poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do "Staszicówki"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce zaprasza mieszkańców miasta do wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Do placówki przyjedzie Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i animatorzy poprzez interaktywne eksponaty wprowadzą dzieci, młodzież i dorosłych w świat nauki.

Uczniowie "Staszicówki" razem z gośćmi rozpoczną przygodę, podczas której odkryją tajemnice nauki oraz będą mieli możliwość wykonania niezwykłych eksperymentów, podczas interaktywnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik.

- Edukatorzy i animatorzy Klubu Młodego Odkrywcy H2O z projektu Naukobus poprzez interaktywne eksponaty wprowadzą dzieci, młodzież i dorosłych w świat nauki oraz zachęcą do samodzielnego rozwiązywania zagadek. Będzie to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z najbliższymi w kreatywny i inspirujący sposób - zapowiadają nauczyciele.

Reklama Do dyspozycji uczniów i gości przygotowanych zostanie 18 mobilnych eksperymentów, które odkryją przed młodymi naukowcami wszystkie zagadki i ciekawostki na temat wybranych zagadnień naukowych.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w zakresie działania projektu Naukobus, finansowanego w ramach wspólnego programu ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

Interaktywna wystawa będzie dostępna dla mieszkańców w poniedziałek 14 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, ul. Papiernicza 1, w godz. 15.00-17.00. Wstęp bezpłatny. 

Fot. SP nr 2

Wyświetleń: 875 komentarze: 0
11.10.2019, 09:51r. Drukuj
Powrót