sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Przed nami pierwsze forum Kół Gospodyń Wiejskich

W Nowej Wsi (gm. Rzekuń) odbędzie się pierwsze Forum Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrołęckiego. Spotkanie, skierowane do aktywnych osób współtworzących lokalną kulturę, ma na celu nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy kołami w naszym regionie.  

To nowa inicjatywa, która być może na stałe wpisze się w lokalne wydarzenia.

ReklamaKoła Gospodyń Wiejskich powstają coraz liczniej. To zazwyczaj pełne energii i pasji kobiety, ale coraz częściej także panowie, którzy wspólnie kultywują miejscowe tradycje związane z kuchnią i obyczajami, występują w zespołach tanecznych i wokalnych, wykonują ludowe rękodzieło oraz pracując dla podtrzymania tradycji swojej małej ojczyzny i lokalnego społeczeństwa. Teraz będzie okazja, aby spotkać się i wspólnie podsumować dokonania i działania minionego roku.

- Nasze spotkanie to okazja do poznania się, nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, opowiedzenia o swoich sukcesach i podzielenia się doświadczeniami. Impreza ma służyć propagowaniu kultury wiejskiej, integracji środowiska wiejskiego i będzie wspaniałym pretekstem do rozwijania więzi społecznych. Aktualnie pracujemy nad program, ale planujemy także ciekawe warsztaty i spotkanie z ekspertami. W trakcie spotkania można będzie zaprezentować swój dotychczasowy dorobek - zapraszają organizatorzy.

ReklamaKGW, które chcą wziąć udział w spotkaniu mogą się zgłaszać: Robert Niedzwiecki, numer tel. 607-084-012, e-mail: lub Tomasz Chrzanowski, numer tel. 503-708-991, e-mail. to.chrzanowski@gmail.com.

I Forum KGW powiatu ostrołęckiego odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wchodniej, gm. Rzekuń w niedzielę 13 października 2019 r. Początek o godz. 13.00.

Odsłon: 1463 komentarze: 0
09:22, 06.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót