środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Policjanci zatrzymali blisko 100 kierowców

Kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymane prawo jazdy oraz udaremnienie jazdy pijanym kierowcom - tak w skrócie można podsumować działania policjantów z ostrołęckiej grupy "Speed". Podstawowym zadaniem grupy jest ograniczenie agresywnych zachowań oraz poważnych wypadków na drodze.

Policjanci podczas działań interweniowali głównie w związku z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Reklama Od lipca bieżącego roku w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęła swoje działania specjalna grupa policyjna  "Speed". Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Działania policjantów wobec piratów drogowych dają jasny przekaz: zero tolerancji wobec brawury na drodze. Dla kierowców, którzy się do tego nie będą stosować będą wyciągane surowe konsekwencję, łącznie z zatrzymywaniem praw jazdy.

Tylko w ciągu minionego tygodnia ostrołęccy policjanci zatrzymali blisko 100 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Reklama - Jeden amator prędkości stracił na trzy miesiące swoje prawo jazdy właśnie za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Ważnym zadaniem policji jest zwalczanie pijanych kierowców, ostrołęccy funkcjonariusze bardzo poważnie podchodzą do jego realizacji. Zdając sobie sprawę jak tragiczne zdarzenia powodują pijani kierowcy, tylko od początku roku mundurowi z drogówki przeprowadzili ponad 26 tysięcy badań trzeźwości. W minionym tygodniu ostrołęcka drogówka zatrzymała 13 kierowców, którzy zdecydowali się na tak bezmyślne zachowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod wpływem alkoholu. Dodatkowo zatrzymano 5 kierowców, którzy w ogóle nie powinni poruszać się autem, ponieważ albo mieli orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub też cofnięte uprawnienia - relacjonuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Dalsze działania już wkrótce. Policja prosi o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wyświetleń: 1769 komentarze: 3
14.10.2019, 10:22r. Drukuj
Powrót


Hahaha a @ 17:32, 14.10.2019

IP: 31.0...171

Gdzie jest BMKa?!! 🖕👮🚓

JP @ 19:42, 14.10.2019

IP: 78.11...214

Sam ku*wa jesteś amatorem!! 🖕🏻🚓👨🏻
;✈ A i zapomniałem dodać JP

JS @ 20:06, 14.10.2019

IP: 89.77...140

Stu kierowców to codziennie można zatrzymać na Głowackiego, z tego co najmniej 40 % straciło by prawko na 3 miesiące