środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dobry sąsiad nie doniesie. Złego nie szkoda, niech się udusi.Poradnik truciciela

Ostrołęczanie! Nadeszły mrozy. Mamy początek sezonu grzewczego, co daje nam dogodną sposobność podtruwania sąsiadów toksycznymi wyziewami, nie tylko z domowych kotłowni. Co ważne stosując się do sprawdzonych reguł możemy robić to nie tylko skutecznie, ale i praktycznie bezkarnie.

W tym celu,  po pierwsze musimy zorganizować swoją własną przydomową lub osiedlową spalarnię śmieci, przy domu lub przed blokiem, w której spalamy liście i przy okazji wszystko co się da spalić: plastiki, gumy, styropiany, stare meble. Tu wiem,  ze wyobraźnia ludzka  naprawdę jest godna podziwu i okazuje się, że prawie wszystko można puścić z dymem.  Nieważne,  że liście i inne szczątki organiczne można zapakować w worki i zostaną w wyznaczonym terminie odebrane. I co z tego, że bezpłatnie? Kto zakaże nam smrodzić? Też bezpłatnie tj. bezkarnie?  Że co,  że w mieście nie wolno? Wiadomo, że nikt nie doniesie, nie zareaguje, no bo może kto inny zwróci uwagę lub zadzwoni do straży miejskiej, czy straży pożarnej lub do dzielnicowego? Poza tym, to przecież za chwilę może po tym nie być śladu i nasz trucicielski wyczyn rozpłynie się w eterze, i już. Społeczne przyzwolenie jest, więc palmy i rozkoszujmy się truciem.

Reklama Wyższy poziom wtajemniczenia w działalność trucicielską to nasze domowe kotłownio-spalarnie, zwane pieszczotliwie kopciuchami. Starego kopciucha za pomocą dotacji państwowej możemy zamienić na nowszy model i dalej  truć. Kupujemy najtańszy węgiel, taki bez rachunku, który nie spełnia jakichkolwiek normy. Zostanie nam parę złotych, a dodatkowo w spalinach będziemy mieli całą tablicę Mendelejewa i dziesiątki jadowitych substancji. Jak już dobrze napalimy, to dorzucamy plastiki, gumy, styropiany, resztki mebli… jak nie chce wleźć do pieca w całości, to we fragmentach, powolutku dorzucamy toksyn. Fantastycznie kopcą stare, nasączone olejami podkłady kolejowe, słupy itp. Polecam szczególnie opony i styropian. Co na to sąsiedzi? Jeżeli są dobrymi sąsiadami to wiadomo, nie doniosą, a jeżeli złymi i donoszą, to niech wdychają. Po pierwsze, aby zostać ukaranym, potrzeba by osoba poszkodowana zamieszkiwała w bliskim sąsiedztwie i zgłosiła przestępstwo przeciwko swojemu zdrowiu podając imię i nazwisko. Wtedy postępowanie musi zostać wszczęte. Tylko komu się to chce zrobić i po co? Lepiej narazić się na choroby płuc, alergie i nowotwory. Zabijają powolutku, nie widzimy tego na co dzień, ale gromadzimy toksyny, co prędzej czy później skutkuje utratą zdrowia.

Reklama Truciciele, pamiętajcie, do waszego królestwa ze sprawnie działającą spalarnią wtargnąć może kontrola jedynie pomiędzy 22 wieczorem i 6 rano, co daje czas uprzątnąć ślady zbrodni, ale nawet gdyby znaleźć resztki popiołu, trzeba przekazać je do badania laboratoryjnego, a to kosztuje niemało. Kto to zrobi, komu będzie się chciało? Pamiętajmy więc: o godz. 22 odpalamy kopciuchy i niech nikt nie waży się spacerować nam pod domem i otwierać okien. Gorzej mają ci, którzy mają zarejestrowaną w domu działalność gospodarczą. Ich można kontrolować całą dobę.  Ludzie są zawistni i nie lubią przedsiębiorczych jednostek. Prędzej, czy później doniosą i nie będzie tłumaczenia, że to  sprzątaczka. Zabulimy karę jak dwa razy dwa jest cztery, bo ten kto wlepi mandat będzie miał pewność, że jest z czego ściągnąć należność. Jak mamy długi, albo żyjemy z zasiłku, nikt nam niczego nie zrobi. Pouczy najwyżej. Niech poucza. Proszę bardzo. Kopciucha nam nie zabierze. Odjedzie i my dalej swoje.

Reklama Z braku węgla kopcimy drewnem. Do tego, by palić zgodnie z przepisami drewno musi być wysezonowane i mieć niską wilgotność. Trzymamy więc trochę takiego drewna na widoku i palimy tym co leci, drewno i płyty drewnopochodne pomalowane farbami i lakierowane  też. Uwaga, gdy nie mamy pieca, możemy skorzystać z kominka. Do kominka możemy również wrzucić co nieco.  Co ważne, nie musimy robić tego stale. Możemy podtruwać sąsiadów systematycznie małymi, powtarzającymi się dawkami i rżnąć głupa, że to absolutnie nie my, tylko ten łobuz z naprzeciwka.

Pamiętajmy: dobry sąsiad nie doniesie. Złego nie szkoda, niech się udusi. 

Czy naprawdę tak ma dalej być i nic się nie da z tym zrobić? Według raportu sporządzonego przez międzynarodową agencję doradczą Deloitte wraz z firmą InnoEnergy wynika, że koszt smogu w Polsce to 111 mld zł rocznie. To straty, jakie ponosimy na leczenie i absencję w pracy z powodu zatrutego powietrza. Przedwcześnie z powodu smogu umiera w Polsce ok. 46 tys. ludzi.

O autorze

Wojciech Jarząbek - ekolog, prezes stowarzyszenia "Ekomena".

Więcej felietonów w dziale Krzywym okiem.

Wyświetleń: 6660 komentarze: 47
01.11.2019, 12:00r. Drukuj
Powrót


stasiek p @ 12:05, 01.11.2019

IP: 46.76...93

A elektrownia to nie truje???

sv @ 12:10, 01.11.2019

IP: 188.146...62

W dup*ach się poprzewracało z dobrobytu, a nie od smogu!!! Gdzie śmietniska się palą masowo i to w gigantycznych ilościach, nagle się okazuje że nikomu du*py od smogu nie urwało wassat

Do sv @ 12:27, 01.11.2019

IP: 188.29...180

Brak Ci wszystkiego kultury, wykształcenia, obycia i taktu.
Dopiero jak zabraknie Ci kogoś z rodziny bo rak pluc dopiero włączysz myślenie.
Pozdrawiam i życzę obycia.

ketuks @ 13:07, 01.11.2019

IP: 37.47...222

liście się kompostuje a nie pali. liść zbiera dwutlenek węgla, smog, zanieczyszczenia. spalając go spowrotem uwalniasz to do atmosfery. analogicznie możesz to porównać do umycia gąbką talerza i wyciśnięcia na czysty talerz spowrotem zawartość gąbki.

sv @ 13:40, 01.11.2019

IP: 188.146...62

Przesadna ekologia bardziej szkodzi, jak pomaga, np. Puszcza Białowieska gnijąca od kornika, podziękować eko terrorystom. Brak elektrowni atomowej, czyli więcej spalin z elektrowni węglowej, podziękujcie eko d*bilom. Mam jeszcze wymieniać ??

ketuks @ 14:07, 01.11.2019

IP: 37.47...222

puszcza jak sama nazwa wskazuje to las który się sam zapuszcza, pełno w nim powalonych drzew i próchnicy. nie było nas był las nie będzie nas będzie las, puszcze zapewne przetrwały nieraz takiego kornika drukarza i wiele innych zaraz bez interwencji człowieka. oczywiście że jest to skok na kasę i szukanie pretekstu na komercjalizację każdego skrawka kraju. puszcza to nie las gospodarczy

Sv @ 14:11, 01.11.2019

IP: 188.146...62

Co za brednie, w przyrodzie nie ma nic za darmo, coś kosztem czegoś!!!
Tam lepiej niech gniją dorodne, wydajne sztuki, kosztem wycinania, karczowania, wiele mało wydajnych sztuk w lesie.

Sv @ 14:18, 01.11.2019

IP: 188.146...62

Ile trzeba wyciąć drzew poza puszczą, dla jednej sztuki która i tak zgnije ktoś wie??? Czy przekroczy to 10 szt.???? Dlaczego jest to sprzeczne z ekologią???

ketuks @ 14:20, 01.11.2019

IP: 37.47...222

no rzeczywiście nie ma nic za darmo koszty nadmiernej wycinki poniesie przyroda i przyszłe pokolenia ludzi

:)))))))))))) @ 14:22, 01.11.2019

IP: 178.235...247

Uprzejmnie donosze, ze ten spod 17 pali butelki plastykowe. Dzis trzeba byc uuprzejmym uje.m...................:))))

Dolek @ 14:22, 01.11.2019

IP: 37.248...210

Smrod na niektórych osiedlach jest straszliwy. Wystarczy zaświecić latarkę aby w jej świetle zobaczyć klęby przewalającego się dymu i pyłu. Właśnie to wciągasz do swoich płuc.

ketuks @ 14:23, 01.11.2019

IP: 37.47...222

zgniłe drzewo daje żyć różnym drobnoustrojom utrzymując skomplikowany ekosystem ale dla kapitalisty nie zmarnowane drewno to dopiero te przeznaczone na użytek człowieka

Ja @ 14:24, 01.11.2019

IP: 5.173...13

Pierwszy punkt poradnika powinien brzmieć: wyciąć wszystkie okoliczne drzewa, bo "akurat nadarzyła się okazja". Pogratulować rozumu niektórym.

Bigotyn @ 15:11, 01.11.2019

IP: 2600:8805...dfd6

A co z niezdrowa zywnoscia?Dlaczego do tego nikt sie nie przyczepi i nie wycofa produktow np. z GMO lub glutaminianem sodu,kurczaki faszerowane hormonami wzrostu itp.

ketuks @ 15:18, 01.11.2019

IP: 37.47...222

powinny przynajmniej powstać oddzielne półki z tanią żywnością na których jedzenie będzie czytelnie i wyraźnie oznaczone: "dla samobójców" ....

....mk.... @ 15:24, 01.11.2019

IP: 83.28...101

De...ilny artykuł i wywody pseudo zna....fcy .podsycający animozje i ogłupiający ludzi którzy nigdy nie palili w piecu i nie mają pojęcia o zakupie opału i sposobie palenia w piecu...
Po pierwsze, przy zakupie węgla w tzw. "składach" należy okazać dowód osobisty i podać swoje dane, potem dostajemy fakturę itp itp....ale skąd taki "znafca książkowy" ma to wiedzieć?
Po drugie aby palić styropianem lub plastykowymi butelkami lub oponami , trzeba byłoby posiadać własną sortownie lub skupować to w ogromnych ilościach od sąsiadów/znajomych lub mieszkańców...bo potrzebne byłyby tego potężne ilości do utrzymania ciepła itp..
Po za tym przytaczane opony mają w osnowie kordy z drutu i pomijając fakt ,że nie zmieszczą się do pieca bez pocięcia , po spaleniu powstanie sieć drutów i drucików, więc gdzie "pseudo znafca" widział te warsztaty tnące opony i składowiska przepalonych drutów z opon?
Pie...rniczyć głu..ty jak nawiedzony ekolog, siedząc w domu i delektując się ciepłem z grzejników zasilanych z sieci miejskiej opalanej węglem każdy może, tak samo korzystając z ciepłej wody do kąpieli a potem siedzieć nad kompem zasilanym energią z kopcących węglowych elektrowni pisać wyssane z palca wymysły , aby na koniec dnia wsiąść w auto wyprodukowane przy zużyciu potężnych zasobów energii zasilane olejem napędowym i kopcące z rury przy każdym dodaniu tzw. gazu....
Oto cała ekologia w syntetycznej odzieży, butach skórzanych, korzystająca z dóbr wyprodukowanych przemysłowo , żyjąca i obstawiona nowoczesnymi produktami i pisząca o ekologii.................................na psa budę z taką ekologią.

askhdasdbdglasjgb @ 15:43, 01.11.2019

IP: 176.221...64

Odpowiadając na durne pytania i teksty odwracające uwagę od problemu:
Elektrownia truje, ale znacznie mniej proporcjonalnie do swojej wielkości i do efektywności. Ma założone filtry na kominach i spala z maksymalną efektywnością. Na ten moment nie mamy specjalnie wyboru co do sposobu produkcji prądu - węgiel. Albo kupowanie od innych krajów i uzależnianie się od nich. Atom - fajnie by było. Nie nazywajmy pseudoekologów-hipisów ekologami. (tych którzy są przeciwni budowie elektrowni atomowej w Polsce).
Smog powstaje głównie przy mało efektywnym spalaniu oraz przy paleniu odpadami.
Odciąga to od problemu - palenie śmieciami TRUJE!

Przesadna ekologia? Bez kitu...wylewajmy szambo na ulicę, tak taniej. Kiedyś wszyscy srali za stodołą przecież i było dobrze.
(choć zgadzam się że trzeba zachować we wszystkim rozsądek - puszcza, elektrownie atomowe)
Odciąga to od problemu - palenie śmieciami TRUJE!

GMO - nie ma naukowych dowodów na to że żywność modyfikowana genetycznie jest szkodliwa. Ponadto już teraz każdy z nas je żywność modyfikowaną. Myślicie że kury czy pomidory wyglądają dokładnie tak samo jak gdy człowiek pierwszy raz zetknął się z nimi w naturze? Od setek jak nie od tysięcy lat modyfikujemy wszystko. Różnica jest taka, że teraz robimy to bardziej świadomie z przewidywalnymi skutkami, a kiedyś robiliśmy to na chybił trafił. I takie chybił trafił modyfikacje były od czasu do czasu szkodliwe.
W sklepach mamy teraz duży wybór jakie jedzenie chcemy kupić. Jak ktoś pali w domu śmieciami to specjalnie nie da się wybrać powietrza jakim oddychasz. Chyba że poprzez tępienie złych praktyk. Albo przeprowadzka. Tylko gdzie? Wszędzie egoistyczne cwaniaczki palą śmieciami :(
Odciąga to od problemu - palenie śmieciami TRUJE!

Podpalane wysypiska? No - to też problem. Gdzieś napisano że jednocześnie można zajmować się tylko jednym problemem? I to także potwierdza to że palenie śmieciami TRUJE!

Palicie papierosy przy swoich dzieciach? No raczej nie. Dlaczego więc niektórzy z Was uważają że palenie śmieciami i wypuszczanie dumy po całej swojej okolicy jest ok?

Porozmawiajmy o temacie, bo jak zwykle wszystko rozejdzie się po kościach i Ci którzy mają wywalone na jakość powietrza będą się dalej czuli bezkarnie.

askhdasdbdglasjgb @ 16:00, 01.11.2019

IP: 176.221...64

@....mk....
Podzielam irytację nie do końca dobrą merytoryką artykułu.
Jednakże problem palenia śmieciami oraz nieefektywnym paleniem opałem - drewnem czy węglem - istnieje. Warto o tym rozmawiać.

Świat nie jest idealny. Chcemu i musimy produkować elektryczność i grzać domy, ale warto starać się szukać sposobów by robić to jak najmniejszym kosztem dla nas i dla środowiska. W każdym wypadku - ubrania, żywność, ogrzewanie, szukajmy najlepszych rozwiązań i rozmawiajmy o tym racjonalnie.

Aby zmniejszyć zanieczyszczenie przy spalaniu opału - starajmy się palić od góry - to znacznie zmniejsza wydzielanie cząsteczek pyłu zawieszonego - produkujących smog - niż przy paleniu od dołu.
Przykład różnicy takiego spalania na yt - wpiszcie "TEST SPALANIA WĘGLA METODĄ "TRADYCYJNĄ" ORAZ "OD GÓRY"

Być może dla niektórych potrzeba będzie nauczyć się palić w piecu inaczej, ale ostatecznie warto, bo palenie od góry jest efektywniejsze - t.j. oszczędza paliwo.

Do powyżej ,od palenie śmieci @ 16:07, 01.11.2019

IP: 188.146...38

Domyślam się że jesteś autorem artykułu.
Nadajesz jak pomylony,kto jest w stanie zapewnić takie ilości śmieci z własnego gospodarstwa domowego aby nimi palić i ogrzać dom?
W jakim ty świecie żyjesz pseudo ekologu?
Siedzisz w ciepłym mieszkaniu,oglądając tv i serfujesz po necie za pomocą ekośmieci wyprodukowanych potężnym nakładem sił i środków które w ogólnym zestawieniu i proporcjach bardzo zanieczysczają środowisko...
I to jest wg Ciebie ok?
Po co Ci trujący samochód-bo na pewno go masz.
Po co używasz ciepłej wody i centralnego ogrzewania?
Po co używasz prądu?
Po co posiadasz wszystkie nowoczesne urządzenia w postaci lodówki-pralki-odkurzacza-telewizora itp?
Po co korzystasz z kanalizacji miejskiej?
PRZECIEŻ GDY ZREZYGNUJESZ Z TEGO PRZYCZYNISZ SIĘ DO OCHRONY ŚRODOWISKA I KLIMATY, I NIE BĘDZIE POTEM ODPADÓW.
😠😠😠😠😠
;😠😠😠😠㈶
4;

askhdasdbdglasjgb @ 16:26, 01.11.2019

IP: 176.221...64

@Do powyżej ,od palenie śmieci
Myślenie zero-jedynkowe do niczego nie prowadzi. Wszystko albo nic...korzystanie z dóbr współczesnego świata od razu przekreśla racjonalność argumentów?
Ten tekst do artykułu wysłałeś czym? Gołębiem pocztowym?

Małymi krokami i mądrym gospodarowaniem zasobami i energią przyczynimy się do poprawy jakości naszego środowiska i naszego życia.

Artykuł w swoim zamyśle jest przesadny - aż trzeba to pisać? Czytaj ze zrozumieniem - napisałem przecież w komentarzu, że merytoryka artykułu sama w sobie jest nie do końca dobra. Można palić w piecu węglem w sposób efektywniejszy i czystszy. Fajnie gdybyśmy mieli czystsze od węgla alternatywy, ale na ten moment wiele osób ich nie ma i jest to zrozumiałe. Niezrozumiałe jest jednak palenie śmieciami. W jakiejkolwiek ilości.

Lepsze jest wrogiem dobrego.
Dobre jest posiadanie czystej, ciepłej wody i ciepłego mieszkania. Jak można przy tym znaleźć sposoby na poprawienie jakości i czystości środowiska w którym mieszkamy, to czemu tego nie robić? Jakie jest uzasadnienie tego, aby nie podjąć takich kroków? Jeżeli masz/macie jakieś, to porozmawiajmy o nich racjonalnie.

do askhdasdbdglasjgb @ 18:55, 01.11.2019

IP: 188.147...184

Marne twoje edukacyjne wysiłki, Przecież dla większości hasło "niska emisja" znaczy dosłownie, że kopciuchy zaliczające się do tej grupy urządzeń faktycznie mało emitują syfów, a powyższe hasło faktycznie dotyczy wysokości emitora.

nyz @ 19:43, 01.11.2019

IP: 31.1...115

ja tam palę butelkami bo cieplej,a od czasu do czasu jakis stropian ,ale wtedy temp rośnie a wdzień ciemno jak w nocy,nieraz wrzóce jakąś opone do pieca ooo ajara się ze 3 dni

do nyz @ 19:56, 01.11.2019

IP: 178.42...227

nabijasz sie czy prawde mowisz

Ala @ 19:59, 01.11.2019

IP: 37.30...87

Proszę zainteresować się Osiedlem Łazek , tu spalane są plastyki. Wieczorem nie można wyjść na podwórko!!!!!

askhdasdbdglasjgb @ 20:02, 01.11.2019

IP: 176.221...64

@ do nyz
To troll.
Dzień dobry trollu. Podkręć swoją trollowatość bo nawet jak na forum Ostrołęckie jesteś słaby.

askhdasdbdglasjgb @ 20:05, 01.11.2019

IP: 176.221...64

@ do askhdasdbdglasjgb
Edukować zawsze warto i warto próbować. Bo z drugiej strony jest bezczynność, która nie prowadzi do żadnego polepszenia sytuacji. Ponadto warto ludziom uświadamiać że poza całkowitą zmianą ich metod ogrzewania domów są też sposoby pośrednie i że paleniem śmieciami, nawet od czasu do czasu, szkodzą sąsiadom, ale przede wszystkim sobie, bo zatruwają powietrze którym oddychają.

nyz @ 20:42, 01.11.2019

IP: 31.1...115

do ask,troll to z ciebie,kozak w necie pi.da w świecie,hu. ci do tego czym palę

askhdasdbdglasjgb @ 21:47, 01.11.2019

IP: 176.221...64

@nyz
Tak, tak, dokładnie, acha.
Słaby troll z Ciebie. Wierszyki przedszkolne zachowaj dla kolegów z podwórka.
Nie pozdrawiam.

rada @ 05:52, 02.11.2019

IP: 94.254...145

Wszyscy mądrzy A nikt nie wie o co chodzi ?.Trzeba lud uzależnić od ogrzewania miejskiego.Kiedyś woda była za darmo teraz płacimy itd.itp.

rada @ 05:53, 02.11.2019

IP: 94.254...145

Wszyscy mądrzy A nikt nie wie o co chodzi ?.Trzeba lud uzależnić od ogrzewania miejskiego.Kiedyś woda była za darmo teraz płacimy itd.itp.

Dolek @ 07:35, 02.11.2019

IP: 5.172...200

Wymagasz od innych, żeby nie palili trującym świństwem, - Zacznij od Siebie.

Ona39 @ 08:27, 02.11.2019

IP: 5.173...212

Wystarczy przespacerować się osiedlem Sienkiewicza i łęczysk... Tam już od paru lat nie ma czym oddychać. Nikt z tym nic nie robi, a sąsiednie domki trują. Czasami nie widać co jest na drugiej stronie ulicy, tak jest nakopcone. Powinny być częste inspekcje i naprawdę solidne kary, bo inaczej nigdy się nie nauczą.

TVPiS @ 08:36, 02.11.2019

IP: 2a01:110f...5809

Ktoś wyżej wspomniał o ekologach i Puszczy Białowieskiej.
Przytoczę całą prawdę o propagandzie w TVPiS.
Ostatnio od bliskiej osoby usłyszałam, że za wycinkę i zniszczenie puszczy odpowiadają ekolodzy! Tak mówili w TVPiS i ta osoba na własne uszy to słyszała!

Po drugie słyszała również, w tej samej telewizji, że Tusk wybudował "orliki" po to aby odciągnąć młodzież od kościoła!!!

Nie wypowiedziała się jeszcze o smogu ...

ekolog @ 09:02, 02.11.2019

IP: 83.9...189

W Drężewie na ul Spokojnej w okolicach skrzyżowania z ul Kickiego z kominów niczym z krematorium zionie smogiem. Czasami smród i dym jest nie do zniesienia. Palą śmieci i nie wiadomo czym bo zapachy są różne. Dodam, że ulica posiada instalacje gazową. Żenada.HEJ!!!

bee @ 09:36, 02.11.2019

IP: 149.200...240

W bardziej cywilizowanych krajach a nawet ostatnio u nas w Krakowie problem rozwiązano w taki sposób ze jeżeli jest na ulicy gaz miejski to nie ma żadnego palenia pod surowymi karami. Przynajmniej samo centrum miasta miałoby ciut więcej tlenu wtedy.

do @ 10:08, 02.11.2019

IP: 178.42...122

zakaz palenia byle czym niekdzi tego nie przestrzegaja [folia plastyk itp] i maja gdzies sasiadow i samego siebie

askhdasdbdglasjgb @ 12:25, 02.11.2019

IP: 176.221...64

@rada
Jak ktoś dzisiaj ma własną studnię to może sobie za darmo pompować wodę. Nic się nie zmieniło w tym względzie.
Możesz ogrzewać swój dom gazem - czystszy i efektywniejszy sposób, albo jeżeli nie masz na to możliwości węglem czy drewnem i w takim wypadku sposób palenia w piecu robi ogromną różnicę ile brudnego dymu produkujesz.
Pisałem już wyżej: palenie od góry, w każdym piecu gdzie wylot spalin jest nad paleniskiem. To znacznie redukuje ilość pyłu zawieszonego, który jest głównym składnikiem smogu w naszych miastach. Warto spróbować bo przy prawidłowym paleniu w ten sposób są też oszczędności - zużywa się mniej opału do wygenerowania takiej samej ilości ciepła.
Fajnie gdyby na MO zrobili dobry artykuł o takim paleniu w piecu.

colorek @ 13:55, 02.11.2019

IP: 95.49...7

Mieszkam w okolicy Ostrołęki na osiedlu gęsto zabudowanym i mam podobny problem z zadymiarzami.Nie dziwie się ludziom biednym których nie stać na piec gazowy lub odpowiednie drzewo czy węgiel ale dziwie się tym wszystkim których na to stać i mimo że rżną mędrców nad mędrcami czynią zło sobie i innym.

mieszkaniec @ 17:01, 02.11.2019

IP: 176.109...79

Centrum i kwiatowe lepiej omijać. Szkoda gadać. Ludzie ludziom zgotowali ten los.... i nie dziwić się później , że coraz młodsi chorują.....

do wszystkich @ 19:01, 02.11.2019

IP: 178.42...122

ludu zrozum nie pal byle czym a wszczegulnosci plastykiem foija itp ja wiem biedny ALE ci co maja tesz pala byle czym

palacz @ 19:46, 02.11.2019

IP: 178.42...186

Czytając te wypociny zastanawiam się ile kasy z garneli ci pseudo znawcy od wszystkiego i od niczego......

@colorek @ 20:57, 02.11.2019

IP: 185.166...175

Nie stać na piec gazowy lub odpowiednie drzewo czy węgiel? To znaczy, że nie stać ich na utrzymanie domu a wtedy powinni pomyśleć nad przeprowadzką do bloku. Albo niech zgłoszą się do programu Czyste powietrze (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie).

rosa @ 22:12, 02.11.2019

IP: 82.34...110

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying

MAŁO INTELIGENTNA @ 06:48, 03.11.2019

IP: 188.147...31

Zadam pytanie Panu Ekologowi
- produkcja pieca nie jest szkodliwa dla środowiska?
- wydobywanie gazów, ropy naftowej nie jest szkodliwe dla środowiska?
- wycinanie drzew na opał i nie tylko (m.in. płuc ziemi - fotosynteza, transpiracja, erozja), nie jest szkodliwe dla środowiska?
- wydobywanie węgla, nie jest szkodliwe dla środowiska?
- zasyp śmieciami nie jest szkodliwy dla środowiska?
- wyrzucanie śmieci do lasów, oceanów, rzek, zakopywanie ich itp., nie jest szkodliwe dla środowiska?
- rozkładanie ich przez naście lat nie jest szkodliwe dla środowiska, ph ziemi, wód gruntowych?
Panie ekologu, śmieci mamy tak dużo, że prawie wszędzie się one już znajdują, one nie znikną z dnia, na dzień nie mając wpływu na nasze środowisko. Kwestia tego jest tylko czy zanieczyszczą glebę substancjami chemicznymi w trakcie wieloletniego rozkładu, a co za tym idzie przedostaną się one z czasem do wód gruntowych, czy zaczniemy je palić (te, które będzie można i których np. nie wykorzystamy do ponownej produkcji) w sposób kontrolowany ogrzewając się przy tym (zmniejszy się chodź troszkę/albo znacznie wydobycie węgla i wycinanie drzew), może zamiast w piece, Państwo zainwestowałoby w naukę w stworzenie przez naukowców bardzo tanich, ekologicznych w produkcji, bardziej wytrzymałych, wydajnych, elastycznych filtrów na kominy. Te śmieci są, były i będą. Więc zamiast czekać na niekontrolowany samozapłon tych śmieci, albo specjalne podpalanie wysypiska, dzikich wysypisk, bez naszej kontroli, gdzie brak jej może powodować pożary lasów, wyciek ciekłych mieszanek substancji chemicznych do wód gruntowych i itp., czy zatapianie śmieci w oceanach, zakopywanie itp. nie lepiej je wykorzystać do ogrzania, a przy okazji pozbycia się ich? Ja widzę stworzenie w/w filtrów, jako jedno z najlepszych rozwiązań. Chyba Państwu nie chodzi o ekologię tylko o biznes.

MAŁO INTELIGENTNA @ 08:59, 03.11.2019

IP: 188.147...31

Proponuje poczytajcie sobie, o najbogatszych polakach, ludziach, Państwach na świecie, na czym oni zarabiają? I jakie są konsekwencje ich biznesów. Możemy mieć czystszą wodę, zdrowsze jedzenie, nie wycinać tylu drzew, nie wydobywać węgla, nie nawozić tak ziemi itd. Cieszyć się urokami przyrody i dłużej i zdrowiej żyć, my i nasi bliscy. Ale firmy, które nas trują muszą się przebranżowić, albo znaleźć mniej inwazyjne metody trucia nas i niszczenia środowiska. W co wątpię, bo w większości szkoda im kasy na to, zapominając, że to jest tak naprawdę inwestycja przy dzisiejszej wiedzy i świadomości ludzi, a nie strata. Dziś są przydomowe oczyszczalnie ścieków, oczyszczalnie ekologiczne, panele słoneczne, kolektory.., Wiatraki, elektrownie wodne, a naukowcy mogą popracować nad udoskonaleniem jeszcze tego, co już posiadamy, ich ekologiczniejszej produkcji albo nad nowymi metodami dbania o środowisko i wykorzystania istniejących już w tak dużej mierze, wad produkcji na naszą korzyść, czyli np. śmieci, odpadów, itp. zmniejszając do min. niszczenie środowiska. Nie możemy zapomnieć, że ziemia jest jak gąbka, do pewnego momentu będzie to wszystko znosić, trucie wód głębinowych, nawożenie, dwutlenek węgla, śmieci, itd., ale potem, gdy będzie czegoś za dużo, to albo nam coś zabierze, pogorszy, dla nas coś drogocennego, albo odda to nam z powrotem, co my jej "daliśmy", aby tylko nie w gorszej postaci. Nie musimy być zależni od firm, które zarabiają na truciu nas, a inne na pseudo leczeniu nas, pseudo lekami (nie wszystkie na szczęście). Oni nie jedzą takiej, jakości produktów, co większość z nas, nie zażywają leków, kosmetyków takich jak my, nie korzystają z takiej służby zdrowia, co my, ich stać na znacznie lepsze, zarabiają na naszej niewiedzy, uzależnieniu, braku czasu itp. Oni mają nas gdzieś, abyśmy byli tylko dla nich konsumentami i kupowali to, co nam będą wmawiać, poprzez reklamy (manipulacja, psychologia tłumu), a ile lat będziemy my i nasi bliscy żyli, jak i w jakich warunkach, mają to gdzieś. Nie powinniśmy i nie możemy zapomnieć, że jesteśmy na tej planecie z naszymi bliskimi tylko przez pewien okres, czas szybko ucieka, wiec lepiej by było, gdyby był on dłuższy i spędzony jak najdłużej z ludźmi, których kochamy, póki my i oni jeszcze żyjemy. Jeśli możni tego świata nie martwią się naszym zdrowiem i naszych bliskich, to, czemu my napędzamy ich biznes, kupując ich produkty? Szkoda, że Państwo zamiast w piece, nie inwestuje, w darmowe przydomowe, ekologiczne oczyszczalnie wody, w darmowe kolektory słoneczne, panele słoneczne, w utworzenie np. darmowych ekologiczniejszych, elastycznych filtrów na kominy. W tedy ludzie by nie kombinowali tak. Jeśli nie ma pieniędzy na to, to mogą 2/3 posłów zwolnić, którzy nic prawie nie robią, ewentualnie kłócą się w większości i skłócają ludzi (sporo kasy w tedy zostanie w budżecie). Można opodatkować agencje towarzyskie itp., kościoły, zwiększyć kary pieniężne za jazdę po pijaku, za nie przestrzeganie zasad bhp w miejscach pracy, za znęcanie się nad zwierzętami, ludźmi, za kombinowanie z żywnością, za niszczenie w dużym stopniu środowiska przez firmy produkcyjne itp., Kiedy Państwo zacznie zarabiać, na lenistwie, cwaniactwie, pazerności, głupocie, agresji ludzi, zamiast wydawać kasę np. na poprawienie warunków bytowych w więzieniach, na dawanie kasy na kościoły (fundusz kościelny) itp.

"Guliwer" jest tańszy o 350 zł miesięcznie @ 11:39, 03.11.2019

IP: 188.147...11

MAŁO INTELIGENTNA, śmieci to nie materiał opałowy w piecach przydomowych.

Zarzucasz, że przez firmy i budowę kościołów są zanieczyszczenia środowiska. W małym stopniu, głównie szkodzą środowisku piece przydomowe, palisz śmieciami, że tak ich bronisz.

MAŁO INTELIGENTNA @ 21:40, 03.11.2019

IP: 188.146...223

"Guliwer" jest tańszy o 350 zł miesięcznie..." Mam propozycję, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam, tylko wolniej, albo poproś kogoś by Ci to przeczytał, bo się tylko kompromitujesz. Streściłabym Ci to, ale nie lubię się powtarzać, myślałam, że w sposób jasny i zrozumiały to napisałam, ale jak widać nie dla każdego. Spróbuję Ci to jaśniej opisać, albo lepiej zadam pytanie. Czy masz jakiś pomysł, na istniejące na naszej planecie, już w tak dużej ilości śmieci, które nie nadają się do recyklingu, a z każdej niemalże strony nas oblegają, bez najmniejszej szkody dla środowiska?, Zaznaczę, iż ich wieloletni rozkład zanieczyszcza glebę (substancje chemiczne) a w dalszej kolejności wody gruntowe, wycinanie drzew na opał w obecnej sytuacji zwiększa ilość smogu (zmniejsza się ilość fotosyntezy), wydobywanie węgla również (związki chemiczne), produkcja piecy także niszczy środowisko. Masz jakiś pomysł? Czy lepiej Twoim zdaniem by wyrzucać je do oceanów, rzek, zakopywać, zostawiać w lesie, a może niech się same niekontrolowanie spalą? A może lepiej było by tak jak ja myślę, tak dużą stertę śmieci spalić pod kontrolą, np. w elektrowni, z udoskonaleniem piecy, albo w domach, jeśli by były odpowiednie filtry i mieć z tego jakąś korzyść w postaci ciepła i mniejszej ilości wycinanych drzew, czy wydobywanego węgla, albo produkcji nowych pieców. W przypadku zaśmiecenia naszej planety tak dużą ilością śmieci logika, wiedza i zdrowy rozsądek jest chyba ważniejszy od naszych przekonań, pieniędzy i sposobu wychowania, nie uważasz? A dla jasności, w dużej ilości domów wbrew pozorom, porównywalnie się zanieczyszcza środowisko, co firmy, które np. spalają drzewo, węgiel, te firmy kopcą niemalże cała dobę, 7 dni w tygodniu 365/366 dni w roku, a przywóz tak dużej ilości węgla, czy też wyciętych drzew, uważasz, ze nie wpływa negatywnie na środowisko? Kiedyś, jak i obecnie, wszystko, co robimy wpływa na niszczenie środowiska, kwestia tylko jak bardzo i czy wymyślimy coś na ograniczenie tego do min., a przy okazji pozbędziemy się tego, co już jest i będzie w przyszłości z korzyścią dla nas. Obecnie duża ilość śmieci na ziemi, duża ilość wydobywanej ropy naftowej, gazu, węgla, wycinanie drzew, pożary lasów, produkcja itd. stwarza i stwarzać będzie dla nas i dla innych stworzeń realne zagrożenie. Ja podałam pomysł, myślę, iż jeden z najlepszych, teraz Ty rusz szarymi komórkami i zabłyśnij swoją wiedzą, pomysłem.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter