sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Minialbum Karrakana "EP 2" zwiastuje nową płytę (zdjęcia)

Muzycy z ostrołęckiego zespołu Karrakan zakasali rękawy i zabrali się do pracy nad nowym materiałem. Na efekty musieliśmy poczekać aż trzy lata, tyle bowiem minęło od wydania pierwszego krążka grupy. Warto było jednak uzbroić się w cierpliwość, bo oto przed nami minialbum zespołu o tytule "EP #2".

Płyta zawiera cztery energiczne, hardrockowe utwory: "Heavy Weather Feast", "Średniowieczne kino", "Toksykomania" i "Traktat serdeczny".

Reklama Kompozycje są o wiele bardziej dojrzałe, niż na ich debiutanckim wydawnictwie, ale nadal słychać tu charakterystyczne dla Karrakana riffy gitarowe i oczywiście saksofon. Produkcja poszła jednak o kilka szczebli wyżej w stosunku do debiutanckiego krążka. Utwory są dużo bardziej złożone, wielowarstwowe, w których można odnaleźć wiele odmian muzyki - od heavy metalu, przez progresywnego rocka, po punka a nawet bluesowe nuty. 

Emocje wzbudza nie tylko warstwa muzyczna, ale też tekstowa. Warto posłuchać i dowiedzieć się, do którego z utworów wykorzystano tekst śp. Alfreda Sierzputowskiego - ostrołęckiego poety, w którym usłyszymy historię o paleniu czarownic a który tekstu wcale nie posiada, bo broni się samym instrumentarium.

Reklama Muzyczny aperitif, jako przedsmak tego, co usłyszymy na długogrającej płycie, zaserwowała nam oczywiście czwórka muzyków: Piotr Sierzputowski - gitara, wokal, Jan Sierzputowski - saksofon, Dominik Górski - perkusja i Kamil Badeja - bas.

Konkurs dla czytelników:

Zespół przygotował również niespodziankę dla naszych czytelników - pierwsze pięć osób, które wyślą e-mail na adres: karrakanband@gmail.com, wpisując w tytule "EP Moja Ostrołęka" otrzyma najnowsze wydawnictwo zespołu w formacie mp3 za darmo.

Premiera płyty odbędzie się 7 grudnia 2019 w ostrołęckim klubie Warownia.

Zdjęcia: Kamil Wysmułek

Wyświetleń: 960 komentarze: 3
06.10.2019, 09:25r. Drukuj
Powrót


Piotr Sierzputowski @ 16:32, 07.10.2019

IP: 45.56...23

Dziękujemy za publikację!

Lena @ 22:24, 07.10.2019

IP: 2a01:110f...b6a4

Dobry materiał, świetnie się tego słucha, chętnie zobaczę i usłyszę na żywo. Gratulacje

Piotr Sierzputowski @ 14:25, 08.10.2019

IP: 45.56...23

Dzięki, Lena! Zapraszamy na koncert premierowy! ;)