piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ćwiczenia strażackie w lesie (zdjęcia)

Na terenie kompleksu leśnego w Przystani (gm. Olszewo-Borki) przeprowadzono niezapowiedziane ćwiczenia z zakresu organizacji zaopatrzenia wodnego. Głównym celem było sprawdzenie przygotowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu województwa mazowieckiego.

Założenia działań przedstawił kierownik ćwiczeń bryg. Jacek Gaczkowski z KW PSP w Warszawie.

- Ćwiczenia obejmowały rozwinięcie zaopatrzenia wodnego na dystansie 1000 metrów od leśnego zbiornika przeciwpożarowego do samochodów gaśniczych w dwóch wariantach: bezpośrednie dostarczenie wody i przy wykorzystaniu metody przepompowywania pomiędzy samochodami - poinformował mł. bryg Robert Chodkowski, rzecznik prasowy KM PSP w Ostrołęce.

Reklama Kierującym działaniami był zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce, bryg. Grzegorz Pragacz.

- Zgodnie z dyspozycją w ćwiczeniach brały udział wydzielone siły i środki z terenu województwa mazowieckiego z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej z: Ostrołęki, Ciechanowa, Przasnysza, Ostrowi Mazowieckiej, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Pułtuska, Mławy, Nowego Dworu Mazowieckiego - podał rzecznik prasowy.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu Mazowsza do działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wymagających organizacji zaopatrzenia wodnego na duże odległości.

Wydarzenie odbyło się w piątek 4 października. Relacja fotograficzna znajduje się na Facebooku ostrołęckiej straży.

Fot. KW PSP Warszawa/Facebook

Wyświetleń: 1514 komentarze: 1
09.10.2019, 09:16r. Drukuj
Powrót


Łona @ 11:42, 10.10.2019

IP: 188.146...227

Oooo turwa tuturydza nie stoszona 😁

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter