środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

W czwartek sesja rady miasta

W najbliższy czwartek 24 października odbędzie się kolejne posiedzenie samorządu. Radni podejmą szereg uchwał, rozpatrzą projekty dotyczące m.in. sposobu wyboru ławników, dotacji na zadania oświatowe, spraw budżetowych, opłaty skarbowej czy rozpatrzenia skarg mieszkańców.

Proponowany porządek obrad:

Reklama 1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Wybór sekretarza obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad sesji oraz jego zmiany.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie pozostawienia zgłoszenia kandydata na ławnika bez dalszego biegu (dot. pani R.L.).

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie pozostawienia zgłoszenia kandydata na ławnika bez dalszego biegu (dot. pani M.O.).

Reklama 6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie pozostawienia zgłoszenia kandydata na ławnika bez dalszego biegu (dot. pan D.O.).

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Ostrołęce i Sądu Rejonowego w Ostrołęce na kadencję 2020-2023.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Natura" w Ostrołęce.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Targowa" w Ostrołęce.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej przy Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Ostrołęce.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę  w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz określenia zasad usytuowania miejsca sprzedaży i podawania alkoholu.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność prezydenta Ostrołęki (dot. skargi pana J.SZ.).

14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zapewnienia wspólnej obsługi finansowej i administracyjnej oświatowym miejskim jednostkom organizacyjnym zaliczanym do sektora finansów publicznych.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji w wysokości wyższej niż określona w art. 25 ust. 1 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie opłaty targowej.

18. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2036.

Reklama 19. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok.

20. Rozpatrzenie raportu z wykonania "Programu ochrony środowiska miasta Ostrołęki na lata 2017-2020 z perspektywą do 2024 roku" za lata 2017-2018.

21. Przyjęcie informacji Prezydenta Miasta Ostrołęki o sprawach bieżących za okres od 1 września do 30 września 2019 roku.

22. Oświadczenia radnych.

23. Komunikaty i sprawy organizacyjne Rady Miasta Ostrołęki.

24. Zakończenie obrad XVIII sesji Rady Miasta Ostrołęki.

XVIII sesja Rady Miasta Ostrołęki odbędzie się 24 października 2019 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 9 Urzędu Miasta Ostrołęki przy placu gen. Józefa Bema 1.

Wyświetleń: 830 komentarze: 2
19.10.2019, 07:38r. Drukuj
Powrót


Karol @ 17:13, 19.10.2019

IP: 79.184...17

Mam nadzieje ze zrobią cos {uchwalą} dla niepelnosprawnych np wyremontują aleikie od strony szkoly nr2 tzw wjazd do parku angry

oświata @ 18:01, 20.10.2019

IP: 176.109...252

czyli pkt 14 dalej będzie wałkowany na radzie, komu tak bardzo przeszkadza administracja w szkołach i przedszkolach, ciekawi jesteśmy ile to oszczędności będzie po usunięciu kadr i księgowości z tych placówek, może radni uzyskają dokładne informacje od prezydenta i wydziału oświaty i nam to powiedzą, bo jakoś nie jesteśmy przekonani , a jeśli chodzi o pracę to przy zmianach nigdy nie ma tak , że wszyscy będą zatrudnieni