środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ostrołęka stawia na bezpieczeństwo. Ruszyła kolejna akcja samorządu Mazowsza (zdjęcia)

W Ostrołęce zainaugurowano kolejną akcję profilaktyczno-edukacyjną pod hasłem "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Wydarzenie każdorazowo łączy się z pogadankami, spotkaniami, zajęciami praktycznymi i szkoleniami, z których mogą korzystać uczniowie, ale też młodzież, dorośli i seniorzy.

Dzięki akcji trwającej już od pięciu lat, kilkuset uczniów z subregionu ostrołęckiego otrzyma w tym roku szkolnym elementy odblaskowe. Przejdą także kurs pierwszej pomocy, dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze po zmroku i spróbują swoich sił na symulatorze jazdy.

Reklama Wszystko to w ramach akcji samorządu Mazowsza pod hasłem "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Głównym celem programu profilaktycznego jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach i nauczenie dzieci, młodzieży a także dorosłych i seniorów, jak skutecznie unikać niebezpieczeństw.

To niejedyne działania podejmowane przez władze Mazowsza na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku na Torze Modlin odbywały się też szkolenia dla seniorów i młodych kierowców. Z subregionu ostrołęckiego brało w nim udział 50 osób powyżej 55 roku życia i 29 młodych kierowców.

Reklama O akcji opowiadali m.in. Mirosław Augustyniak, radny sejmiku Mazowsza, przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz uczestnicy szkoleń na Torze Modlin.

- Prowadzimy zajęcia w szkołach, mamy specjalne zajęcia dla pierwszoklasistów, a od ubiegłego roku edukujemy również przedszkolaków. W tym roku szkolnym z naszych zajęć w subregionie ostrołęckim skorzystało już 495 uczniów i 693 maluchów. Do wakacji czekają nas jeszcze 52 spotkania w szkołach oraz 48 w przedszkolach. Wszystko po to, by już najmłodsi Mazowszanie mogli czuć się w ruchu drogowym bezpiecznie - mówił radny Mirosław Augustyniak.

Reklama Warto, aby dzieci już na wczesnym etapie szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z nauką prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Poza znajomością podstawowych zasad, warto uzbroić się także w odblaski. Te małe, często niepozorne elementy ubioru, mogą uratować nam życie. Zadbajmy, aby nasze dzieci wychodząc do szkoły, zawsze miały je przy sobie. Nie inaczej powinni zachowywać się dorośli, bowiem każdy, i mały, i duży, będąc widocznym, będzie bezpieczny.

Inauguracja akcji odbyła się w poniedziałek 4 listopada br. w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, przy ul. Rolnej 30.

Zobacz zdjęcia:
Podpisanie umów i inauguracja akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Więcej zdjęć: Podpisanie umów i inauguracja akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Wyświetleń: 1106 komentarze: 1
04.11.2019, 13:18r. Drukuj
Powrót


W temacie @ 08:18, 05.11.2019

IP: 5.173...153

Szok !!! Tym leniom śmierdzącym z pekinu będą dogadzać tam tylko pijaństwo i chamstwo. Zaraz wszystko wyniosą I sprzedadzą za wódę kto robi takie skupiska w jednym miejscu. Współczuję sąsiadom.