Podsumowujemy indywidualne wyniki kandydatów do Sejmu w Ostrołęce. Najwięcej głosów na terenie miasta zdobył Arkadiusz Czartoryski (PiS), ale na drugim miejscu wcale nie znalazł się jego kontrkandydat z list Koalicji Obywatelskiej. Mariusza Popielarza ograła Kamila Gasiuk-Pihowicz.
Wybory do Sejmu w naszym mieście zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało ponad 50 proc. głosów. Na drugim miejscu była Koalicja Obywatelska, a na trzecim Sojusz Lewicy Demokratycznej. Łącznie oddano 23980 ważnych głosów.
ReklamaWyniki wyborów w Ostrołęce:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 12087 (50,40 proc.)
2. Koalicja Obywatelska - 4868 (20,30 proc.)
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2542 (10,60 proc.)
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 2305 (9,61 proc.)
5. Konfederacja Wolność i Niepodległość - 1785 (7,44 proc.)
6. Bezpartyjni i Samorządowcy - 302 (1,26 proc.)
7. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów - 91 (0,38 proc.)
ReklamaIndywidualnie najwięcej głosów zdobył Arkadiusz Czartoryski (PiS), na drugim miejscu była Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO). Dopiero trzecie miejsce zajął Mariusz Popielarz (KO).
1. Czartoryski Arkadiusz (PiS) - 5720
2. Gasiuk-Pihowicz Kamila (KO) - 2424
3. Popielarz Mariusz Piotr (KO) - 1843
4. Milewski Daniel George (PiS) - 1754
5. Tchórzewski Krzysztof Józef (PiS) - 1478
6. Parzychowska-Kurpiewska Maria Magdalena (SLD) - 1322
7. Pawelczyk Bartosz (PiS) - 954
8. Sawicki Marek Wacław (PSL) - 871
9. Olko Dorota Zofia (SLD) - 663
10. Tołwiński Krzysztof (Konfederacja) - 658
11. Kowalczyk Henryk (PiS) - 650
12. Żmudziński Jakub Andrzej (Konfederacja) - 443
13. Siarkowska Anna Maria (PiS) - 335
14. Kowalczyk Rafał Józef (PSL) - 214
15. Makowiecki Grzegorz (PiS) - 212
16. Krupiński Marian (PSL) - 188
17. Zagórski Marek Tadeusz (PiS) - 176
18. Mroczek Czesław (KO) - 173
19. Czyż Dorota (PSL) - 168
20. Piasecka Anna (SLD) - 166
21. Natkowski Paweł Rafał (PSL) - 166
22. Jastrzębski Stanisław (PSL) - 123
23. Truszkowski Bartosz Kamil (KO) - 106
24. Krupińska Anna (Konfederacja) - 97
25. Śniadach Anna Agnieszka (PiS) - 96
26. Kaczyńska Beata Marta (PSL) - 93
27. Wargocka Teresa Anna (PiS) - 89
28. Górski Maciej (PiS) - 89
29. Borkowski Krzysztof Wawrzyniec (PSL) - 89
30. Jóźwiak Beata (PSL) - 87
31. Szurnicka Ewa (PSL) - 73
32. Gaś Agnieszka (PiS) - 72
33. Gągol Jakub (Konfederacja) - 72
34. Rogalska Barbara (PiS) - 69
35. Skrzypek Dorota (PiS) - 66
36. Radzikowska Edyta (Konfederacja) - 65
37. Mulawa Krzysztof (Konfederacja) - 56
38. Woźniak Grzegorz Adam (PiS) - 55
39. Pieńkowski Bartłomiej Tomasz (PiS) - 54
40. Żukowski Jerzy (PiS) - 53
41. Krassowski Marcin Daniel (Konfederacja) - 53
42. Czarnecki Marek Aleksander (BiS) - 51
43. Więckowski Paweł Wojciech (Konfederacja) - 50
44. Jończyk Beata Edyta (Konfederacja) - 49
45. Kurowska Iwona Teresa (PiS) - 46
46. Zygmunt Beata (SLD) - 45
47. Sobiech Robert (KO) - 43
48. Kołodziejski Cezary (PSL) - 40
49. Cichoń Alicja Emilia (KO) - 39
Reklama50. Skrzyniarz Michał Aleksander (SLD) - 39
51. Pastor Dariusz Piotr (Konfederacja) - 38
52. Wysmułek Ewa (BiS) - 35
53. Kaszuba Anna (PiS) - 34
54. Prusaczyk Klaudia (KO) - 33
55. Postek Michał (PSL) - 32
56. Karwowski Maciej (SLD) - 31
57. Lis Grzegorz (SLD) - 31
58. Kurkus Bartłomiej (PiS) - 30
59. Oleksy Tomasz Sebastian (SLD) - 29
60. Sawicka Bożena (KO) - 28
61. Kowalczyk Urszula Elżbieta (BiS) - 27
62. Deptuła Urszula (BiS) - 27
63. Pawlak Maria Aleksandra (SLD) - 26
64. Woźniak Mariusz (Konfederacja) - 26
65. Bednarczyk Adam Adolf (AZER) - 26
66. Dziadak Ryszard (KO) - 24
67. Tarkowska Anna (PSL) - 22
68. Nalewka Kamil (PSL) - 22
69. Kuźniarski Jacek Piotr (SLD) - 21
70. Jasiński Marek (Konfederacja) - 21
71. Kasjaniuk Ada (Konfederacja) - 21
72. Gromadzki Marek Łukasz (PiS) - 20
73. Kamiński Zbigniew (KO) - 20
74. Ryjewski Daniel Rafał (KO) - 20
75. Trzpil Izabela Aldona (SLD) - 20
76. Adamczyk Małgorzata Joanna (SLD) - 20
77. Krasucki Henryk Krzysztof (SLD) - 20
78. Falkowska Katarzyna (KO) - 19
79. Kępa Justyna Joanna (BiS) - 19
80. Komor Radosław (SLD) - 18
81. Bodio Bartłomiej Jarosław (PSL) - 18
82. Sałata Magdalena Maria (PSL) - 18
83. Nastała Andrzej Zbigniew (BiS) - 18
84. Chaberski Krzysztof Andrzej (KO) - 17
85. Reduch Izabela (Konfederacja) - 17
86. Tobiasz Maria (Konfederacja) - 17
87. Runo Ewa Grażyna (PiS) - 16
88. Stopa Dariusz Zbigniew (PSL) - 16
89. Kozera Mariusz (PSL) - 16
90. Zembrowska Justyna (PSL) - 16
91. Składanowski Roman Ryszard (Konfederacja) - 16
92. Lenda Mariusz (BiS) - 16
93. Zyśk Jarosław Krzysztof (BiS) - 16
94. Bryk Bartłomiej Beniamin (Konfederacja) - 15
95. Guz Grzegorz (SLD) - 14
96. Szydłowska Ewa (BiS) - 14
97. Dłuska-Redes Ewa (Konfederacja) - 13
98. Bala Paweł (Konfederacja) - 13
99. Harasim Michał (Konfederacja) - 13
100. Hawryluk Urszula Maria (PiS) - 12
101. Daniluk Sybilla Stanisława (KO) - 12
102. Kasparek Justyna Helena (SLD) - 12
103. Czarnocki Dominik (BiS) - 12
104. Kania Krystian (PSL) - 11
105. Stolarz Ewa Helena (AZER) - 11
106. Grenda Jarosław (KO) - 10
107. Grochowski Krzysztof (SLD) - 10
108. Wojtowicz Małgorzata Olga (SLD) - 10
109. Gastoł Marta (SLD) - 10
110. Zawistowski Marcin (PSL) - 10
111. Wielądek Rafał Piotr (Konfederacja) - 10
112. Przeździecka Marzena (BiS) - 10
113. Kalicki Wiesław Andrzej (KO) - 9
114. Jastrzębska Dorota (KO) - 9
115. Kardacz Tomasz Robert (SLD) - 9
116. Pniewski Tomasz Andrzej (SLD) - 9
117. Wyrzykowski Sebastian (AZER) - 9
118. Kobyliński Grzegorz Stefan (KO) - 8
119. Sopel-Sereja Lidia (PSL) - 8
120. Usiądek Anna (Konfederacja) - 8
121. Ignaciuk Grzegorz (Konfederacja) - 8
122. Żyluk Zygmunt Czesław (PiS) - 7
123. Żochowski Dariusz Leon (KO) - 7
124. Wójcik Maciej Mirosław (KO) - 7
125. Chojecki Rafał (SLD) - 7
126. Górska Marianna (BiS) - 7
127. Haszczyńska Delfina Maria (SLD) - 6
128. Socharska Hanna (Konfederacja) - 6
129. Starzyński Rafał Radosław (BiS) - 6
130. Gołacka Małgorzata Halina (BiS) - 6
131. Kiluk Zbigniew Marian (AZER) - 6
132. Kozioł Emilia (KO) - 5
133. Robak Alfred Franciszek (BiS) - 5
134. Piórkowski Kamil (BiS) - 5
135. Bujalski Mirosław (BiS) - 5
136. Marchewka Grzegorz Stanisław (BiS) - 5
137. Robak Paulina Beata (BiS) - 5
138. Macion Anna (AZER) - 5
139. Piekarska Anna Maria (AZER) - 5
140. Korwin Łukasz Bogumił (AZER) - 5
141. Obłudka Mateusz (KO) - 4
142. Wnorowska Agnieszka Joanna (KO) - 4
143. Kawka Marta (KO) - 4
144. Prandota Maciej Tadeusz (SLD) - 4
145. Ryś Andrzej Paweł (BiS) - 4
146. Czak Arkadiusz Kazimierz (AZER) - 4
147. Jaremko Janusz Adam (AZER) - 4
148. Piekut Małgorzata Maria (AZER) - 4
149. Chciałowski Marek (PSL) - 3
150. Gajowniczek Krzysztof (BiS) - 3
151. Bodzan Adam (BiS) - 3
152. Rytel Szymon (BiS) - 3
153. Fiałkowska Joanna (AZER) - 3
154. Szałańska Katarzyna Lidia (AZER) - 2
155. Smulewicz Zbigniew (AZER) - 2
156. Galas Genowefa (AZER) - 2
157. Kelleher Hanna Bożenna (PSL) - 1
158. Pachnicka Daniela Feliksa (AZER) - 1
159. Fabianowicz Andrzej (AZER) - 1
160. Trybuła Krystyna Elżbieta (AZER) - 1
161. Kisieliński Dariusz Paweł (BiS) - 0
162. Fabianowicz Robert Jan (AZER) - 0
163. Tetkowski Artur (AZER) - 0
164. Szadziewska Aleksandra Tatiana (AZER) - 0
Wyświetleń: 9042 | komentarze: - | 10:04, 21.10.2019r. |