sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Szkoła w Dylewie z nowoczesnym sprzętem (zdjęcia)

Zespół Placówek Oświatowych w Dylewie wzbogacił się o nowy sprzęt multimedialny. Do placówki trafiły nowoczesne monitory dotykowe, które ułatwią uczniom poruszanie się po cyfrowym świecie i zdobywanie wiedzy. Koszt zakupu urządzeń to 17 000 zł.

Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu "Aktywna tablica", którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii w edukacji.

Reklama - Nasza szkoła od dawna już posiada kilka tablic interaktywnych, z których uczniowie bardzo chętnie korzystają, a teraz baza sprzętowa wzbogaciła się o interaktywne monitory dotykowe. Z całą pewnością sprawią one, że nauka będzie dla naszych uczniów nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza. Liczymy na to, że dzięki nim uczniowie szybciej przyswoją wiedzę i wszystko szybciej i trwalej zapamiętają. Monitor interaktywny to doskonała i nowoczesna pomoc dydaktyczna, bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Sposób wykorzystania monitora to przede wszystkim prezentowanie za jego pomocą wszystkich możliwych treści edukacyjnych - informuje społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie.

Monitory dotykowe umożliwią uczniom i nauczycielom korzystanie podczas lekcji z różnorodnych zasobów internetowych: plansz, słowników, encyklopedii, programów edukacyjnych, otwartych zasobów edukacyjnych i bezpłatnego oprogramowania.

W ramach realizacji przedsięwzięcia "Aktywna tablica" w szkole zaplanowano wsparcie i działania składające się m.in. organizacji szkoleń dla nauczycieli z zakresu obsługi i możliwości edukacyjnych. Realizacja szkoleń pozwoli pedagogom na prowadzenie lekcji z wykorzystaniem interaktywnego monitora.

Więcej zdjęć interaktywnych monitorów można obejrzeć na stronie Urzędu Gminy Kadzidło.

Fot. Zespół Placówek Oświatowych w Dylewie.

Wyświetleń: 662 komentarze: 0
18.10.2019, 09:26r. Drukuj
Powrót