poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

13 października zdecydujemy o przyszłości Polski

Wchodzimy w ostatni, najbardziej gorący etap kampanii wyborczej, a już 13-go października zdecydujemy o przyszłości Polski i to przyszłości nie tylko na najbliższe 4 lata. Bez przesady można stwierdzić, że te wybory mogą być najważniejszymi dla naszego kraju wyborami po 1989 roku.

Zdecydujemy, jakiej Polski dla nas chcemy.

Dany jest mi ten zaszczyt, iż o mandat posła w naszym okręgu mogę kandydować z ramienia Koalicji Obywatelskiej. A Koalicja Obywatelska  to wspólnota obywateli, samorządowców, partii politycznych i organizacji pozarządowych. Naszym celem jest Polska równych szans.

Nasze główne założenia możemy sprowadzić do 6 postulatów programowych.  

1. Europejska Ochrona Zdrowia - sprawimy, że służba zdrowia będzie na europejskim poziomie, m. in. skrócimy czas oczekiwania do specjalisty i na SOR-ach, wprowadzimy program walki z rakiem, przywrócimy in vitro, pakiet dla niepełnosprawnych i wiele innych.

2. Wyższe płace - praca zacznie się opłacać dzięki niższemu PIT i ZUS, najmniej zarabiających wesprzemy premią za aktywność, zagwarantujemy równe płace kobiet i mężczyzn.

3. Wolność i demokracja - jednym zbiorem ustaw usuniemy wszystko co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co niepraworządne - bo Koalicja Obywatelska to Polska solidarna z drugim człowiekiem, a zarazem ceniąca wolność jednostki.

4. Pomoc dla seniorów - to 13-ta emerytura na stałe, pakiet dla seniora, centra rehabilitacji, domy dziennego pobytu oraz opieki.

5. Przyjazna szkoła - uporządkujemy i uspokoimy sytuację w szkołach, damy  podwyżki dla nauczycieli, skończymy z ciężkimi tornistrami i pracami domowymi.

6. Czyste powietrze i woda - walka ze smogiem jako priorytet, wspieranie odnawialnych źródeł energii, by Polacy płacili mniej za prąd i mogli oddychać świeżym powietrzem.

Wiem, że Polska może wrócić do grona nowoczesnych, otwartych, sprawnie zarządzanych krajów. Razem z Koalicją Obywatelską możemy to sprawić. Jutro może być lepsze.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o oddanie głosu na mnie.

Mariusz Popielarz, pozycja 4 na liście numer 5 - Koalicja Obywatelska

Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Wyświetleń: 4194 komentarze: 0
08.10.2019, 10:10r. Drukuj
Powrót