środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. W związku z tym placówka organizuje dzień otwarty, podczas którego będzie można skorzystać z bezpłatnych porad pracowników ośrodka, uzyskać potrzebne wsparcie i pomoc. 

W czwartek 17 października przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

W tym dniu w siedzibie ośrodka przy ul. Hallera 12 w godz. 8.00-16.00 dyżurować będą pracownicy służąc pomocą, informacją i poradnictwem.

Reklama - Od kilku lat spada liczba osób żyjących poniżej granicy ubóstwa. Pomimo tego "sukcesu", nadal bardzo wiele osób, a przede wszystkim dzieci, cierpi z powodu biedy. Bieda odciska na dzieciach o wiele silniejsze piętno niż na dorosłych. Życie w biedzie, nawet krótkotrwałe ma nieodwracalne skutki dla zdrowia dziecka, jego osiągnięć edukacyjnych, a także może mieć wpływ na możliwość zdobycia właściwego wykształcenia, a co się z tym wiąże, odpowiedniej pracy w przyszłości. Ubóstwo to wykluczenie z życia społecznego, to niepewność jutra. Skrajna bieda czyni człowieka bezbronnym wobec wszystkich przeciwności losu - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i jest obchodzony co roku 17 października.

Wyświetleń: 1102 komentarze: 0
16.10.2019, 15:15r. Drukuj
Powrót