piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Promocja książki "Duch nasz zastąpi setki"

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na prezentację książki pod tytułem "Duch nasz zastąpi setki". W książce znalazły się dokumenty archiwalne, fotografie i transkrypcje wywiadów dotyczących działalności ostatniego komendanta XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Znaczną część książki stanowią dokumenty wytworzone w związku z działalnością XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (wśród których znalazły się poruszające w swej treści raporty "do Administracji Przyszłej Nowej Polski"), ale nie brakuje też materiałów odkrywających kulisy życia prywatnego Witolda Boruckiego, losów jego żony i syna.

Reklama Wyboru materiałów, które złożyły się na publikację, dokonali: Agnieszka Michniewicz (wnuczka Witolda Boruckiego), dr Krzysztof Kacprzak (badacz podziemia antykomunistycznego na północnym Mazowszu) i Jacek Karczewski, dyrektor MŻW.

W dyskusji o zdolnym dowódcy jednej z największych i najdłużej działających struktur podziemia antykomunistycznego, jaką był XVI Okręg NZW, wezmą udział: Agnieszka Michniewicz, Krzysztof Kacprzak oraz Jacek Karczewski.

Spotkanie odbędzie się w środę 9 października w siedzibie muzeum przy ul. Traugutta 19. Początek o godzinie 18.00.

Fot. MŻW w Ostrołęce

Wyświetleń: 606 komentarze: 0
04.10.2019, 09:11r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter