poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dziś policyjna akcja "Znicz". Kierowcy muszą przygotować się na wzmożone kontrole drogowe i zmiany w organizacji ruchu

Trwa policyjna akcja "Znicz". W ramach działań funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów i posterunków policji będą dbać o bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, głównych ciągów komunikacyjnych oraz osiedlach mieszkaniowych. Akcja potrwa do niedzieli 3 listopada.

Funkcjonariusze w rejonie nekropolii będą kierować ruchem, kontrolować drogi dojazdowe do cmentarzy oraz główne ciągi komunikacyjne.

Reklama Policjantów będzie można spotkać, m.in. na cmentarzach, na parkingach oraz na osiedlach blokowisk i domów jednorodzinnych. Ponadto patrole policyjne spotkamy także w okolicach dużych parkingów i blokowisk oraz osiedli domów jednorodzinnych.

- Do służby w czasie akcji "Znicz" 2019 skierowani zostaną policjanci wszystkich komórek organizacyjnych ostrołęckiej komendy. Działania te ukierunkowane będą na dwa obszary pierwszy z nich do bezpieczeństwo w ruchu drogowym, drugi to bezpieczeństwo w miejscu publicznym. Okres Wszystkich Świętych wymaga od kierujących dużego profesjonalizmu i cierpliwości. Kierowcy nie mogą jeździć "na pamięć". Szczególną uwagę muszą zwracać na znaki drogowe, bowiem w okolicy wielu cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policja apeluje do kierowców jednośladów o używanie elementów odblaskowych

- Zwracamy się także z apelem do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. W tym czasie często ubrani w ciemne kolory jesteśmy dla kierujących po prostu niewidoczni, założona choćby opaska na nogę zdecydowanie spowoduje, że to nie my będziemy ofiarą wypadku drogowego - wyjaśnia podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Policyjna akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek 31 października o godzinie 6.00, a zakończy się 3 listopada o godzinie 22.00

Wyświetleń: 642 komentarze: 0
31.10.2019, 09:15r. Drukuj




Powrót