środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Nowe miejsca rekreacji w gminie Myszyniec (zdjęcia)

W gminie Myszyniec powstały dwie otwarte strefy aktywności. Pierwsza przy budynku użyteczności publicznej w Myszyńcu Starym, druga na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wykrocie. Ogólna wartość inwestycji opiewa na kwotę 248 132,17 zł.

Obie strefy aktywności zostały wyposażone w siłownię plenerową, strefę relaksu oraz zyskały dodatkową zieleń.

Reklama - Otwarta strefa aktywności w Myszyńcu Starym została wybudowana w wariancie podstawowym, obejmującym siłownię plenerową wyposażoną w następujące urządzenia: biegacz, pylon, orbitrek, twister, wahadło, wyciąg górny, wyciskanie siedząc. Strefę relaksu w której zamontowano cztery ławki przymocowane na stałe do podłoża, dwa urządzenia do gier edukacyjnych: stolik do piłkarzyków i stół do szachów - umocowane na stałe. OSA wyposażono w trzy kosze na śmieci i stojak do rowerów. Dokonano zagospodarowania terenu i dokonano nasadzeń krzewów (5 sztuk) - informuje Urząd Gminy w Myszyńcu.

Otwarta strefa aktywności przy Szkole Podstawowej w Wykrocie została wybudowana w wariancie rozszerzonym, wzbogaconym o przyjazny dla dzieci plac zabaw.

- Wariant obejmuje siłownię plenerową  wyposażoną w urządzenia: biegacz, pylon, orbitrek, twister, wahadło, wyciąg górnym, wyciskanie siedząc. Strefa relaksu została wyposażona w cztery ławki, dwa urządzenia do gier edukacyjnych zamontowane na stałe tj. stolik do piłkarzyków i stół do tenisa stołowego. Dokonano zagospodarowania terenu i nasadzeń  krzewów (10 sztuk). Plac zabaw o charakterze sprawnościowym wyposażony w równoważnię linową, most linowy z talerzykami, bocianie gniazdo, huśtawkę dwuosobową i huśtawkę wagową podwójną. Na placu zabaw zastosowano powierzchnię bezpieczną piaszczystą - wyjaśnia Urząd Gminy w Myszyńcu.

Nowe miejsca rekreacji powstały w ramach dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Więcej zdjęć nowych miejsc rekreacji w gminie Myszyniec można obejrzeć na stronie Urzędu Gminy w Myszyńcu.

Fot. UG Myszyniec.

Wyświetleń: 1296 komentarze: 0
24.10.2019, 09:45r. Drukuj
Powrót