sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Finał Olimpiady Wiedzy o Kurpiach już w grudniu

Do środy 30 października można składać zgłoszenia do udziału w I Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach. Na wydarzenie zaprasza Związek Kurpiów i zachęca do zgłębiania wiedzy o naszym regionie. Finał olimpiady zaplanowano na 3 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Aby wziąć udział w olimpiadzie, należy zgłosić trzyosobowy zespół, reprezentujący szkołę średnią.

Reklama Podczas olimpiady uczestnicy zmierzą się z pytaniami, przygotowanymi na podstawie trzech książek: "Kurpie. Najważniejsi w dziejach", "Puszcza Kurpiowska", "Adam Chętnik. Słownik wybranych nazw i wyrażeń kurpiowskich".

Konkurs wiedzy skierowany jest do uczniów szkół średnich w Ostrołęce oraz powiatach: ostrołęckim, przasnyskim i łomżyńskim. Wydarzenie ma zachęcić młodych do zgłębiania wiedzy o regionie. Przedsięwzięcie ma zachęcać młodych ludzi do zdobywania informacji na temat regionu kurpiowskiego i pogłębiania wiedzy o swojej małej ojczyźnie.

Reklama Olimpiada zakończy się jednodniowym finałem, do którego przystąpią wcześniej zgłoszone trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół. Przewidziano kategorię indywidualną i zespołową. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody!

Regulamin, karta zgłoszenia oraz spis lektur dostępne są w biurze Związku Kurpiów: ul. Świętokrzyska 2. Kontakt: biuro@kurpie.org lub numer tel. (29) 764-58-30.

Finał olimpiady odbędzie się 3 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Regulamin I Olimpiady Wiedzy o Kurpiach

Wyświetleń: 268 komentarze: 0
25.10.2019, 09:26r. Drukuj
Powrót