wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Rekord resuscytacji pobity! Pomogli też uczniowie z Zawad (zdjęcia)

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kopcia w Zawadach (gm. Baranowo), włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję prowadzono podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Do akcji rokrocznie zaprasza fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie prowadzono po raz siódmy i kolejny raz udało się pobić rekord jednoczesnej resuscytacji.

Reklama W środę 16 października, punktualnie o godzinie 12.00, w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1399 instytucji i aż 144867 osób! Do bicia rekordu włączyły się też placówki z powiatu ostrołęckiego - to m.in. społeczność Szkoły Podstawowej im. A. Kopcia w Zawadach, w gminie Baranowo.

Uczniowie spotkali się o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej. Tam, w obecności nauczycieli i opiekunów, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Przeszkolenia w tym zakresie udzielili strażacy z OSP Brodowe Łąki. Przez pół godziny trwało nieprzerwane przywracanie czynności serca na dwóch manekinach.

Reklama Tym samym społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję, w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Młodzi udowodnili, że udzielanie pomocy nie jest trudne a jednocześnie niezwykle ważne dla zdrowia i życia poszkodowanych.

Wydarzenie odbyło się 16 października, od godz. 12.00 do 12.30 w Szkole Podstawowej w Zawadach.

Zobacz więcej o ogólnopolskiej akcji na stronie fundacji WOŚP.

Zdjęcie: archiwum SP w Zawadach

Zobacz zdjęcia:
Bicie rekordu resuscytacji w Zawadach

Więcej zdjęć: Bicie rekordu resuscytacji w Zawadach

Wyświetleń: 476 komentarze: 0
18.10.2019, 09:00r. Drukuj
Powrót