piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pogrzeb dzieci utraconych

W sobotę 12 października, w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci utraconych. Uczestnicy nabożeństwa oraz uroczystości pogrzebowej ogarną modlitwą wszystkie dzieci zmarłe przed narodzeniem, a także wesprą tych, którzy cierpią po ich przedwczesnej śmierci.

W październiku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego.

Reklama - Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym miesiącu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych - czytamy w komunikacie.

W Ostrołęce nabożeństwo żałobne odprawione będzie w sobotę 12 października, o godz. 10.00 w parafii farnej, a urna z prochami zostanie złożona w specjalnie przygotowanym grobowcu na cmentarzu parafialnym przy ulicy Kujawskiej w Ostrołęce.

Podobne ceremonie pogrzebowe odbędą się w innych parafiach w diecezji łomżyńskiej: w Grajewie, Kolnie, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowie i Wyszkowie. Na uroczystości zaproszeni są wszyscy, którzy chcą pożegnać dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców.

Pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 12 października br., godz. 10:00  w Ostrołęce, w parafii pw. Nawiedzenia NMP, ul. Szwedzka 2a.

 

Wyświetleń: 2312 komentarze: 0
06.10.2019, 09:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter