sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pożar w Olszewie-Borkach (zdjęcia)

Na poddaszu budynku gminy w Olszewie-Borkach wybuchł pożar. Strażacy z siedmiu jednostek OSP przeprowadzili profesjonalną akcję gaśniczą i ewakuowali pracowników urzędu. Wszystko w ramach obowiązkowych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych. 

Scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych zakładał wybuch pożaru z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.

Reklama Ogień pojawił się na drugim piętrze wyremontowanego w ubiegłym roku obiektu. Do akcji wezwano 7 jednostek OSP z terenu gminy. Na miejscu okazało się, że dwóch pracowników nie opuściło budynku w ramach prowadzonej ewakuacji i pozostali w palącym się obiekcie. Na pomoc ruszyli strażacy ubrani w ognioodporne kombinezony, wezwana została karetka pogotowia. Osoby poszkodowane szczęśliwie wyniesiono z budynku, pożar ugaszono.

- W ramach ćwiczeń sprawdzono działanie zabezpieczeń przeciwpożarowych obiektu: podświetlenie przeciwpożarowe, działanie klapy dymowej, blokadę drzwi wejściowych, sprawność wewnętrznych i zewnętrznych hydrantów, czas ewakuacji pracowników, synchronizację i sprawność pracy służb ratowniczych. Przebieg ćwiczeń podsumowano po ich zakończeniu na wspólnym spotkaniu władz gminy ze strażakami, przedstawicielem PSP i policją, która zabezpieczała teren ćwiczeń - informuje Urząd Gminy w Olszewie-Borkach.

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze zostały przeprowadzone w piątek 4 października w godzinach 12.00-13.00 w budynku Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach.

Fot. UG Olszewo-Borki.

Wyświetleń: 3750 komentarze: 0
07.10.2019, 15:48r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter