sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Powiat ostrołęcki: zamiar likwidacji szkół i przystąpienie do projektu "Myśleć, pracować, współpracować" (zdjęcia)

Radni powiatu ostrołęckiego ponownie spotkali się w sali konferencyjnej, aby podjąć szereg uchwał. Samorządowcy zdecydowali m.in. o zamiarze likwidacji szkół w Lelisie, wyrazili też zgodę na przystąpienie do projektu "Myśleć, pracować, współpracować" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Radni powiatu podjęli decyzję o zamiarze likwidacji Branżowej Szkoły I stopnia, Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, Szkoły Policealnej dla Dorosłych oraz Technikum w Lelisie.

Reklama - W związku z brakiem zainteresowania absolwentów zarówno gimnazjum, jaki i szkoły podstawowej, obecnie nie mamy ani jednego ucznia. Należy podjąć działania w celu likwidacji poszczególnych szkół z dniem 31 sierpnia 2020 roku, po podjęciu stosownych uchwał przez radnych powiatu. Informacja przekazana zostanie Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty w celu uzyskania pozytywnych  opinii - wyjaśniła Magdalena Pietras, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Do sprawy odniósł się też starostwa Stanisław Kubeł.

- Tam nie pracuje żaden nauczyciel, nie ma żadnego ucznia. Jest to kwestia zadysponowania mienia. Mienie zadeklarowała przejąć szkoła gminna. Zamierzamy to mienie przekazać, trwają jeszcze dyskusje, które mienie podlega likwidacji, a które ewentualnie zostanie przekazane. Nie ucierpi na tym żaden uczeń, żaden nauczyciel. Zapewniam, że nikomu z tego powodu żadna krzywda się nie dzieje. Bez sensu jest utrzymywanie na papierze placówki, dlatego dzisiejsza uchwała nie ma za zadanie komuś dokuczyć, tylko uporządkować tę sprawę. Gdyby byli tam uczniowie, to na pewno byśmy z gminą tę placówkę utrzymywali - powiedział włodarz powiatu ostrołęckiego.

Reklama Samorządowcy zdecydowali też o przystąpieniu powiatu  do projektu "Myśleć, pracować, współpracować" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

- Projekt ten będzie rozwijał kompetencje społeczne ważne na rynku pracy przez 30 uczniów uczących się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle - w technikum agrobiznesu i technikum technologii żywności. Łączna wartość projektu to 538 tys. zł, bez finansowego wkładu własnego powiatu ostrołęckiego. Wkład powiatu będzie rzeczowy w postaci udostępnienia sal oraz przeprowadzenia zajęć przez nauczycieli z naszego zespołu - zaznaczyła dyrektor Magdalena Pietras.

Podczas obrad miał miejsce miły akcent. Radni ze starostą i wicestarostą na czele złożyli życzenia imieninowe Aldonie Kuciej, skarbniczce powiatu. Ponadto przypomniano o sukcesie powiatu, który zajął szóste miejsce w Polsce w rankingu pisma "Wspólnota". Zestawienie dotyczyło wydatków inwestycyjnych w latach 2016-2018. Sklasyfikowanych zostało 314 powiatów.

Sesja rady powiatu odbyła się w piątek 11 października.

Zobacz zdjęcia:
Sesja Rady Powiatu Ostrołęckiego

Więcej zdjęć: Sesja Rady Powiatu Ostrołęckiego

Wyświetleń: 2792 komentarze: 1
11.10.2019, 15:19r. Drukuj
Powrót


Farmer @ 23:25, 11.10.2019

IP: 83.31...49

Drogę niech dokończą do Łysych,bo w volwie kończy się gwarancja

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter