sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zagrają na akordeonie

Na szóstą już edycję imprezy pod nazwą "Wieczór z akordeonem" zapraszają Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminna Biblioteka Publiczna w Łysych, muzycy i instrumentaliści, którzy podtrzymują tradycję grania na tym wyjątkowo wymagającym, ale też bardzo ciekawym instrumencie.

Akordeon to jeden z najbardziej charakterystycznych instrumentów, którym posługują się muzycy kapel ludowych i wszelakich grup parających się odtwarzaniem muzyki dawnej. Artyści, którzy potrafią na nim grać stanowią wyjątkową grupę muzyków, a coraz częściej obserwuje się także zainteresowanie tym instrumentem pośród młodszych osób.

Reklama Tradycję gry na akordeonie kultywuje i rozwija Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych. W programie imprezy przewidziano indywidualne i zespołowe występy zaproszonych akordeonistów. Celem wydarzenia jest integracja środowiska akordeonowego, popularyzacja twórczości akordeonistów oraz instrumentu, który z powodzeniem można wykorzystać w różnorodnych gatunkach muzycznych.

"Wieczór z akordeonem" odbędzie się w sobotę 19 października w w GOKSiR w Łysych, przy ul. Szkolnej 1. Początek o godz. 18.00. 

Fot. Urząd Gminy w Łysych

 

Wyświetleń: 1300 komentarze: 0
13.10.2019, 07:04r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter