środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu z nowymi zajęciami (zdjęcia)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu wraz z nowym rokiem szkolnym, wzbogaciła swój program terapeutyczny. Od września dzieci objęte przez poradnię pomocą mogą korzystać z alpakoterapii, aktywnego treningu słuchowego i nowego sprzętu do rehabilitacji.

Alpakoterapia, Aktywny Trening Słuchowy Neuroflow, trening koncentracji - to tylko niektóre nowości w terapeutycznej ofercie poradni. Dodatkowo zwiększono liczbę godzin fizjoterapii w wodzie, zajęć z dogoterapii, hipoterapii oraz arteterapii.

Reklama Wzbogacenie oferty placówki było możliwie dzięki modernizacji pomieszczeń.

- Warunki pracy i terapii poprawiły się dzięki modernizacji bazy i gabinetów. Część ma już założoną klimatyzację, pozostałe także zostaną w nią wyposażone. Jest duży gabinet do rehabilitacji i zajęć z integracji sensorycznej, wyposażony w nowy sprzęt rehabilitacyjny, kupiony w ramach rezerwy subwencji oświatowej. Powstała sala do zajęć grupowych, które w tym roku szkolnym kierujemy do dzieci i młodzieży w różnym przedziale wiekowym. Powstał nowy gabinet logopedyczny wyposażony w sprzęt do pracy z dziećmi małymi. Nowością są także warsztaty grupowe, m.in.: trening koncentracji, trening SI, "kręgosłup mój przyjaciel", zajęcia ruchowe na bazie Weroniki Szembor - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Poradnia planuje organizację konferencji "Profilaktyka uzależnień w szkole i placówce oświatowej", skierowaną do: nauczycieli, młodzieży, rodziców oraz organizację konkursu "Mam talent" dla dzieci i młodzieży objętych działaniem poradni.Tradycją poradni są warsztaty bożonarodzeniowe, które jak w roku ubiegłym zostaną zorganizowane w każdym z punktów terenowych.

W tym roku szkolnym poradnia obejmie wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka 71 dzieci, czyli o 18 osób więcej niż rok temu.

Więcej zdjęć Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu można obejrzeć na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Wyświetleń: 921 komentarze: 3
17.10.2019, 09:05r. Drukuj
Powrót


wwr @ 22:24, 17.10.2019

IP: 78.10...110

A w Ostroleckiej Poradni bieda, że aż wstyd!

rodzic @ 00:15, 18.10.2019

IP: 178.235...82

ale za to wspaniałe zasoby ludzkie

Buba @ 16:12, 19.10.2019

IP: 94.254...130

Go..no nie poradnia. Aż się nóż otwiera eksperci od 7 boleści