sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Więcej policyjnych patroli na ogródkach działkowych

Sezon prac na ogródkach działkowych powoli dobiega końca. Niestety pod nieobecność właścicieli na terenie posesji mogą pojawić się złodzieje oraz wandale. W związku z tym ostrołęcka policja apeluje do działkowiczów o zabezpieczenie mienia i zwiększa liczbę patroli w okolicy ogródków.

Policjanci otrzymują od właścicieli posesji coraz więcej sygnałów o "nieproszonych gościach".

Dlatego też w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zaangażowano dzielnicowych z podległych rejonów służbowych, którzy będą kontrolować posesje i reagować na informacje napływające od właścicieli działek.

Reklama Funkcjonariusze z KMP w Ostrołęce w ostatnim czasie zatrzymali na terenie działek mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże. Odzyskali także skradzione przedmioty, m.in. rower.

Aby ustrzec się przed kradzieżą i wandalizmem na terenie posesji należy pamiętać o stosowaniu się do wskazówek przygotowanych przez policję.

- Należy pamiętać, że właściciele mają również duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Odpowiednie zabezpieczenie mienia z pewnością uchroni wartościowy sprzęt przed kradzieżą.

- Ważnym jest, jeśli np. nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, aby pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy też zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad. Pamiętajmy, aby nawet podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. złodziej może wkroczyć na działkę nawet, gdy na niej przebywamy i niedostrzegalnie pozbawić nas cennych przedmiotów. Dlatego też, nie pozostawiajmy w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia - wyjaśnia podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Jeżeli łupem sprawcy okażą się pozostawione w otwartej altanie dokumenty i klucze do mieszkania, sprawca dysponując adresem zamieszkania działkowicza ustalonym na podstawie dokumentów, przy użyciu skradzionych kluczy może przedostać się do mieszkania ofiary.

Naszą czujność powinna zbudzić każda dziwnie zachowująca się osoba.

- Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób niezwłocznie zadzwońmy na policję. O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z policjantem tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym - przestrzega podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 826 komentarze: 0
13.10.2019, 07:05r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter