czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Z wizytą w redakcji "Mojej Ostrołęki" (zdjęcia)

"Redakcja "Mojej Ostrołęki", największego w regionie dziennika internetowego, zaprasza w swoje progi przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich z opiekunami. Podczas wizyty goście dowiedzą się jak wygląda codzienna praca dziennikarza i fotoreportera oraz wystąpią na żywo przed kamerą.

Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania na temat pracy w "Mojej Ostrołęce", sprawdzić sprzęt, jakimi posługują się na co dzień dziennikarze i fotoreporterzy.

Reklama Ponadto będzie można przeprowadzić wywiad ze swoimi kolegami i opiekunami, spróbować zmontować proste nagranie wideo, poprawić w programie graficznym zdjęcie czy napisać prosty artykuł. Podczas spotkania wykonamy także pamiątkowe zdjęcia, które przekażemy naszym gościom.

Proponowany program:

- rozmowa o pracy w redakcji i byciu dziennikarzem,

- zapoznanie się z narzędziami pracy dziennikarzy i reporterów (kamera, aparat, mikrofon, prezentacja profesjonalnego drona),

- występy przed kamerą z mikrofonem, pozdrowienia, wywiad z opiekunem lub kolegą/koleżanką (każde dziecko trzyma mikrofon w ręku i widzi siebie na ekranie tak, jakby było w telewizji na żywo), wspólne śpiewanie piosenki, odpowiedź przed kamerą na pytanie "kim chcę zostać w przyszłości?",

- wspólne zdjęcie z opiekunem.

Zobacz jak wyglądała wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Reklama Na koniec spotkania każdy przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej otrzyma wyjątkową kolorowankę kurpiowską.

W przypadku starszych dzieci proponujemy otwartą dyskusję na temat pracy w redakcji. W przypadku klas o profilu związanym z dziennikarstwem lub mediami możemy odpowiednio dostosować program spotkania ze szczególnym zwróceniem uwagi na edukację. W przypadku młodszych uczestników wizyta w redakcji ma charakter edukacyjno-rozrywkowy. Nagranie wideo i zdjęcia ze spotkania udostępniamy opiekunom na płycie lub pendrive.

 

Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia spotkania. Siedziba naszej redakcji otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Kontakt pod numerem tel. (29) 69-44-555 lub e-mail: [email]redakcja@moja-ostroleka.pl[/email]. Z uwagi na charakter pracy redakcji sugerujemy umówienie spotkania z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Znajdujemy się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Insurekcyjnej 6b tuż obok Ostrołęckiego Centrum Kultury. Więcej informacji w zakładce Redakcja.

Zobacz zdjęcia:
Redakcja "Mojej Ostrołęki"

Więcej zdjęć: Redakcja "Mojej Ostrołęki"

Wyświetleń: 805 komentarze: 0
09.10.2019, 09:56r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter