poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowy lokal dla dzieci z TPD w Myszyńcu (zdjęcia)

Placówka Wsparcia Dziennego w Myszyńcu, prowadzona przez Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce, otrzymała nowy lokal. Uroczystego otwarcia dokonano w obecności dzieci oraz zarządu TPD, duchowieństwa, lokalnych władz samorządowych i zaproszonych gości.

Podczas uroczystości dzieci z myszynieckiej placówki przywitały gości, którym wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Reklama Danuta Gnoza - prezeska zarządu miejsko-gminnego w Myszyńcu, przedstawiła krótką historię placówki. Następnie, wraz z Hanną Grądzką, prezes TPD w Ostrołęce, skierowały podziękowania do samorządu myszynieckiego za piękny lokal. Członkom towarzystwa dziękowano za społeczną pracę na rzecz dzieci. Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a nowy lokal poświęcił ksiądz Przemysław Soliwoda z parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

- Podczas wydarzenie nie zabrakło akcentów artystycznych. Dzieci wykonały pieśń kurpiowską "Jado goście, jado", a do śpiewania włączyli się też obecni goście. Dzieci zaprezentowały także własnoręcznie wykonaną makietę chaty kurpiowskiej opowiadając przy tym gadki pt. "Jek to dawniej wyglądała chata Kurpsioska" oraz "Ła z kela wzion sia burśtyn" i zabawnego wiersza "Ło Franku z Sidziego". Gościnie wystąpiła Klaudia Salamucha, wychowanka Placówki Wsparcia Dziennego TPD z Olszewa-Borek, która zaśpiewała utwór "Nie mam dokąd wracać" - czytamy w relacji z wydarzenia.

Uroczystego otwarcia lokalu dokonano w czwartek 3 października br. w Myszyńcu.

Zobacz zdjęcia na stronie TPD w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1182 komentarze: 0
09.10.2019, 09:16r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter