sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Buty narciarskie - co trzeba wiedzieć przy ich zakupie?

Gdy zbliża się sezon zimowy każdy, kto choć raz spróbował swoich sił na stoku narciarskich, zaczyna szykować się na kolejne śnieżne szaleństwo. Trzeba wyciągnąć z szafy kurtki zimowe, czapki, rękawice, odkurzyć narty. Warto też sprawdzić stan swojego sprzętu. Pierwsze, co powinno nas zainteresować, to buty narciarskie.

Jeśli wiemy, że zimowy urlop spędzimy na stokach narciarskich, to buty będą podstawą naszego stroju. W tym miejscu, jeśli jeszcze nie mamy butów, musimy się zastanowić: czy chcemy kupić nowe, czy wolimy skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego?

Reklama Trudny wybór: buty swoje czy wypożyczone?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które wybierają się w góry w Polsce i za granicą. Można przyjąć różną argumentację przemawiającą za butami swoimi i tymi wypożyczonymi:

- zakup własnych butów wiąże się ze sporym jednorazowym wydatkiem, z kolei wypożyczenie butów to znacznie mniejszy koszt (średnia cena za komplet narciarski to 60 zł/dzień),

- własne buty posłużą nam przez wiele, wiele lat - jeśli cały czas będą w dobrym stanie, wystarczy po paru latach zmienić tylko narty,

- jeżdżenie w wypożyczonych butach, w których jeździło wcześniej kilkaset osób, dla niektórych może być sporym dyskomfortem.

Oczywiście pytań i wątpliwości, jakie pojawiają się przy kompletowaniu sprzętu narciarskiego, jest znacznie więcej. Dlatego też, warto zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego dużo wcześniej, niż dzień przed wyjazdem. Aby wiedzieć, jaki mamy wybór, można udać się do sklepu Go Sport, który ma dużą ofertę butów narciarskich.

Reklama Buty narciarskie - kto dominuje na rynku?

Sporty śnieżne należą do tych dyscyplin, w których bardzo ważna jest jakość oraz solidność sprzętu, z którego korzystamy. I nie chodzi tu tylko o sportowców, lecz także o osoby, które jeżdżą na nartach rekreacyjnie. Buty narciarskie muszą być wytrzymałe, aby nie pokonały ich nasze prędkości oraz muszą być trwałe, w końcu nie kupujemy ich tylko na jeden sezon. Na rynku wciąż dominują bardzo znane marki, takie jak: Rossignol, Head, Atomic i Salomon. Są to producenci, którzy tworzeniem sprzętu narciarskiego zajmują się bardzo długo

i doskonale wiedzą, czego potrzebują narciarze. W sklepie Go Sport bez problemu znajdziemy te popularne marki, co więcej, na półkach jest wiele modeli dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Nie zapominajmy o najmłodszych, jeśli chcemy, aby tak jak my, pokochali narciarstwo, warto również zadbać o ich sprzęt zimowy.

Reklama Co warto wiedzieć przed wyborem butów narciarskich?

To, że buty narciarskie nie są zwykłym obuwiem, to wie chyba każdy. Dlatego też, kupując je zwracamy uwagę na trochę inne rzeczy, niż przy wyborze, np. adidasów. Zanim zaczniemy mierzyć wybrane modele, musimy wiedzieć o paru ważnych rzeczach:

- w domu należy dokładnie zmierzyć stopę, najlepiej jest stanąć na kartce papieru i obrysować kształt stopy, następnie mierzymy ile jest centymetrów od pięty do palców oraz jaka jest szerokość naszego śródstopia;

- jeśli chcemy jeździć tylko rekreacyjnie, to do długości naszej stopy dodajemy 0,5 cm lub 1 cm;

- w trakcie mierzenia butów trzeba zwrócić uwagę na ich flex, czyli sztywność. Jeśli jeździmy bardziej sportowo niż rekreacyjnie, to idealne będą buty sztywniejsze;

- buty narciarskie należy dobrze zapiąć - gdy klamry są zapięte, przyjmujemy pozycję narciarską (kolana lekko ugięte, golenie oparte o języki butów). Nie należy zapominać o palcach, które nie mogą za bardzo naciskać na przód wkładki wewnątrz buta.

Jeśli będziemy pamiętać o tych paru krokach w trakcie wybierania butów narciarskich, to na pewno znajdziemy idealny model do zimowych szaleństw.

Reklama Ceny butów narciarskich

Buty narciarskie są droższe od zwykłych butów outdoorowych, jednak należy przy ich wyborze pamiętać, że za ceną stoi jakość. Nie chcemy przecież kupić sprzętu, który po sezonie zepsuje się lub co gorsza, stanie się tak na stoku narciarskim. Jeśli koszt takich butów jest dla nas za duży, warto dużo wcześniej zaplanować ich zakup. Wtedy ich cena nie będzie dla nas tak bolesna. Można również trafić na różne promocje, np. w sklepie Go Sport, w którym buty mogą być tańsze nawet o 150 zł. Jeśli planujemy co rok wyjeżdżać w góry i całymi dniami jeździć na nartach, to zakup własnych butów okaże się idealną decyzją. Posiadanie własnych butów to bardzo duży komfort, a to może mieć również wpływ na poziom naszego zadowolenia z jazdy na nartach.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 712 komentarze: 0
05.10.2019, 09:30r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter