sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Nowy lokal dla dzieci z TPD w Myszyńcu (zdjęcia)

Placówka Wsparcia Dziennego w Myszyńcu, prowadzona przez Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce, otrzymała nowy lokal. Uroczystego otwarcia dokonano w obecności dzieci oraz zarządu TPD, duchowieństwa, lokalnych władz samorządowych i zaproszonych gości.

Podczas uroczystości dzieci z myszynieckiej placówki przywitały gości, którym wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

ReklamaDanuta Gnoza - prezeska zarządu miejsko-gminnego w Myszyńcu, przedstawiła krótką historię placówki. Następnie, wraz z Hanną Grądzką, prezes TPD w Ostrołęce, skierowały podziękowania do samorządu myszynieckiego za piękny lokal. Członkom towarzystwa dziękowano za społeczną pracę na rzecz dzieci. Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a nowy lokal poświęcił ksiądz Przemysław Soliwoda z parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

- Podczas wydarzenie nie zabrakło akcentów artystycznych. Dzieci wykonały pieśń kurpiowską "Jado goście, jado", a do śpiewania włączyli się też obecni goście. Dzieci zaprezentowały także własnoręcznie wykonaną makietę chaty kurpiowskiej opowiadając przy tym gadki pt. "Jek to dawniej wyglądała chata Kurpsioska" oraz "Ła z kela wzion sia burśtyn" i zabawnego wiersza "Ło Franku z Sidziego". Gościnie wystąpiła Klaudia Salamucha, wychowanka Placówki Wsparcia Dziennego TPD z Olszewa-Borek, która zaśpiewała utwór "Nie mam dokąd wracać" - czytamy w relacji z wydarzenia.

Uroczystego otwarcia lokalu dokonano w czwartek 3 października br. w Myszyńcu.

Zobacz zdjęcia na stronie TPD w Ostrołęce.

Odsłon: 1050 komentarze: 0
09:16, 09.10.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót