piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Polsko-rosyjskie spotkanie muzyczne. Evgen Malinowski z recitalem w Kultowni

Ostrołęckie Centrum Kultury i Kultownia zapraszają na koncert Evgena Malinowskiego zatytułowany "Jedno serce - dwie ojczyzny". Artysta, który urodził się na Syberii, w rodzinie polskiego poszukiwacza złota z czasów carskich, zaprezentuje przed ostrołęcką publicznością swój artystyczny dorobek.

"Jedno serce - dwie ojczyzny" to recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub monospektaklu autobiograficznego, nakierowanego na przedstawienie publiczności życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty.

ReklamaRecital składa się z wybranych przez samego artystę, pieśni, poezji rosyjskich i polskich twórców oraz autorskich propozycji. Program stanowi także 50-letnie podsumowanie życia artystycznego i prywatnego na przestrzeni 25 lat od urodzenia w Rosji i 25 lat życia w Polsce. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta obrał na całe swoje życie publiczne.

Evgen Malinowski to aktor filmowy i teatralny, reżyser, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur w Warszawie. Urodził się w Biełowie na Syberii, w rodzinie polskiego poszukiwacza złota z czasów upadku caratu w Rosji i Rewolucji Październikowej. W latach 1988-1993 studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury na wydziale Dyrygent orkiestr estradowych.

ReklamaOd 1992 r. mieszka w Polsce, ma podwójne obywatelstwo. W roku 2008 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie (WSKiMS). Studiował także na wydziale aktorskim w Northeastern Illinois University w Chicago w roku 2009. W 1993 r. Evgen rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w "Opowieściach weekendowych" Krzysztofa Zanussiego. Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m.in.: "Ekstradycja", "Miasto prywatne", "Boża podszewka", "Na dobre i na złe", "Szczur", "Quo vadis", "Plebania", "Lokatorzy", "Fala zbrodni", "Pensjonat pod różą", "Kryminalni", "Odwróceni". Najnowsze produkcje z udziałem Evgena Malinowskiego to filmy i seriale "Historia Roja", "Księstwo", "Bitwa Warszawska 1920", "Syberiada polska", "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Pierwsza Miłość", "Czarnobyl, cztery dni w kwietniu", "Wataha", "Fotograf", "Komisja morderstw".

Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował w roli scenarzysty i reżysera przygotowując spektakl "Na planecie WladWysocki". Spektakl powstał dla uczczenia rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego, został wysoko oceniony przez media i wystawiany był kilkakrotnie w Chicago.

Koncert Evgena Malinowskiego odbędzie się 15 listopada 2019 r., o godz. 18.00, w Kultowni OCK przy al. Wojska Polskiego 40. Wstęp wolny.

Zdjęcie: Kultownia

Odsłon: 834 komentarze: 1
12:04, 05.11.2019r. Drukuj
Powrót


ketuks @ 15:18, 05.11.2019

IP: 37.47...220

No przez taką historię przodków murowanym punktem w repertuarze powinien być utwór: "Na dzikich stepach za Bajkałem" lub inaczej "Bradziaga" (Włóczęga) wink

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank