sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Koncert "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej"

Mazowiecki Teatr Muzyczny zachęca mieszkańców Ostrołęki i powiatu do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie pt. "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej". Widowisko muzyczne w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego obędzie się w celu uhonorowania 30-lecia wolnych wyborów w Polsce. Wstęp wolny.

Reżyser, pełniący jednocześnie funkcję narratora, zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych utworach polskiej literatury muzycznej, które odegrały znaczącą rolę w ciągu ostatnich 100 lat historii Polski. 

Reklama - Nostalgia przeplata się tu z humorem i żartem, by ustąpić chwilami miejsca potrzebnemu patosowi. Tomasz Gęsikowski z wyczuciem i taktem prowadzi widzów przez lata trudnej historii, a wszyscy występujący artyści poruszają najczulsze struny wrażliwości - informują organizatorzy.

Ze sceny wybrzmią piosenki legionowe i lwowskie szlagiery, a także niezapomniane przeboje międzywojnia. Pojawią się także utwory bliższe współczesności m.in. "Psalm stojących w kolejce", czy "Przetrwamy".

Niesztampowe interpretacje popularnych utworów muzycznych zagwarantują aktorzy biorący udział w projekcie: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz.

Kierownikiem muzycznym projektu jest Zbigniew Rymarz - wybitny pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator, pedagog, dokumentalista i reżyser. Rymarz należy do elitarnego grona specjalistów w dziedzinie polskiego kabaretu.

Koncert odbędzie się w środę 9 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Wyświetleń: 1240 komentarze: 0
04.10.2019, 09:19r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter