środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Soczewki kontaktowe - jak je dobrać, w jaki sposób zakładać i jak pielęgnować?

Soczewki kontaktowe są elementem, który znacząco poprawia widzenie milionów osób na całym świecie. Są wykonane z bezpiecznych i oddychających materiałów nowej generacji, są dobrze nawilżone i łatwe w stosowaniu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa przejście z użytkowania okularów na soczewki właśnie.

W jaki sposób nauczyć się je prawidłowo zakładać i pielęgnować?

Soczewki miesięczne dla astygmatyków? Jak najbardziej

Wbrew temu, co się czasem słyszy osoby, które mają astygmatyzm mogą nosić soczewki kontaktowe. Należy jednak uprzednio udać się do lekarza okulisty lub do optometrysty, który po przeprowadzeniu badania dobierze ich rodzaj do konkretnego pacjenta. W przypadku astygmatyków dobór soczewek wymaga jeszcze większej staranności. Kluczowa jest przecież jakość widzenia oraz komfort użytkowania. W zależności od Twoich potrzeb i trybu życia, lekarz okulista zapisze Ci soczewki dwutygodniowe (takie jak te www.soczewkowo.pl/18-soczewki-dwutygodniowe) lub soczewki miesięczne (www.soczewkowo.pl/9-soczewki-miesieczne).

Jak zakładać soczewki?

Zanim rozpoczniesz zakładanie soczewek, zawsze uprzednio umyj dłonie delikatnym mydłem. Ograniczy to ryzyko zakażeń bakteryjnych gałki ocznej. Następnie otwórz pojemnik z soczewkami i wylej soczewkę w zagłębienie dłoni. Upewnij się, że jest na właściwej stronie. Pochwyć soczewkę środkowym palcem i przyłóż blisko oka. Następnie palcem wskazującym drugiej dłoni delikatnie odchyl górną powiekę. Zbliż soczewkę i pokieruj nią centralnie, tak aby znalazła się na wysokości źrenicy. Pomrugaj, popatrz w prawo i lewo. Gotowe. Prawda, że proste? Jeżeli raz na jakiś czas masz problem suchego oka (związany m.in. z klimatyzacją, ogrzewaniem czy długotrwałą pracą przy komputerze), możesz przynieść sobie ulgę, stosując krople nawilżające do oczu.

W jaki sposób pielęgnować soczewki kontaktowe miesięczne?

Soczewki miesięczne są bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za okularami, a które chcą wszystko widzieć wyraźnie. Niestety, ich użytkowanie wiąże się z koniecznością regularnego czyszczenia. Po zdjęciu z oka soczewkę należy ułożyć na otwartej dłoni. Następnie należy nalać odrobinę płynu do soczewek na dłoń i kulistymi ruchami wyczyścić soczewkę. Po wyczyszczeniu soczewki należy opłukać ją jeszcze w płynie. Teraz soczewkę należy umieścić we właściwej komorze pojemnika, a na koniec zalać płynem. Warto też co jakiś czas dokładnie wyczyścić pojemnik - również wyłącznie przy użyciu płynu do soczewek.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 654 komentarze: 0
14.10.2019, 12:33r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter