środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Takiego skandalu w radzie miasta jeszcze nie było

Radny Mariusz Mierzejewski podczas czwartkowej sesji przedstawi propozycję, po przyjęciu której znacząco się wzbogaci. Zmiana w planie zagospodarowania pozwoli mu na wybudowanie nowego bloku mieszkalnego. Projekt uchwały podpisali jego koledzy z klubu "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka".

Sprawa jest bulwersująca. Radny chce zmienić plan zagospodarowania swojej działki i postawić na niej nowy blok. Obecnie nie jest to możliwe, bo przepisy przewidują przeznaczenie terenu na potrzeby sportu i rekreacji. Zmiana planu zagospodarowania to zwykle procedura bardzo żmudna, trwająca często kilka lat, ale dla radnego los może okazać się szczęśliwy i wszystko być może uda się załatwić podczas jednej sesji.

Reklama Sprawa ma drugie dno, ponieważ podczas tej samej sesji (w najbliższy czwartek) radni ponownie będą debatować nad utworzeniem Centrum Usług Wspólnych, o które zabiega prezydent. Rozwiązanie dotyczące utworzenia podmiotu sprawującego kontrolę nad wydatkami w szkołach publicznych miało zostać uchwalone podczas wrześniowej sesji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy radni w tej sprawie porozumieli się, ale podczas sesji Mariusz Mierzejewski, Jakub Frydryk i Jacek Łuba wyłamali się i zagłosowali przeciw projektowi prezydenta Łukasza Kulika, pomimo tego, że "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka" to koalicjant "Ostrołęki dla Wszystkich", którego liderem jest Kulik.

W najbliższy czwartek dyskusja na temat utworzenia Centrum Usług Wspólnych powróci i niewykluczone, że radny Mierzejewski i jego koledzy z klubu "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka" zmienią zdanie. Wcześniej bowiem - tego samego dnia - radni dyskutować będą nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego działki należącej do radnego Mariusza Mierzejewskiego, na której biznesmen chce postawić kolejny blok. Jeśli radni wyrażą zgodę na zmiany w planie, Mierzejewski może zgodzić się na propozycję prezydenta. Trudno uwierzyć w przypadek, że te dwa projekty uchwał będą rozpatrywane przez radnych podczas tej samej sesji.

Reklama Należy przypomnieć także, że po wyborach okazało się, że firma radnego Mierzejewskiego budująca bloki przy ul. Natury mogła nielegalnie odprowadzać wodę z posesji do miejskiej kanalizacji.

- Osiedle Natury w Ostrołęce, plac budowy nowego bloku wielorodzinnego, blaszane ogrodzenie i dwa węże odprowadzające wodę z placu budowy do studzienki miejskiej kanalizacji - zastaliśmy 3 kwietnia br. Inwestorem budowy wielorodzinnego budynku jest firma Trony Sp. z o.o., której prezesem jest Mariusz Mierzejewski, obecny radny rady miasta - pisaliśmy w kwietniu br. w artykule "Czy firma radnego legalnie odprowadzała wodę z placu budowy do miejskiej kanalizacji? (wideo)".

Wyników kontroli nie przedstawiono.

Reklama Radny chce budować, prawo zabrania

Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Natura" w Ostrołęce złożyło trzech radnych z klubu "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka" (Jakub Frydryk, Mariusz Mierzejewski i Jacek Łuba). Chodzi o to, aby na działce o pow. 25 arów (znajdującej się tuż obok Multimedialnego Centrum Natura) można było postawić nowe bloki. Obecny plan zagospodarowania dopuszcza teren jedynie dla usług sportu i rekreacji. Gdyby plan został zmieniony i na działce będzie można budować bloki mieszkalne, wartość działki diametralnie wzrośnie.

- Właściciel działki wnioskuje o wprowadzenie zmiany w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które dopuszczałyby możliwość zabudowania wyżej wskazanej działki budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi łącznie z infrastrukturą pomocniczą typu garaże. Na sąsiedniej działce nr ewidencyjny 50728/9 jest już wybudowany budynek mieszkalny wielorodzinny, na działce nr ewidencyjny 50728/14 budynek o takim samym przeznaczeniu jest w trakcie realizacji, a planowany na działce nr 50728/12 obiekt byłby uzupełnieniem istniejącej w tym obszarze zabudowy. Sąsiadująca działka o nr 50728/11 została już zagospodarowana na cele oświatowe i wypełnia swym przeznaczeniem planowane w tym rejonie usługi - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Właścicielem działki jest Mariusz Mierzejewski, jeden z radnych, który przygotował projekt uchwały. Zrobił to więc w swoim prywatnym interesie. Co więcej to właśnie Mierzejewski będzie osobą odpowiedzialną za przedstawienie projektu uchwały na sesji rady miasta.

Reklama Bezpartyjni?

O "Bezpartyjnym Mieście Ostrołęka" pisaliśmy szeroko w ubiegłym roku, podczas kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. Ugrupowanie stworzył Mariusz Mierzejewski, który polityczną karierę rozpoczął u boku byłego prezydenta Janusza Kotowskiego. Przez wiele lat czynnie wspierał politykę ratusza i zajmował różnorodne, dobrze płatne stanowiska kierownicze. W trakcie pierwszej kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego rozpoczął pracę w ratuszu, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Kiedy nie sprawdził się na tym stanowisku, włodarz zmienił regulamin organizacyjny urzędu miasta i w ratuszu pojawił się nowy etat - pełnomocnik ds. komunikacji społecznej. Mierzejewski zgłosił się do konkursu i jako jedyny spełnił wymagania formalne, wygrywając konkurs. W 2010 roku Mierzejewski został miejskim radnym startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Musiał wówczas zrezygnować z pracy w ratuszu, jednak szybko znalazł zatrudnienie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie nieoczekiwanie powstało nowe stanowisko. Został "informatorem turystycznym" w MOSiR.

Reklama W czerwcu 2011 roku prezydent miasta ogłosił konkurs na dyrektora basenu. Idealny na to stanowisko okazał się być Mierzejewski. W trakcie zarządzania basenem wyszło na jaw, że Mierzejewski prawdopodobnie naruszył ustawę antykorupcyjną. Mając udziały w prywatnej firmie, zasiadał na stanowisku dyrektora ostrołęckiego basenu. Tym samym złamał prawo, czego nieuchronną konsekwencją powinno być zwolnienie dyscyplinarne z pracy. Zanim to się stało, Mierzejewski sam zrezygnował. Oficjalną rezygnację z funkcji szefa pływalni złożył 27 maja 2015 r. Mierzejewski nie musiał długo szukać nowej pracy. Wrócił do ratusza, gdzie został kierownikiem referatu działalności gospodarczej. Później jego stosunki z PiS pogorszyły się. Mierzejewski musiał zrezygnować z pracy w urzędzie miasta i rozpoczął przygotowania do wyborów i tworzenia własnego komitetu do rady miasta.

Wyświetleń: 26684 komentarze: 104
21.10.2019, 11:17r. Drukuj
Powrót


Gunmas @ 11:29, 21.10.2019

IP: 2a00:f41...8a01

No jasne. Zalejmy nieliczną ostrołęckią zieleń kolejnym betonem, by ten pan mógł sobie zarobić jeszcze więcej. Naszym kosztem!

przewidujący @ 11:30, 21.10.2019

IP: 83.28...124

wiedziałem że nie bez powodu był jednym z tych którzy utworzyli ugrupowanie Bezpartyjne Miasto Ostrołęka i nie bez celu startował na radnego w wyborach, cwany lis i tyle, mam nadzieję że planu zagospodarowania nie zmienią
angry
angry
angry
angry
angry

Mix @ 11:37, 21.10.2019

IP: 2a00:f41...c286

Myślę że jednak większym skandalem jest 11 spraw sądowych wiceprezydenta.

Bezpart @ 11:40, 21.10.2019

IP: 176.109...233

A ja życzę mu powodzenia a was wszystkich komentujących negatywnie niech wam żal dup pe ściska tyle se możecie,,

ketuks @ 11:56, 21.10.2019

IP: 37.47...97

Ostrołęka potrzebuje dużego parku a nie kolejnych bloków. I co to za sytuacja żeby lokalny kacyk był sędzią we własnej sprawie razem z zausznikami debatowali czy przekształcić swoją działkę na budowlaną? Po tym można poznać nowoczesne miasto gdzie jest dużo aktywistów, który domagają się realizowania szeroko rozumianego interesu publicznego. A tu nic.

ketuks @ 12:06, 21.10.2019

IP: 37.47...97

czy tam dokonał zmian w planie zagospodarowania a nie przekształcił działkę......

geos @ 12:06, 21.10.2019

IP: 178.235...228

Ten, onegdaj sportsmen i raczej cienki w sobie, traci nie tylko twarz, ale dramatycznie, chyba z pychy, puchnie...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:08, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

A, ja nadal pytam, czy Pan, obecny radny, Mierzejewski, w czasie sprawowania funkcji dyrektora parku wodnego, złamał ustawę antykorupcyjną, będąc w posiadaniu akcji prywatnej spółki - tak się tworzą tzw. "wańki wstańki" - jedno uszło mu bezkarnie, to sądzi, że jest bezkarny.

wyborca @ 12:16, 21.10.2019

IP: 31.41...214

z tego co pamiętam to park wam obiecał Kulik i wice nie Mierzejewski a mieszkań nigdy za dużo a blok zajmuje mniej niż domki czyli dobry pomysł popieram Pana radnego a nic nie robić to każdy umie

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:16, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

Jeśli to jest deal, to Kulik straci, w moich oczach, mandat do sprawowania funkcji Prezydenta Miasta.

Nie rozumiem, tego, jego ciągu, na utworzenie tego Centrum Usług Wspólnych - miał dobry, moim zdaniem pomysł, korzystny dla wszystkich, ale radni się nie zgodzili i na tę chwilę, sprawa powinna zostać zamknięta.

filip @ 12:18, 21.10.2019

IP: 31.41...214

park miał być za mostem

Gorbaczow @ 12:28, 21.10.2019

IP: 178.235...243

Panie Prezydencie nie tak to miało wyglądać, zagłosowaliśmy na pana aby skończyć z takim cwaniactwem.Panie prezydencie prosimy aby pan nie wchodził w jakieś układy i gierki z panem Mierzejewskim.Wydaje mi się że pan Mierzejewski został radnym aby mieć bezpośredni wpływ na rozwój swojego biznesu nie zwracając uwagi na zdanie mieszkańców

toom @ 12:29, 21.10.2019

IP: 31.0...247

Brak kasy w oświacie nie jest spowodowany jakimiś niekontrolowanymi wydatkami szkół !!!!!!!
Tylko jak szkoły składały budżety i w urzędzie miasta się okazało że się im budżet całego miasta nie zamknie to poobcinali szkołom!!!!!

A teraz jak szkoły złożyły ile jeszcze im potrzeba do końca roku, to nagle wielkie zdziwienie że tyle braków.
Proponuję spytać urzędników jak był układany budżet miasta, Ci ludzie tam nadal pracują.
Najlepiej zrzucić wszystko na ludzi z księgowości, którzy tylko wykonują swoją pracę, ale nie układali całego budżetu miasta.

Rodzic @ 12:30, 21.10.2019

IP: 176.109...133

A może coś więcej napisać o tym Centrum Usług Wspólnych/ Interesuje mnie jak to teraz będzie wyglądać w przedszkolach i szkołach/ Co obejmą te usługi sekretariat? księgowość? dostawę posiłków tj caatering zamiast kuchni na miejscu?

ketuks @ 12:33, 21.10.2019

IP: 37.47...97

za mostem park ma trochę niefortunną lokalizację, potrzeba parku bliżej osiedla centrum, tych wszystkich nowych bloków żeby sobie wyjść z pieskiem pobiegać i na użytek tych wszystkich łąk aż do osiedla Stacja które będą w przyszłości sukcesywnie zabudowywane, potrzebny jest duży park z prawdziwego zdarzenia.

$ @ 12:34, 21.10.2019

IP: 5.173...136

Miasto prywatne.

oka @ 12:35, 21.10.2019

IP: 185.166...149

Tylko ciekawe jest kiedy i jak Pan radny nabył nieruchomości.

oczy drona @ 12:36, 21.10.2019

IP: 5.173...107

krótko i zwięźle banda zlodzieji

:( @ 13:09, 21.10.2019

IP: 2a02:a312...afe3

To nie do pomyślenia! Ten Pan jest już spalony w tym mieście 😊

W @ 13:14, 21.10.2019

IP: 176.109...1

Centrum Usług Wspólnych ,co się kryje za tak wyniosłą nazwą .Być może wszystko ,co jest i znajduje się w szkole .bo kto komu zabroni rozszerzyć tego poza księgowością .Teraz jest to gdybanie ,czas pokaże jak to się wszystko potoczy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:23, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

Cyt.:
"A może coś więcej napisać o tym Centrum Usług Wspólnych/ Interesuje mnie jak to teraz będzie wyglądać w przedszkolach i szkołach/ Co obejmą te usługi sekretariat? księgowość? dostawę posiłków tj caatering zamiast kuchni na miejscu?"

Poniżej strony masz zakładkę "Archiwum" - kliknij, a w otwartym oknie w pisz "Centrum Usług Wspólnych" - sprawa była przedmiotem bardzo szerokiej dyskusji na jednej z sesji Rady Miasta.

Berda @ 13:24, 21.10.2019

IP: 37.248...68

Kto szybko awansuje ten szybciej dołuje radni z Ostrołęki dla wszystkich.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:25, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

Na tej sesji nie padł żaden racjonalny argument, przeciw utworzeniu tegoż centrum - odpowiedź radnych była "nie, bo nie...".

ketuks @ 13:39, 21.10.2019

IP: 37.47...97

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi to jak zawsze chodzi o pieniądze.....

@ @ 13:55, 21.10.2019

IP: 5.184...107

którego terenu ta zmiana dotyczy ?

anty @ 14:18, 21.10.2019

IP: 188.146...233

Żeby rozjaśnić sprawę:
Centrum Natura dostałą zgodę na budowę tylko dlatego, aby do działek radnego Mierzejewskiego podciągnąć uzbrojenie terenu na koszt miasta. To kolejna afera prawych i sprawiedliwych.

bez @ 14:23, 21.10.2019

IP: 46.170...1

Bezpartyjni ??? Ładna nazwa - pusty slogan.

Jolka @ 14:51, 21.10.2019

IP: 2600:1...ceca

A najbiedniejszy byl w radzie miasta😂😂😂

jajeczka @ 15:02, 21.10.2019

IP: 195.12...148

juz nasmarowali artykul na e ostroleka z zemsty laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:22, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

Tępy naziolu, a w czasach prezydentury Kotowskiego, na jakiego fachowca najlepszą kandydatką okazała się jego żona - kto go promował?

Już zapomniałeś skąd Ci nóżki wyrastają?

filip @ 15:31, 21.10.2019

IP: 31.41...214

sprytny zaradny i umie więcej to już wam nie pasuje takich nam trzeba a nie tylko czekać kiedy PIS da 500

As @ 16:01, 21.10.2019

IP: 5.173...76

Ręka rękę myje

Motorhet @ 16:08, 21.10.2019

IP: 185.166...165

A nowe karetki dla tut.szpitala to nie łaska dokupić????nie wstyd wam ostrołęckie biedaczki szlajać sie po ciechanowach i innych miastach gdzie łaskawie was przyjmą!!!!Wstyd!!!!!!!-!!-

VvV @ 16:27, 21.10.2019

IP: 178.235...234

Slaby tekst. Mnostwo klamstw.

Tonacy brzytwy sie chwyta?

Do czego to doszlo by teksty na zlecenie pisac :(

Bedzie proces??

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:35, 21.10.2019

IP: 178.42...27

Wszyscy z mojej Ostrołęki dostają zatrudnienie w urzędzie miasta i miejskich spółkach im się to po prostu należy bo są najlepsi.

Krzyś @ 16:36, 21.10.2019

IP: 79.189...130

No i Łukasz wszedł w buty Janusza😬

Sk/mUTEK @ 16:39, 21.10.2019

IP: 185.69...66

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:16, 21.10.2019
IP: 2a00:11c0...86

Jeśli to jest deal, to Kulik straci, w moich oczach, mandat do sprawowania funkcji Prezydenta Miasta.

najlepszy dowcip aż się uśmiałem :
laughing: laughing laughing

Spoko
elektorat wybiera - elektorat płaci
najwyżej będziemy mieli
KASZANA BIS labo KASZANA 2

ale żeby do tego Frydryk I pan Łuba
Jakie wielkie zaskoczenie
oj . oj. oj.


laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:46, 21.10.2019

IP: 178.42...27

Ekspert do spraw sportu jest potrzebny w urzędzie miasta tak jak Maciej Kurzajewski w telewizji.

Sk/mUTEK @ 17:05, 21.10.2019

IP: 185.69...66

Jak pamiętamy
Prezydent przedstawił projekt utworzenia CUW
Ale nie przedstawił, żadnych kosztów z tym związanych :
- nie wiemy ile osób zwolni
- nie wiemy ile chce zatrudnić (swoich)
- nie wiemy czy oszczędności, które by mogły wyniknąć z mniejszej liczby osób nie pochłoną wydatki na -dererktora, i zastępcy derreektora , sekretarek, kierowców sprztaczki itd..
- nie wiemy ile będzie kosztować adaptacja budynku (kaszana)
- nie wiemy ile będzie kosztowalo utrzymanie budynku z CUW.
itd..

Jak wiemy
we wcześniejszym głosowaniu radni byli przeciw (tworzeniu , nowych posad dla kolegów )
Ale radni dostali pismo, że brakuje 14,5 mln.

A teraz mamy, już jasność
Jak prezydent pomoże radnym z BMO to BMO pomoże prezydentowi.

Zaraz się okaże czy :
Prezydent przedstawi coś więcej niż tylko - tworzymy .
Co tak naprawdę sobą reprezentuje BMO.
Czy prezydent pozyskał do swojego projektu innych radnych, czy tylko przekupił . ?

Głosowanie prawdę Ci powie
elektorat głosuje elektorat płaci


laughing laughing laughing

Tom @ 17:09, 21.10.2019

IP: 82.145...127

Po to się idzie do władzy aby samemu zarobić a nie służyć mieszkańcom

John @ 17:13, 21.10.2019

IP: 46.215...159

Nie rozumiem, czy to działanie niezgodne z prawem? Czytam, że to działka radnego, to o co chodzi?

ostrołęczanka @ 17:14, 21.10.2019

IP: 31.0...172

tym tematem powinna zająć się prokuratura i CBA i wrócić do sprawy złamania prawa kiedy ten cwaniak był na basenie . to przekręty na niespotykaną skalę , by w taki sposób naginać prawo i nadużywać kompetencji radnego , Zawiadomienie do organów ścigania powinien złożyć prezydent miasta - tego oczekujemy my wyborcy .....

mamasita @ 17:16, 21.10.2019

IP: 185.166...112

I co sobie teraz myślą głosujący na radnego?
Pewnie jak zwykle, nic :-)

Typek @ 17:18, 21.10.2019

IP: 94.254...121

Może jest właścicielem działki i chciałbym z tego jak najwięcej ugrać ale cała reszta wokół to zwykłe kupczenie. Nie bo nie jak dzieci w piaskownicy. Żenada.

oka @ 17:35, 21.10.2019

IP: 185.166...204

Najważniejsze, w tym wszystkim jest kiedy ów radny zakupił te działki. Czy aby już one nie miały uchwalone planu przestrzennego jak został właścicielem ?. To tak samo jak działki pod galerię. Plan przestrzenny był taki, a po wykupieniu przez spółkę za mniejszą cenę, plan został zmieniony.

Ktos @ 17:38, 21.10.2019

IP: 2a00:f41...1c85

Banda złodziei i cfaniaków razem z prezydentem na to wygląda, wstyd wstyd nic tylko kasa synku....

Mieszkanka @ 17:52, 21.10.2019

IP: 5.173...142

Nie widze problemu w dobudowaniu tam bloku jest tam tyle zieleni.Ktos robi problem z niczego zwykla zlosliwosc

Acc @ 18:02, 21.10.2019

IP: 185.234...254

Ostrołęce to już nawet zrzut bomby atomowej nie pomoże.

zobaczymy @ 18:11, 21.10.2019

IP: 83.3...209

czy prezydent ,,pokaze jaja" czy ułoży się aby przeforsować księgowosc ze szkół. chyba ze dorzuci radny jakąś kawalerkę na I piętrze..?? laughing

Edward @ 18:18, 21.10.2019

IP: 178.235...20

Przynajmniej radny ma swój biznes. Zazdrość nieudaczników. Bloki trzeba budować by miasto się rozwijało.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:27, 21.10.2019

IP: 2a00:11c0...86

Sutek, Ciebie już nawet leczyć nie ma sensu - żyjesz w PiSowskim Świecie kolesiostwa, kumoterstwa i nepotyzmu, postrzegając przez ich pryzmat wszystko dookoła.

NaPiSz nam. kogo zatrudnił Kulik - konkrety poproszę.

Df @ 18:44, 21.10.2019

IP: 5.173...79

To mi skandal, czy radny coś ukrywa, i ci co podpisali to coś ukrywają ?

Hi hi @ 18:47, 21.10.2019

IP: 5.173...0

Uwaga.... Następny blok będzie w miejscu Hallusi Targowej przy Prądzyńskiego. Powodzenia.

Grizłold @ 19:02, 21.10.2019

IP: 178.213...84

Szok. Prywata.

Sk/mUTEK @ 19:06, 21.10.2019

IP: 176.109...166

A przeczytaj sobie na e o.strołęka
Imiona i nazwiska. To chyba konkretnie
A w komentarzach bez nazwisk ale moim zdaniem konkretnie bo stanowiskami.

A dlaczego tak spostrzegam ?
Bo słyszałem taśmy u sowy.
Bo słyszałem ostatnie nagranie Naumana.
Mało ?

laughing laughing laughing

Odnośnie tego artykułu to najciekawsze dla mnie,
jest to co nie napisane w nim.
Czyli, Kto ?, Po co ?, Dlaczego w ten sposób ?
Co chciał osiągnąć puszczając ten news ?

Głosowanie prawdę ci powie.

Chodzący za Dnia @ 19:26, 21.10.2019

IP: 2a00:f41...8dd5

Radni powinni uchwalić w zmianie wysokość renty planistycznej na poziomie 30% i pan radny zapłaci przy zbywaniu gruntu za wzrost wartości nieruchomości.
Albo po wykonaniu przez UM infrastruktury technicznej niech zapłaci opłatę adiacencką.
Tak się odbywa w większości krajów. A miasto z tego tytułu opłat ma finanse aby budować dalej infrastrukturę.

nieradiomaryjny jest o 350 zł tańszy @ 20:18, 21.10.2019

IP: 37.130...34

Prezydent robi wszystko, by jak najwięcej radnych popierało pomysły prezydenta.

Ola @ 21:03, 21.10.2019

IP: 109.241...5

Niech się sprawą zajmą służby mundurowe , jak tak można

Zając Poziomka @ 21:08, 21.10.2019

IP: 188.146...57

W Polsce to jest jednak chore prawo. Masz działkę i dyktują Ci co możesz zbudować.
Jeżeli właściciel działki w tym momencie Mierzejewski nie zbuduje na działce jakiegoś parku czy czegoś tam sportowego to działka będzie leżała odłogiem? Gdzie tutaj prawo własności. Rozumiem jak by chciał zbudować lotnisko ale budowa domów, bloków czyli obiektów które nie utrudniają życie innym, np. bloki maks. do 4 kondygnacji powinno się budować gdzie kto chce. Są to budynki w pewnym sensie dla dobra ludzi.
Sposób działania Mierzejewskiego to druga sprawa ale jak by prawo własności było świętością nie było by całej tej sprawy.
Mam nadzieję, że Kulik się nie ugnie.

wiktor @ 21:29, 21.10.2019

IP: 5.184...145

Uważam, że radny, poseł, senator nie powinien uprawiać prywaty. Bez wzgledu na to czy działanie o zmianę zagospodarowania jest słuszne czy nie, przez okres kadencji takie sprawy nie powinny być rozpatrywane. To jest najzwyklejsza prywata.

kenig @ 21:38, 21.10.2019

IP: 176.109...212

Odnosi się wrażenie, że Pan radny dostał się do rady miasta tylko dla realizacji własnych, prywatnych celów... A GDZIE PUBLICO BONO?

Jaro @ 22:00, 21.10.2019

IP: 176.109...39

Kariera jak u Nikosia Dyzmy

do zając poziomka @ 22:20, 21.10.2019

IP: 185.166...204

Wszystko ok tak jak piszesz. Tylko wcześniej grunt mógł być miejski z takim planem przestrzennym. Ktoś kupił tanio a później chce zmienić plan po swojemu. Jak się jest właścicielem gruntu i plan przestrzenny jest, był sporządzany, wtedy każdy właściciel zgłasza swoje roszczenia, postulaty odnośnie planu przestrzennego. I tu się nasuwa tylko jedno pytanie: Kiedy Radny Mierzejewski został właścicielem gruntów?? Czy był właścicielem gruntów przed uchwaleniem planu przestrzennego czy zakupił owy grunt już z tym planem przestrzennym.

oka @ 22:25, 21.10.2019

IP: 185.166...204

Najlepszy jest adres firm: E ostrołęka, Natura, Hus-Bud

Aleja Jana Pawła II 132A, lok. 1D

Marek @ 22:42, 21.10.2019

IP: 31.0...170

Nie widzę w tym nic złego. Są większe problemy jak oświata.

Sprawiedliwy @ 23:21, 21.10.2019

IP: 5.173...142

O co tu zmow taki halas odgrzane stare kotlety,komu zalezy zeby dokopac temu kolesiowi .Golym okiem widac ze nie o ten blok chodzi.Wiekrze blokowiska sa na os Centrum i nikt tam o park nie walczyl. A tez i nie on pierwszy chce przeksztalcic. Wiele dzialek w miescie jest wten sposob przeksztalcone mysle

zen @ 23:39, 21.10.2019

IP: 78.152...205

I o co ta draka? Chłop jest biznesmenem, ma swoją działkę, chce na niej budować i zamiast wspierać lokalnego przedsiębiorce który inwestuje tu pieniądze, to ów portal kolejny raz pluje jadem. Jako że w krytycznych tekstach na temat pana Mierzejewskiego nie ma żadnej jego wypowiedzi to wnioskuję że autor nie miał jaj żeby do niego zadzwonić i zapytać o wyjaśnienie co nazwać można krótko - kozak w necie, p.. w świecie. smile Co ciekawe, ten sam kozak w necie wypisuje od lat o jakimś złamaniu czy naruszeniu prawa a nie miał jaj żeby to zgłosić do prokuratury. Porównajcie sobie chociażby Mierzejewskiego który miał jaja by odejść z partii i radzi sobie jakoś (z tego co widać) na rynku biznesu z takim redaktorkiem który mu z zazdrości wtyka szpilki albo z takim gościem który ma 11 spraw sądowych i tańczy w teledysku. Przepaść! smile

kl @ 05:38, 22.10.2019

IP: 178.235...102

Mariusz uważaj bo skończysz w pierdlu. Forsa ci rozum odbiera. Ludzie długo będą pamiętać. Mieszkańcy muszą mieć zieleń i tlen do życia.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 05:38, 22.10.2019

IP: 37.130...34

oka, podobnie jest z adresem ratusz plac Bema i redakcja MO Insurekcyjna.

Edi @ 07:18, 22.10.2019

IP: 188.146...37

Ciekawe co z wycinka drzew na tych działkach których powstają bloki. Kto i ile zaplacil i jak zostało zinwentafyzowane.

oka - do nieradiomaryjny ... @ 07:20, 22.10.2019

IP: 185.166...149

Rozwiń swoją myśl - bo jakoś nie mogę wyczaić twojego toku myślenia.

Kiedy Radny Mierzejewski nabył nieruchomość??

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 07:56, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Bo słyszałem taśmy u sowy."

Mateuszka kłamczuszka?

Cyt.:
"Bo słyszałem ostatnie nagranie Naumana."

Akurat tak się składa, że Neumann jest w opozycji i g... może.

A, słuchałeś taśm Ardanowskiego, który jasno mówi, że ARMiRR, jest obsadzona z partyjnego klucza i, że w związku z tym, błędów, zaniedbań i zwyczajnej niekompetencji, nie da się już zrzucić na poprzedników?

Słyszałeś Piebiaka, który mówił, że:

"czyniących dobro, nie wsadzamy", a wg niego, dobro czynili Ci, którzy używając SBckich metod, opluskwiali ludzi - tych nie słyszałeś. czy może, z powodów Twojej wiary, o tych ie chcesz wspominać?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:00, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"oka, podobnie jest z adresem ratusz plac Bema i redakcja MO Insurekcyjna."

Tępy naziolu, twierdzisz zatem, że jest to artykuł pro ratuszowy?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:08, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"A przeczytaj sobie na e o.strołęka
Imiona i nazwiska. To chyba konkretnie"

Skoro Ty już znalazłeś, to wrzuć tutaj - piszesz, że podajesz za portalem, dajesz cudzysłów i masz z głowy - czekam.

xxx @ 08:11, 22.10.2019

IP: 188.147...225

To się koalicjanci wzięli za bary o sprawy prywatne. To może być początek ich końca.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:55, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"To może być początek ich końca."

Mało tego, to może wyrwać Ziemię z orbity laughing laughing laughing laughing laughing

Jeśli jakakolwiek koalicja opiera się o takie pier/doły to nie powinna w ogóle powstawać - to nie jest PiS + przystawki, które chciały sobie porządzić.

AS @ 09:23, 22.10.2019

IP: 178.42...245

Mam nadzieje że nie dojdzie do Utworzenia Centrum Usług Wspólnych. To oznacza brak kontroli ddyrektorów nad finansami, no i dla samych ksiegowych to co prezydent lubi najbardziej, czyli zwolnienia i obnizki pensji.

wo @ 09:54, 22.10.2019

IP: 31.41...214

Panie redaktorze skandal to jakby radny coś ukradł kogoś oszukał a że chce budować blok to tylko się cieszyć i gratulować tu niema pracy

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:40, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"To oznacza brak kontroli ddyrektorów nad finansami"

Bredzisz.

Cyt.:
"no i dla samych ksiegowych to co prezydent lubi najbardziej, czyli zwolnienia i obnizki pensji."

To może niech miasto stworzy jeszcze ze 2000 tys. miejsc pracy - co Ty na to?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:42, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Panie redaktorze skandal to jakby radny coś ukradł kogoś oszukał a że chce budować blok to tylko się cieszyć i gratulować tu niema pracy"

Nikt nie ma do niego pretensjo o to, że chce budować, tylko o to, że w sposób pozaprawny, chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego - czytaj i staraj się rozumieć, to, co czytasz.

zen @ 10:50, 22.10.2019

IP: 78.152...205

Kowalski,

Podaj podstawę prawną do złamania lub naruszenia prawa w tym przypadku.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:08, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Zmiana planu zagospodarowania to zwykle procedura bardzo żmudna, trwająca często kilka lat, ale dla radnego los może okazać się szczęśliwy i wszystko być może uda się załatwić podczas jednej sesji."

Moim zdaniem, możemy mieć do czynienia z nadużyciem stanowiska w postaci czerpania korzyści majątkowych, z nim związanych.

Ale, skoro jesteś taki pryncypialny, to może napiszesz, czy radny, w czasie pełnienia funkcji dyrektora parku wodnego, złamał prawo antykorupcyjne, posiadając udziały w prywatnej firmie, bo jeśli nie, to jaki był powód jego odejścia?

wo @ 11:13, 22.10.2019

IP: 31.41...214

jak poza prawny radni wygrali wybory i mogą zmienic plan zagospodarowania i będzie wszystko prawnie jak zwykle się mylisz Jan

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:24, 22.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
""Zmiana planu zagospodarowania to zwykle procedura bardzo żmudna, trwająca często kilka lat"

Czytaj i próbuj rozumieć.

zen @ 12:53, 22.10.2019

IP: 78.152...205

Kowalski, podaj podstawę prawną, a nie cytujesz jakieś bzdury. Rozumiesz, co do ciebie piszę? Masz podać konkretne przepisy, artykuł taki i taki, kodeks taki. Wskaż, gdzie i kiedy doszło do złamania prawa, a w sprawie złamania prawa antykorupcyjnego wskaż, kiedy radny miał postawione zarzuty i jak zakończyło się prokuratorskie śledztwo. Jeżeli takiego nie było, pokaż jaja i złóż doniesienie.

Jacek Przypadek @ 13:27, 22.10.2019

IP: 178.213...11

W Ostrołęce nie istnieje coś takiego jak plan zagospodarowania terenu :) Tutaj jest samowolka, masz kase, budujesz co chcesz :).

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:27, 22.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Art. 231 kodeksu karnego wskazuje, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia (wykracza poza swoje uprawnienia służbowe, działa bez podstawy prawnej) lub nie dopełniając obowiązków (zaniechanie, nienależyte lub niedbałe wykonanie swoich obowiązków), działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jeżeli funkcjonariusz działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 (np. łapówka). Warto podkreślić, że chodzi zarówno o uzyskanie korzyści dla siebie, jak i dla innej osoby.

Natomiast działanie nieumyślne i wyrządzenie istotnej szkody, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

zen @ 13:28, 22.10.2019

IP: 78.152...205

Zgłaszaj do prokuratury, na co czekasz?

oka @ 14:05, 22.10.2019

IP: 185.166...149

Czy wogóle ktoś wie kiedy radny Mierzejewski posiadł te działki ??
A tak na marginesie to radny Mierzejewski w oświadczeniu wpisał kwotę udziałów spółki wpisał niższą niż w KRS. I co teraz ??

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:19, 22.10.2019

IP: 2a00:11c0...87

Cyt.:
"Zgłaszaj do prokuratury, na co czekasz?"

Co mam zgłaszać?

Chciałeś, żebym Ci podał przepis, to Ci podałem, ale jak widać, to dla Ciebie za mało.

Zając Poziomka @ 17:34, 22.10.2019

IP: 188.146...57

To żeś zacytował Janek K.
Działanie radnego w żaden sposób nie wypełnia czynu zabronionego z artykułu na który się powołujesz czyli art.231 kk.
Może to być moralnie naganne ale przestępstwem nie jest.
Teraz powstrzymać takie działanie może prezydent i jego świta tylko trzeba mieć jaja i charakter który zweryfikują mieszkańcy w kolejnych wyborach tak samo prezydenta czy miał charakter i jak sobie radził oraz radnego Mierzejewskiego za stawianie prywaty ponad sprawy osób których reprezentuje.
Niestety nie ma polityka który rwie się do rady miasta, sejmu itp. który kierował by się dobrem ogółu tylko niestety prywatnym interesem i nie ma co się łudzić tak było, tak jest i tak będzie.

zen @ 17:43, 22.10.2019

IP: 78.152...205

No za mało, miękka fajo. Pokaż, że masz rację i złóż doniesienie. Z Kleczkowskim łatwo poszło i staje przed sądem. Będziesz miał odwagę, żeby złożyć doniesienie?

22 @ 17:53, 22.10.2019

IP: 178.42...79

Ta kadencja to jakaś porażka

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:10, 22.10.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Może to być moralnie naganne ale przestępstwem nie jest."

A, Ty co, już zebrałeś wszystkie dowody, przeprowadziłeś śledztwo i wiesz?

Cyt.:
"Teraz powstrzymać takie działanie może prezydent i jego świta tylko trzeba mieć jaja i charakter"

A, jak powstrzyma, to publicznie, tu na forum, napiszesz, ze ma "jaja i charakter"?

Cyt.:
"który kierował by się dobrem ogółu"

A, co to jest "dobro ogółu" i kto to dobro definiuje?

Cyt.:
"Będziesz miał odwagę, żeby złożyć doniesienie?"

Złożyłem, to się nazywa "zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa" - wystarczy, sztywna fajo?

Cyt.:
"Ta kadencja to jakaś porażka"

Nie to, co poprzednie trzy laughing laughing laughing laughing laughing

Zając Poziomka @ 18:34, 22.10.2019

IP: 188.146...57

Janek konkrety a nie bzdety. laughing laughing laughing laughing laughing
Argumenty to ty masz nie ma co tongue.
Twoim zdaniem jest przestępstwem ? W którym miejscu? Już zebrałeś dowody? Przeprowadziłeś śledztwo i wiesz?
Weź Ty się ogarnij bo sam już nie wiesz co piszesz.
Moralnie naganne to jest i śledztwa do tego nie trzeba przeprowadzać.Jeżeli Kulik się postawi i powstrzyma takie działania radnych to pewnie, że przyznam, że w tym przypadku ma jaja. Tylko, że małe są na to szanse ale zobaczymy.

Jeżeli nie wiesz co to jest kierować się dobrem ogółu to nie ma o czym z tobą rozmawiać potwierdzasz jednak żeś głupi i nie potrafisz dyskutować na argumenty.

Podasz w końcu w którym momencie według Ciebie radny Mierzejewski wypełnił czyn zabroniony według artykułu 231 kk. na który tak się powołujesz?
Czy rozmowa na argumenty to jednak nie z Tobą? Tylko same wyzwiska laughing laughing laughing laughing

zen @ 18:38, 22.10.2019

IP: 78.152...205

No Kowalski to jak złożyłeś zawiadomienie, to czekaj ć.woku na decyzję prokuratury, a nie gardłujesz na internetach smile

vfdgdf @ 18:55, 22.10.2019

IP: 95.41...182

Ja to się trochę wam dziwię komentujący. Czy na prawdę sądziliście, że ludzie u władzy są tam po to by Wam służyć i dla Was i za Wasze pieniądze pracować... ?

gjhhg @ 18:56, 22.10.2019

IP: 95.41...182

Przepraszam, ale ja czegoś nie rozumiem. Podobno powiększaliśmy Ostrołękę, żeby nie brakowało terenów na inwestycje, żeby nie niszczyć bezsensownym zabudowywaniem bez ładu i składu centrum miasta, żeby deweloperzy mogli dla dobra ludzi budować nowe osiedla. Tak? Tak było? I żeby Ostrołęka była nadal zielona, a nie szara od betonu... Rozumiem, że nie była to prawda? Zostaliśmy okłamani?

o @ 19:24, 22.10.2019

IP: 5.173...61

wzrok Mierzejewskiego mówi wszystko.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:31, 22.10.2019

IP: 82.145...167

Cyt.:
"Moralnie naganne to jest i śledztwa do tego nie trzeba przeprowadzać."

Typowy PiSi przekaz :)
A, jak do tego doszedłeś, asie prawa? :)

"Jeżeli nie wiesz co to jest kierować się dobrem ogółu"

Nie, ja Cię zapytałem co to jest dobro ogółu i kto o tym decyduje, bo np. PiSowski wiceminister sprawiedliwości, czynieniem dobra określał SBckie metody opluskwiania ludzi,a więc pytam o kryteria - wiesz, co to są kryteria, czy mam Ci wytłumaczyć?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:33, 22.10.2019

IP: 82.145...167

Cyt.:
"No Kowalski to jak złożyłeś zawiadomienie, to czekaj ć.woku na decyzję prokuratury, a nie gardłujesz na internetach".

Prokuratura niech robi swoje, a ja swoje - zabronisz mi ćw/oku?

Do Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:54, 22.10.2019

IP: 178.42...155

Gdyby prezydent Kulik stworzył te 2000 miejsc pracy to by ludzie nosili go na rękach. W tej sytuacji raczej go wywiozą na taczce.
Na tym polega rozwój że trzeba tworzyć dla mieszkańców nowe miejsca pracy, podnosić ich kwalifikacje i pensje, ściągać inwestorów i dać możliwość rozwoju lokalnym firmom.
Nic takiego tu nie ma miejsca. Raczej przypomina to działanie syndyka masy upadłościowej.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:50, 23.10.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Gdyby prezydent Kulik stworzył te 2000 miejsc pracy to by ludzie nosili go na rękach."
A, z czyich to byłoby pieniędzy?

Cyt.:
"W tej sytuacji raczej go wywiozą na taczce. "

Jeśli Kotowskiego nie wywieźli przez 12 lat, to i Kulika nie wywiozą.

Cyt.:
"Na tym polega rozwój że trzeba tworzyć dla mieszkańców nowe miejsca pracy"

W administracji, utrzymywanej z pieniędzy podatników - z kim Ty się na głowy pozamieniałeś?

Cyt.:
"ściągać inwestorów i dać możliwość rozwoju lokalnym firmom."

Tak, jak ściągnął przez 12 lat Kotowski?

Jedynym, jak dotąd, Prezydentem Ostrołęki, który dzięki strefie ekonomicznej, która powstała przy obwodnicy, był Prezydent Ryszard Załuska, później, przez 12 lat mieliśmy wielkie G.

Cyt.:
"dać możliwość rozwoju lokalnym firmom."

A, nie daje?

Cyt.:
"Nic takiego tu nie ma miejsca."

Masz rację, od 2006 roku, nic takiego nie miało tu miejsca.

Cyt.:
"Raczej przypomina to działanie syndyka masy upadłościowej."

Czyli??? - zdobędziesz się na jakieś konkrety, czyżby Kulik wyprzedawał miasto?

Chciaż ten 130 milionowy długo, który pozostał po poprzedniej ekipie, ktoś w końcu będzie musiał spłacić, chyba, że PiSiory nie mają takiego nawyku, co widać po postępowaniu minidyktatorka.

Do Kowalskiego @ 00:09, 25.10.2019

IP: 178.42...109

Miasto to nie tylko administracja. To również spólki takie jak OTBS, OPK, MOSIR i ttd. Można je rozwijać i z łatwościa też można tworzyc nowe. Trzeba tylko trochę wyobraźni.