środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Amatorzy cudzej własności w areszcie

Policjanci z Czerwina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież telefonu komórkowego o wartości 900 złotych. Jeden z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary blisko dwóch lat pozbawienia wolności. Obydwaj pochodzili z pobliskich, sąsiednich powiatów.

W piątek 4 października ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni przez 19-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego o kradzieży jego telefonu komórkowego przez dwóch mężczyzn. Właściciel wartość skradzionego przedmiotu wycenił na kwotę 900 złotych. W poszukiwanie sprawców tego przestępstwa zaangażowali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czerwinie.

Reklama - Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia mundurowi zatrzymali na terenie powiatu ostrowskiego pierwszego z mężczyzn podejrzanych o kradzież. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec tego powiatu - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary około dwóch lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Czerwina dalej kontynuowali swoje działania w poszukiwaniu drugiego ze sprawców. Realizacja sprawy została przeprowadzona w niedzielę 6 października.

Reklama - Podejrzany o tę kradzież, również 22-latek, został zatrzymany na terenie powiatu zambrowskiego. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży i przyznali się do jego popełniania. Dzięki szybkim, ale przede wszystkim sprawnym działaniom policjantów z Czerwina nie unikną odpowiedzialności karnej - dodaje podkom. Żerański.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wyświetleń: 1780 komentarze: 0
07.10.2019, 10:33r. Drukuj
Powrót