wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Jakie rasy kotów są najpopularniejsze?

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów, to znaczy, że jesteś wrażliwym introwertykiem, który żyje zgodnie z zasadą nonkonformizmu, więc zamiast pogoni za stadem, wolisz podążać własnymi ścieżkami. Tak psycholodzy z Uniwersytetu Carrol w Waukesha określili rodzaj osobowości osób, deklarujących, że od psów wolą koty.

Według badań tych amerykańskich naukowców kociarze mają tę niewątpliwą zaletę nad psiarzami, że są bardziej inteligentni, elokwentni i mają szersze horyzonty, co wynika zapewne z tego, że czas spędzony na spacery z psem przeznaczają na czytanie z kotem na kolanach. Ale idąc tym tropem można wyciągnąć mylne przecież wnioski, że właściciele mruczków to leniwi domatorzy z tendencją do nadwagi. Więc żeby opinia z Waukesha nie stała się kością niezgody, uznajmy, że psychologiczne szufladkowanie osobowości rzadko pasuje do rzeczywistości, a za to często prowadzi do stereotypizacji. Mimo to, jest to świetna zabawa, dopóki oczywiście nie traktuje się jej zbyt serio. Dlatego pobawmy się dalej! Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rasy kotów i dowiedz się, która z nich do Ciebie pasuje!

Reklama Najpopularniejsze rasy kotów w Polsce

1. Wśród najpopularniejszych ras kotów domowych znajdują się przede wszystkim persy. To jedne z najstarszych kotów, jakie chodzą po ziemi. Koty perskie mają przepiękną gęstą, długowłosą sierść w ogromnej gamie kolorów, która wymaga ciągłej pielęgnacji. Ich cechą charakterystyczną jest spłaszczony pyszczek. Mały nos, płaskie, okrągłe czoło, wielkie, szeroko rozstawione oczy, wydatne policzki, a wszystko otoczone futrzastym puklem - oto pers w całej okazałości. Zjawiskowy i dostojny. Taki też jest jego charakter. Kot perski jest towarzyski, ale niezbyt żywiołowy, przywiązany i lojalny, ale oczekuje troski i pielęgnacji, jest także dobrym przyjacielem dzieci, ale ceni sobie spokój.

Jeśli zatem prowadzisz stateczne życie, bez nadmiernego pośpiechu, pełne ciszy, spokoju i wolnego czasu, który chętnie przeznaczysz na pielęgnację pupila, to właśnie pers najbardziej do Ciebie pasuje.

2. Żaden ranking najpopularniejszych kotów na świecie nie może obejść się bez syjama. Koty syjamskie pochodzą z obszaru Królestwa Tajlandii, dawniej nazywanego syjamem. Rodowód tych czworonogów został zapisany w genach. Są to koty iście królewskie - dumne, dystyngowane, inteligentne, oczekujące stałej uwagi. Syjamy uwielbiają się bawić, ale też lubią odpocząć w zaciszu, są czułe, ale chodzą własnymi ścieżkami, szybko się przywiązują, ale ostrożnie podchodzą do obcych i mają skłonność do ucieczek.

Reklama Jeśli zatem oczekujesz od czworonoga, że czasem wskoczy ci na ramię i będzie lubił wspólnie spędzać czas, a przy tym nie będziesz musiał godzinami szczotkować jego sierści, to właśnie syjam powinien zostać nowym członkiem twojej rodziny.

3. Najpopularniejsze kocie rasy to nie tylko te spokojne, lubiące zabawę, a po niej odpoczynek z dala od zgiełku, jak persy i syjamy. Wśród najpopularniejszych ras kotów znajdują się te znacznie bardziej żywiołowe - koty bengalskie. To krzyżówka kota domowego z dzikim kotem bengalskim lub lamparcim. Bengal jest szybki, zwinny, skoczny, ale też elegancki. Z możliwych form czułości najbardziej lubi figle. Wymaga stałej uwagi właściciela, a gdy jej nie dostaje chętnie zaznacza swą obecność, na przykład przynosząc pod próg domu polną myszkę.

Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się czy wolisz psa, czy kota, jesteś aktywny i lubisz, gdy coś się wokół ciebie dzieje, a poza tym nie siwiejesz na widok bałaganu, kot bengalski, czyli kot pozostający w ciągłym ruchu, będzie najlepszym twoim przyjacielem.

Reklama 4. Dużą popularnością cieszy się także rasa kotów Maine Coon. To jeden z największych ras kotów domowych, który wyglądem przypomina szopa lub rysia. Jest mocno zbudowany, wielki i bardzo silny. Ale pomimo swoich imponujących gabarytów jest miły, towarzyski i skłonny do zabawy. To dlatego bywa nazywany łagodnym olbrzymem. Ważną cechą Maine Coona jest inteligencja i potencjał poznawczy - te koty bardzo szybko się uczą i chociaż potrafią zająć się sobą, potrzebują zewnętrznej stymulacji. Z Maine Coonem można chodzić na smyczy i bawić się na najróżniejsze sposoby.

Jeśli jesteś osobą aktywną, kreatywną i na tyle oryginalną, aby przypinać kotu szelki i wyprowadzać go na spacer, Maine Coon to kot, który najbardziej ci się spodoba.

Mówi się, że zwierzę upodabnia się do swojego właściciela. Ale biorąc pod uwagę badania amerykańskich naukowców bardziej prawdopodobne wydaje się, że to właściciele wybierają pupile o takich cechach, jakie sami posiadają. Przecież tym, co ludzi przyciąga są właśnie podobieństwa! Więcej ciekawych informacji o kotach i kociarzach znajdziesz na portalu dla miłośników czworonogów WAMIZ https://wamiz.pl.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1953 komentarze: 1
25.10.2019, 08:52r. Drukuj
Powrót


Malwina888 @ 15:39, 31.10.2019

IP: 46.169...41

Ja mam persa Antosia :) Świetny kocur i od kiedy mam roombę to nawet z jego sierścią nie ma problemu ;) Jest towarzyski i świetnie dogaduje się z moją trzyletnią Anią. A ona wie, że kot też ma uczucia i nie można go męczyć.