piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Spektakl "S.A.L.I.G.I.A" z okazji miejskich obchodów Dnia Niepodległości

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl "Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A". Wydarzenie będzie częścią miejskich obchodów Święta Niepodległości. Sztukę tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego im. Ziembińskich.

"Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A" to opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół historii. Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom.

ReklamaW programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: "Modlitwy o wschodzie słońca", "Autoportretu Witkacego", "Czarnych perfum", "Powrotu" czy "A my nie chcemy uciekać stąd".

W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych, w tym także zdobywcy nagród prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury.

Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska. Za aranżację i kierownictwo muzyczne odpowiada Rafał Kowalewski.

Spektakl odbędzie się w niedzielę 10 listopada o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Odsłon: 905 komentarze: 0
09:13, 02.11.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank