wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Dzieci z SP w Ołdakach pamiętają o odblaskach (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej w Ołdakach ostrołęccy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą "Odblaskowa szkoła". Celem akcji było przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o konieczności używania elementów odblaskowych.

Działania profilaktyczne w szkole w Ołdakach zostały zainicjowane przez dyrekcję oraz kadrę pedagogiczną.

Reklama W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" przeprowadzony został konkurs związany z gromadzeniem i użytkowaniem elementów odblaskowych. Przeprowadzono pogadankę z policjantem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców w sferze ruchu drogowego to jedno z zadań priorytetowych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Ogromne znaczenie w tej kwestii mają działania profilaktyczne, które mają uwrażliwić uczestników ruchu drogowego na wszelkie zagrożenia związane z przemieszczaniem się po naszych drogach - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Grupy klasowe oraz nauczyciele najmocniej zaangażowani w konkurs otrzymali dyplomy i nagrody.

- Pamiętajmy, że właściwe zachowanie na drodze i używanie elementów odblaskowych mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i kierujących jednośladami. Pamiętajmy i przypominajmy naszym dzieciom fakt, że aby być bezpiecznym, to trzeba być widocznym, a doskonale do tego nadają się elementy odblaskowe - apeluje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Więcej zdjęć z wydarzenie można obejrzeć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP Ostrołęka.

Wyświetleń: 761 komentarze: 0
29.10.2019, 10:08r. Drukuj
Powrót