wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Akcja - Firanka. Sprawdź i dołącz!

Rusza akcja zbierania starych, niepotrzebnych firanek, dla których pomysłodawcy akcji planują drugie, ekologiczne życie. Pomysł polega na zastąpieniu plastikowych jednorazówek, w które pakujemy przeróżne zakupy (najczęściej warzywa i owoce) wielorazowymi torebkami uszytymi ze starych firanek.

Jak zapewniają inicjatorzy akcji, pierwsze uszyte torebki były już testowane i zdały egzamin. Są trwałe, mocne, można je szybko wyprać i wysuszyć.

Reklama - Torebki nie zajmują dużo miejsca, mają też ściągacz, który zamyka torebkę. Jedna taka torebka zastąpi kilkadziesiąt, a nawet kilkaset toreb foliowych. Pierwszy etap akcji ma na celu zebranie jak największej ilości niepotrzebnych firanek. Nawet ze starych i częściowo podartych można wybrać części, z których uda się wykroić materiał na torebki. Prośba jednak, żeby przynoszone firanki były wyprane - proszą organizatorzy.

Firanki można zostawić w sześciu świetlicach Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce w godzinach 10.00-16.00 od poniedziałku do piątku:

Reklama 1. Świetlica Elf, Plac Dworcowy 4 (budynek dworca na Osiedlu Stacja)

2. Świetlica Gwarek, ul. Hallera 13 (I piętro nad pocztą)

3. Świetlica Gwiazdki, ul. Sikorskiego 4 (I piętro)

4. Świetlica Słodziaki, ul. Jaracza 2a

5. Świetlica Pociecha, ul. Bogusławskiego 17

6. Świetlica Promyk, ul. Padlewskiego 51b (poddasze budynku)

Na osiedlu Wojciechowice firanki można zostawiać w Kultowni - filia OCK w Wojciechowicach, Aleja Wojska Polskiego 40, w godzinach 9.00-16.00. Firanki dostarczyć można również do sklepu Kuferek Decu Art przy ul. Hallera 37 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00 oraz do Joanny Rogowicz MultiUbezpieczenia, ul. Prądzyńskiego 3 w godz. 10.00-16.00.

Inicjatorzy akcji poszukują chętnych osób, które nieodpłatnie, w wolnej chwili, będą chciały pomóc w szyciu torebek. Uszyte torebki będą rozdawane nieodpłatnie. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ekomena z Ostrołęki. Koordynator: Agnieszka, numer tel. 882-921-994.

Wyświetleń: 840 komentarze: 0
26.10.2019, 09:47r. Drukuj
Powrót