wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ostrołęcka "Noc Bibliotek" z mnóstwem atrakcji (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wydarzenie podzielono na cztery strefy tematyczne, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Występy teatralne, koncerty, quizy czy pokazy tańca, to tylko nieliczne z przygotowanych atrakcji.

Ostrołęczanie, którzy wybrali się do strefy "Książka uczy i bawi" (czytelnia - I piętro) mogli obejrzeć występ grupy teatralnej OUTW pod kierunkiem Wojtka Kraszewskiego w programie satyrycznym "Kobiecy Świat", wysłuchać koncertu, wziąć udział w tańcach, czytaniu po kurpiowsku, quizie literackim "Czy znasz Ostrołękę literacką?". Było też wspólne śpiewanie i tańce kurpiowskie z Jankiem Karczewskim i Kurpiowską Podsybką. Nie zabrakło pięknego czytania poematów Wiktora Gomulickiego przez dr. hab. Karola Samsela i ostrołęckich literatów.

Reklama W strefie "Czytaj z nami" (wypożyczalnia główna - parter) czekały m.in. flirty towarzyskie z literaturą: Marka Hłasko, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Leśmiana, gry planszowe i zabawy nie tylko literackie, warsztaty pt. "Drugie życie książki", giełda książek (wymiana książek między czytelnikami), wspólne czytanie.

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych i przygotowali dla nich specjalną strefę (wypożyczalnia zbiorów specjalnych - I piętro). Dzieci mogły wziąć udział w bloku imprez pt. "W bibliotece wszystko gra", a w nim: malowanki, labirynty, zadania i pytania balonowe, pokaz mody gazetowej, gluty i glutki, piasek kinetyczny. Dla starszych była gra interaktywna po bibliotece. Później wyświetlono film rodzinny pt. "Ptyś i Bil".

Reklama Z kolei w strefie kreatywnych (pracownia zbiorów regionalnych - I piętro) były zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, a dokładnie nauka wykonywania przedmiotów w technice decoupage, warsztaty rękodzieła ludowego: kwiaty z papieru i wycinanki, biżuteria i inne ozdoby, malowanie twarzy.

Wydarzeniu od godz. 16.30 towarzyszyła nocna kawiarenka literacka. Ponadto w wypożyczalni podczas "Nocy Bibliotek" można było otrzymać pamiątkowa kartę z okolicznościową pieczęcią, wypożyczyć lub zwrócić  książki, założyć kartę czytelnika, a spóźnialscy mogli skorzystać z bibliotecznej abolicji, czyli zwrócić książki bez naliczania kar. Drzwi ostrołęckiej biblioteki będą otwarte do godziny 20.30.

"Noc Bibliotek" odbyła się w sobotę 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Noc Bibliotek w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Noc Bibliotek w Ostrołęce

Wyświetleń: 1865 komentarze: 0
05.10.2019, 17:35r. Drukuj
Powrót