czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wieczór wyborczy na żywo. Wyniki, zdjęcia, wideo, relacje, wypowiedzi

Zapraszamy na wieczór wyborczy z Moją Ostrołęką. Do późnej nocy będziemy relacjonować przebieg niedzielnych wyborów w Polsce z naciskiem na nasz region. Nie zabraknie ciekawostek, wspomnień i informacji na żywo o wynikach kandydatów z Ostrołęki i powiatu.

Każdy wieczór wyborczy to bardzo ważna chwila dla naszej redakcji i ogromny test serwerów. Trzymajcie kciuki za wydajność serwerowni, aby nie przegapić wyborczych ciekawostek, które dziś przygotowaliśmy. Według statystyk obecnie nasz portal odwiedza około 1000 internautów. W szczycie spodziewamy około 4 tys. użytkowników online. Rekordowy wieczór wyborczy - rok temu - przyciągnął do nas ponad 7 tys. czytelników online w szczycie oglądalności, a przez cały wieczór kilkadziesiąt tys. osób.

ReklamaArtykuł będzie aktualizowany na bieżąco przez kilka najbliższych godzin. Przytoczymy wyniki sondażów exit poll, wydarzenia z kampanii wyborczej, cofniemy się także w czasie, posłuchamy muzyki. Zostańcie z nami.

Dziękujemy za wstrzemięźliwość w komentowaniu w czasie ciszy wyborczej. Przypominamy, że zakaz agitacji obowiązuje do godz. 21.00. W tym artykule do późnych godzin nocnych będziemy Państwu relacjonować niedzielne wybory. Zapytamy kandydatów czy są zadowoleni z woli wyborców. Artykuł będzie aktualizowany co kilkanaście minut.

Aktualizacja, godz. 20.29

Tradycyjnie zaczynamy od muzyki. Z okazji 25-lecia festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Przystanek Woodstock) organizatorzy przypominają fragmenty dawnych koncertów. Zobaczcie jak w 1998 roku w Żarach zespół Tilt zagrał utwór "Nie wierzę politykom". Wiele haseł w dawnej muzyce wciąż jest aktualnych.

Aktualizacja, godz. 20.36

Zdecydowanie najlepsza polska piosenka ostatnich lat o polityce. Utwór "Nie mówię kto" Piotra Bukartyka przypominamy w każdy wieczór wyborczy. Nie mogło go zabraknąć także dzisiaj.

Aktualizacja, godz. 20.40

Koledzy z portalu OstrowMaz24.pl także prowadzą wieczór wyborczy. Mieszkańców sąsiedniego powiatu zapraszamy do zaprzyjaźnionego serwisu.

Aktualizacja, godz. 20.44

Cisza wyborcza nie będzie przedłużona. Lokale wyborcze zostaną zamknięte dokładnie o godz. 21.00. Do poznania sondażowych wyników wyborów pozostało zaledwie kwadrans.

ReklamaAktualizacja, godz. 20.52

Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tegorocznych wyborach będzie wyjątkowo wysoka. Do godz. 17.00 w Ostrołęce do urn wybrało się 44,61 proc. uprawnionych do głosowania. To o ponad 4 proc. więcej niż w 2015 roku. Tegoroczny wynik to duża mobilizacja mieszkańców, niemal identyczna jak przed rokiem w trakcie pierwszej tury wyborów samorządowych.

W Ostrołęce najchętniej głosowali mieszkańcy os. Dzieci Polskich. W lokalu wyborczym w Przedszkolu Miejskim nr 13 wydano 49,87 proc. kart do głosowania. Najniższą frekwencję odnotowano w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Hallera. Do urn wybrało się tylko 37,88 proc. uprawnionych.

W powiecie ostrołęckim do godz. 17.00 głos w wyborach oddało 41,97 proc. uprawnionych do głosowania. Najchętniej w wyborach wzięli udział mieszkańcy gmin Troszyn (46,64 proc.), Rzekuń (46,38 proc.) i Olszewo-Borki (44,64 proc.). Najniższą frekwencję odnotowano w gminach Łyse (38,33 proc.), Goworowo (38,38 proc.) i Kadzidło (39,75 proc.).

Więcej o frekwencji: Wysoka frekwencja w Ostrołęce (aktualizacja)

Aktualizacja, godz. 21.00

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory. Według sondażu przedstawionego przez TVN24 Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,6 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,4 proc. Trzecie miejsce dla Lewicy - 11,9 proc. W Sejmie będzie jeszcze PSL - 9,6 proc. oraz Konfederacja - 6,4 proc.

Aktualizacja, godz. 21.05

Mało kto dziś pamięta jak wyglądała polska polityka na po przemianach. W 1992 roku ówczesny poseł Leszek Moczulski rozszyfrował skrót PZPR. Lewicowi politycy poczuli się obrażeni i opuścili salę obrad.

Aktualizacja, godz. 21.07

Według sondażowych wyników wyborów PiS może liczyć na 239 mandatów, KO  na 130, Lewica wprowadzi 43 posłów, PSL - 34, a Konfederacja 13.

Aktualizacja, godz. 21.10

O porządną analizę komitetów wyborczych pokusili się autorzy facebookowego profilu "Make life harder". Tekst niektórych bawi do łez, ale puenta już nie jest zabawna. Czytamy bowiem, że "istota demokracji polega na tym, żeby raz na jakiś czas wykonywać pozorne ruchy, dzięki którym możemy podtrzymywać złudzenie, że mamy na cokolwiek wpływ. Wybierzcie mądrze, to i tak nie ma znaczenia. Po czterech latach okazuje się, że jednak ma. Do zobaczenia przy urnie".

 

Już w niedzielę wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości świata. Z tej okazji nie mogło zabraknąć naszego...

Opublikowany przez Make life harder Środa, 9 października 2019

 

Aktualizacja, godz. 21.14

Nieoczekiwanie w ostatnim dniu kampanii wyborczej na kładce nad ul. Traugutta w Ostrołęce zawisł prowokacyjny baner. Kandydatem partii Plis to Gregor Makowicki, który startuje z 17 miejsca na liście. Wiadomo, że chodzi o Grzegorza Makowieckiego, którego w rzeczywistości nazwisko znalazło się na listach Prawa i Sprawiedliwości pod numerem 17. Nie wiadomo czy autor banera nie lubi się z Makowieckim, a zdjęcie kreskówkowej postaci przypominającej małpę miała wyśmiać kandydata, który przez całą kampanię nie pojawił się w mediach. Być może wybór był przypadkowy.

Warto jednak wspomnieć o karierze Grzegorza Makowieckiego, który jeszcze rok temu był prezesem Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Po przegranych przez PiS ubiegłorocznych wyborach samorządowych stracił stanowisko w OTBS i szybko znalazł posadę w spółce Energa Elektrownie Ostrołęka. Jego żona Ewa też miała szczęście. Pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrołęce, następnie w ostrołęckim ratuszu w referacie działalności gospodarczej. Z ratusza trafiła - tak jak mąż Grzegorz - do spółki Energa. Przecież to nie jest nepotyzm.

Aktualizacja, godz. 21.17

Lewica wraca do Sejmu. Co wspólnego mają Biedroń, Zandberg i Czarzasty? Lewicowa koalicja może rozpaść się po wyborach szybciej niż powstała.

Aktualizacja, godz. 21.20

Absolutnym hitem był w tej kampanii wyborczej spot promujący Konfederację. Oto w rytmach disco polo i drogim samochodzie występuje m.in. Janusz Korwin-Mikke. Polityk, który przed kamerami telewizyjnymi publicznie oczernia płeć piękną, na teledysku całuje młodą kobietę w rękę. Świat wywrócił się do góry nogami.

ReklamaAktualizacja, godz. 21.23

Przewidywana frekwencja w niedzielnych wyborach jest rekordowa. Sondaż IPSOS przewiduje, że do urn poszło 61,1 proc. uprawnionych do głosowania.

Aktualizacja, godz. 21.26

Polska polityka to źródło lęków i strachu. Platforma Obywatelska w przeszłości straszyła PiS-em, a teraz Prawo i Sprawiedliwość straszy Grzegorzem Schetyną. W serwisie YouTube "wyborczy sen" obejrzano około 200 tys. razy.

Aktualizacja, godz. 21.30

Polska jest supermocarstwem, ale nie w oczach Grzegorza Schetyny i polityków startujących z list Koalicji Obywatelskiej. Spot który w serwisie YouTube obejrzano niemal 200 tys. razy prezentuje rodzinę, która dziękuje za 500+, ale stwierdza, że "na taką Polskę" już nie chce głosować.

Aktualizacja, godz. 21.35

Niemal całkowicie zapomniany został już były poseł Andrzej Kania, który zmienił barwy z Platformy Obywatelskiej na ugrupowanie Jarosława Gowina. Niewykluczone, że Kania nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości będzie chciał znów zasiąść w ławach poselskich. Do ostatnich godzin przed ogłoszeniem list wyborczych zastanawialiśmy się, czy były poseł PO nie pojawi się na listach Zjednoczonej Prawicy. W tych wyborach tak się nie stało. Oprócz Arkadiusza Czartoryskiego startował z list prawicy Bartosz Pawelczyk, syn skompromitowanego byłego komendanta ostrołęckiej policji, któremu z dnia na dzień pracę dał były prezydent Janusz Kotowski, co zaowocowało kolejnym skandalem. Bartosz Pawelczyk w podzielonych strukturach PiS uważany jest za zagrożenie dla Czartoryskiego. Bardzo ważne jest bowiem nie to czy polityk zostanie posłem (bo przy obecnych notowaniach PiS mandat uzyskać jest łatwo), lecz z jakim dokładnie wynikiem. Jeśli okaże się, że posłowi z Ostrołęki spada poparcie np. na rzecz młodego Pawelczyka, zostanie to skrupulatnie odnotowane w siedzibie przy Nowogrodzkiej.

ReklamaAktualizacja, godz. 21.40

Czy ktoś słyszał o konwencji PiS w Ostrołęce? Okazuje się, że takowa odbyła się w sali bankietowej Alicja na os. Stacja. Lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości nie mają się jednak czym chwalić. Frekwencja była bardzo słaba, celowo nie zaproszono mediów. Po przegranych w ubiegłym roku wyborach samorządowych struktury PiS osłabiły się. Blask w mieście gaśnie, ale w skali kraju partia wciąż cieszy się największym poparciem Polaków.

Pozostałe komitety nie zaprezentowały się w Ostrołęce. Kampania wyborcza była wyjątkowo nudna. Do Ostrołęki ze znanych polityków przyjechał tylko były prezydent Bronisław Komorowski. Żaden (!) z kandydatów z Ostrołęki i regionu nie zorganizował otwartego spotkania z mieszkańcami.

Aktualizacja, godz. 21.45

Ostrołęczanin Bartosz Truszkowski podczas dzisiejszego głosowania. Kandydował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Jest przewodniczącym lokalnych struktur rozpadającej się partii .Nowoczesna.

Aktualizacja, godz. 21.50

Jakub Żmudziński, ostrołęczanin, to kandydat Konfederacji. Na mandat nie ma szans, ale sukces partii, jeśli się potwierdzi, będzie ogromny. Sondażowe wyniki wyborów wskazują, że Konfederacja zdobyła ponad 6 proc. głosów.

Aktualizacja, godz. 22.05

Za chwilę pierwsze powyborcze komentarze m.in. posła Arkadiusza Czartoryskiego, Mariusza Popielarza, Bartosza Pawelczyka, Bartosza Truszkowskiego i Jakuba Żmudzińskiego, Marian Krupiński.

Aktualizacja, godz. 22.15

W sieci w ostatnich tygodniach ponownie rozpowszechniany był znakomity wiersz popularnie nazywany "Nie zagłosuję na Jarka". Autorstwo przypisywane jest niesłusznie zmarłemu Wojciechowi Młynarskiemu. Wiersz napisał Wojciech Dąbrowski.

Aktualizacja, godz. 22.40

Co sądzą o sondażowych wynikach wyborów kandydaci z naszego regionu? Czy są zadowoleni i czy liczą na mandat. O wypowiedź poprosiliśmy posła Arkadiusza Czartoryskiego, Mariusza Popielarza, Bartosza Pawelczyka, Bartosza Truszkowskiego Jakuba Żmudzińskiego i Mariana Krupińskiego.

Czytaj: Tylko u nas: pierwsze powyborcze komentarze lokalnych polityków

Aktualizacja, godz. 22.55

Dziękujemy za udział w wieczorze wyborczym. Od rana będziemy publikować spływające z poszczególnych obwodów głosowania oficjalne wyniki wyborów.

Wyświetleń: 16441 komentarze: -
20:26, 13.10.2019r. Drukuj