środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Spektakl "S.A.L.I.G.I.A" z okazji miejskich obchodów Dnia Niepodległości

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl "Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A". Wydarzenie będzie częścią miejskich obchodów Święta Niepodległości. Sztukę tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego im. Ziembińskich.

"Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A" to opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół historii. Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom.

Reklama W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: "Modlitwy o wschodzie słońca", "Autoportretu Witkacego", "Czarnych perfum", "Powrotu" czy "A my nie chcemy uciekać stąd".

W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych, w tym także zdobywcy nagród prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury.

Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska. Za aranżację i kierownictwo muzyczne odpowiada Rafał Kowalewski.

Spektakl odbędzie się w niedzielę 10 listopada o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Wyświetleń: 988 komentarze: 0
02.11.2019, 09:13r. Drukuj
Powrót