poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Polsko-rosyjskie spotkanie muzyczne. Evgen Malinowski z recitalem w Kultowni

Ostrołęckie Centrum Kultury i Kultownia zapraszają na koncert Evgena Malinowskiego zatytułowany "Jedno serce - dwie ojczyzny". Artysta, który urodził się na Syberii, w rodzinie polskiego poszukiwacza złota z czasów carskich, zaprezentuje przed ostrołęcką publicznością swój artystyczny dorobek.

"Jedno serce - dwie ojczyzny" to recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub monospektaklu autobiograficznego, nakierowanego na przedstawienie publiczności życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty.

Reklama Recital składa się z wybranych przez samego artystę, pieśni, poezji rosyjskich i polskich twórców oraz autorskich propozycji. Program stanowi także 50-letnie podsumowanie życia artystycznego i prywatnego na przestrzeni 25 lat od urodzenia w Rosji i 25 lat życia w Polsce. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta obrał na całe swoje życie publiczne.

Evgen Malinowski to aktor filmowy i teatralny, reżyser, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur w Warszawie. Urodził się w Biełowie na Syberii, w rodzinie polskiego poszukiwacza złota z czasów upadku caratu w Rosji i Rewolucji Październikowej. W latach 1988-1993 studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury na wydziale Dyrygent orkiestr estradowych.

Reklama Od 1992 r. mieszka w Polsce, ma podwójne obywatelstwo. W roku 2008 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie (WSKiMS). Studiował także na wydziale aktorskim w Northeastern Illinois University w Chicago w roku 2009. W 1993 r. Evgen rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w "Opowieściach weekendowych" Krzysztofa Zanussiego. Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m.in.: "Ekstradycja", "Miasto prywatne", "Boża podszewka", "Na dobre i na złe", "Szczur", "Quo vadis", "Plebania", "Lokatorzy", "Fala zbrodni", "Pensjonat pod różą", "Kryminalni", "Odwróceni". Najnowsze produkcje z udziałem Evgena Malinowskiego to filmy i seriale "Historia Roja", "Księstwo", "Bitwa Warszawska 1920", "Syberiada polska", "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Pierwsza Miłość", "Czarnobyl, cztery dni w kwietniu", "Wataha", "Fotograf", "Komisja morderstw".

Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował w roli scenarzysty i reżysera przygotowując spektakl "Na planecie WladWysocki". Spektakl powstał dla uczczenia rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego, został wysoko oceniony przez media i wystawiany był kilkakrotnie w Chicago.

Koncert Evgena Malinowskiego odbędzie się 15 listopada 2019 r., o godz. 18.00, w Kultowni OCK przy al. Wojska Polskiego 40. Wstęp wolny.

Zdjęcie: Kultownia

Wyświetleń: 922 komentarze: 1
05.11.2019, 12:04r. Drukuj
Powrót


ketuks @ 15:18, 05.11.2019

IP: 37.47...220

No przez taką historię przodków murowanym punktem w repertuarze powinien być utwór: "Na dzikich stepach za Bajkałem" lub inaczej "Bradziaga" (Włóczęga) wink