyńcu

Wyświetleń: 781 komentarze: 0
03.10.2019, 09:01r. Drukuj
Powrót