wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ścieżka edukacyjna w Rzekuniu. Mieszkańcy mogą korzystać z pięciu gier (zdjęcia)

Przy ulicy ks. Mariana Skłodowskiego w Rzekuniu powstała ścieżka edukacyjna. Tablice zawierają treści dydaktyczne dotyczące pszczół, faktów i mitów o miodzie, a także wiele innych zagadnień przyrodniczych. Mieszkańcy mogą już korzystać z inwestycji, ponieważ została oficjalnie odebrana od wykonawcy. 

Do dyspozycji mieszkańców są takie gry jak:

Światowid - celem gry jest ustawienie prostopadłościanów w taki sposób, aby zawarte na nich grafiki i informacje tworzyły w linii pionowej merytorycznie logiczny ciąg myślowy. Mieszkańcy mogą poznać jeden z czterech wariantów merytorycznych tj. rodzinę pszczelą, pożytki pszczele, rośliny miododajne czy miody (nektarowe, spadziowe). Dla podniesienia wartości dydaktycznych na każdej ścianie prostopadłościanu uwzględniono opis, z którego można dowiedzieć się jak wygląda i kim jest każdy przedstawiciel pszczelej rodziny, co to jest propolis, pyłek pszczeli czy wosk.

Reklama Pożytki pszczele - gra prezentuje kilka najważniejszych pożytków pszczelich wraz z opisem oraz przydatnością w zakresie wykorzystania ich w życiu człowieka.

Skarby z ula - gra przybliża pracowitą społeczność pszczelą, pozwala poznać produkty pszczele - wytwarzane z surowców zbieranych przez pszczoły. Pozwala zrozumieć jak istotną rolę spełniają pszczoły w życiu człowieka (zapylacze) i dlaczego należy je chronić.

Fakty i mity o miodzie - gra zawiera informacje na temat różnych zastosowań miodu w zależności od jego gatunku, oraz informuje o możliwościach wszechstronnego wykorzystania miodu w życiu codziennym (np. aspekty lecznicze).

Pszczelarz - gra prezentuje najważniejsze zagadnienia z życia pszczół. Mieszkańcy mogą poznać gatunki roślin miododajnych oraz ich rolę w zdobywaniu pokarmu przez pszczoły, hierarchię rodzinną wraz z podziałem ról w pszczelej rodzinie, rozwój osobniczy (polimorfizm) oraz wartościowe produkty spożywcze i lecznicze dostarczane przez pszczoły.

Reklama - Budowa ścieżek edukacyjnych na terenie gminy Rzekuń ma na celu aktywizowanie społeczności lokalnej, podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w warunkach terenowych, kształtowanie postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Na realizację zadania samorząd gminy otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - informuje Urząd Gminy w Rzekuniu.

Więcej zdjęć ścieżki edukacyjnej znajduje się na stronie urzędu gminy.

Fot. UG w Rzekuniu

Wyświetleń: 1924 komentarze: 27
06.11.2019, 09:21r. Drukuj
Powrót


Co @ 10:24, 06.11.2019

IP: 5.173...44

Co ten celebryta wyprawia. Zdaje mu się ze gmina tylkob Zabawkami stoi.
To trafił się gospodarz!
Prowadzi w przepaść.
Jak nie ciagniczek to piaskownica albo telewizory z bufkami dla ptaków.
Pozbywanie się ludzi i na sesji cisza jak makiem zasiał. Strach się odezwać co by telefonu że zj.... Nie było.

Najważniejsze to rodzina ma się dobrze promowani przez psl i redaktorki

PSL - RODZINA -10 TYSI MIESIECZNIE NA RĘKĘ @ 10:41, 06.11.2019

IP: 2a00:f41...efa6

PSL - RODZINA - 10 TYSI MIESIECZNIE NA RĘKĘ. To jest program wyborczy tego młokosa. A te ochłapy co zostaną to idzie na zabawki, bo na drogi i inwestycje już nie starczy :D

Tadeusz @ 10:43, 06.11.2019

IP: 31.1...186

Co to za bełkot?

lolek @ 11:09, 06.11.2019

IP: 2a01:110f...daa9

Dziwi postawa radnych.
Patrzac na ostatnia sesjie kiedy odwoływano wiceprzewodniczacego. Atmosfera zastraszenia radnych dała sie odczuć. Chyba nikt kto umiał czytac nie chciał tego zrobic bo tymm dukaniem to radny wystawił sobie świadectwo juz nie śmieszności tylko żalosności.

Zadziwia postaw radnych co weszli z komitetu Pana Godziny. Oni powinni jednak nadawc ton i wymagac. a Tu wszyscy sie boja i uszy po sobie,. Bo co ? telefon zadzwoni czy do kąta na sesji postawia.
Nie da sie patrzeć jak mąż do żony mówi pani przewodniczaca a żona do męża panie sekretarzu:) takiej śmieszności to chyba nigdzie nie znajdzie.
Gmina zmierza ku przepaści. Zastój i brak logiki

Tak ! Właśnie po to zrezygnowałem z poprzedniego wójta który budował drogi, wodociągi i kanalizację, i świetlice żeby móc sroce pod ogon zajrzeć. Wspaniały pomysł Panie Wójcie.
Czy już są obsadzone kolejne stanowiska: inspektor od obsługi TV, nadinspektor od montowania budek, podinspektor od dokarmianie i kierownik sprawujący nadzór nad całością przedsięwzięcia?

Do wyżej @ 17:07, 06.11.2019

IP: 5.172...115

Na takie inwestycje czekali mieszkańcy!No klatki na drzewach to ten włodarz jeszcze da radę ,ale dróg już nie potrafi zaprojektować i wykonać.Istny cyrk,domowe przedszkole!

Jurek @ 17:22, 06.11.2019

IP: 5.172...153

Weź się chłopie podaj do dymisji i nie ośmieszają tej Gminy.Zrob to dla dobra mieszkańców ,przynajmniej zapamiętają że zachowałeś się jak prawdziwy mężczyzna.W przeciwnym przypadku będziesz później kojarzony jako ten od zabawek.

No co Ty @ 17:32, 06.11.2019

IP: 5.173...21

Do tego trzeba mieć honor i jaja.
A tu....? Brak jednego i drugiego.
Jemu się zdaje że jest zbawca.
Obejrzyj sesję zobacz ile tam buty i arogancji.
Spec od manipulacji i łgarstwa.
Ile osób dało nabrać na ten fałszywy uśmieszek, obiecanki i klepanie po plecach

Do wyżej @ 18:37, 06.11.2019

IP: 31.0...139

Może ten Amant z Kamianki zwróci uwagę Kini by wyszedł w końcu z piaskownicy i zaczął normalnie zarządzać gminą.

Kino za darmo @ 19:30, 06.11.2019

IP: 178.213...233

Jak nie budki dla ptaków to daszki na kołkach ot mi inwestycje. Jednosezonowe. Budżet idzie w błoto dosłownie. Już się inne gminy z nas śmieją że jedno wielkie przedszkole mamy w gminie.
W innych gminach czytam asfalty kilometrami, wodociągi, chodniki a u nas pożal się Boże. Wracamy do średniowiecza. Będziemy ptaszki podglądać i to po ciemku bo na lampach oszczędności.

C.d. @ 19:39, 06.11.2019

IP: 178.213...233

Gry to każdy ma w domu i nie sądzę by w deszcz czy wiatr ktoś szedł się edukować pod drewniane daszki. Ktoś chyba stracił samokontrolę a rodzina chwali bo co ma mówić za tyle kasy. Gdzie tu zdrowy rozsądek . Ktoś pyta mieszkańców czy chcą te wszystkie zabawki? Bo krytykował obecny Wójt że nic z mieszkańcami poprzednik nie konsultował. Kto mu doradza? Może spokojnie spać? Głupota okropna.
Poza tym przedsięwzięcia typu budki dla ptaków czy piaskownice to szkolne projekty powinny być. A tu wójt rozdaje odświeżacze jezdżąc po instytucjach.
Gospodarz gminy powinien mieć nieco inne zadania, a jeśli nie wie co to zarządzanie gminą, niech jedzie na praktyki do którejkolwiek innej gminy i zobaczy który wójt ma czas podglądać ptaszki czy się lansować na Facebooku. Żaden.

Zaczerpnięte @ 19:51, 06.11.2019

IP: 5.173...90

Ten nasz Kinia to taki przyrodnik się zrobił,
grzybki, ptaszki, a za drzwiami ropuch. Na przemian będzie słuchał raz rechotu ropucha z za drzwi  ,raz śpiewu ptaszków z za okna.


hahahah
ropucha i ptaszek
no no zabawnie to wyglada


Czy te ptaszki to będą Kini  plotki z całej gminy znosić?

kinia lubi plotki
miusi trzymać władze i krótko za r..j wszsytkich radnych i sołtysów 
Taka metoda. 
Dyktatorskie zapędy

Plotki to znoszą przydup.asy i wszyscy wiedzą które,  dlatego celowo się im podrzuca głupoty jak choćby ostatnia o spotkaniu pewnych panów,  chwytają jak palikan żaby i donoszą.  
Nic się nie zmieniło, to kolejna kadencja gdzie donosicielstwo w cenie.A jacy oni na tych sesjach zaangażowani. Ogladałem ostatnià. Wstyd im sobie w oczy patrzeć więc w telefony. I narzedzia kolejne w rękach Kini. A ten głupoty rozpowiada, wierzą jak Arab Allachowi. Brak samodzielnego rozumowania jak nigdy

Ta ostatnia sesja to chyba najbardziej ucieszyła Pana Godzinę,  będzie przydatna w tych sprawach sądowych. Prawda wyszła,  kto gazetę tworzył i na czyje zlecenie.


Czy świadkowie są? Chcą zeznawać zgodnie z zaleceniami? Bo Pan Godzina ma już komplet.  A  koledzy z klubu sie wypięli na Kinię. Może te redaktorki zeznają.  Im się wszystko podoba. Bo własnej

No przecież oglądałem jakie kłamstwa na sesji że na wszystkie stanowiska są konkursy. Ciekawe Kiedy był na dyr biblioteki,  na wszystkich dyr i kierowników zogu,  na kierownika Opsu. A ci siedzą i wierzą w te brednie. Szok.Jeszcze ktoś do utrzymywania

Czy prawda jest że szykuje się referendum? Odwołanie Rady Gminy?W tej radzie to jedynie komisja rewizyjna jako tako pracuje, oczywiście na zlecenie Kini.Zlecil kontrolę w szkole w Rzekuniu by posłużyć się nimy  i obniżyć dodatek motywacyjny do najniższego  poziomu.A  wyjaśnień dyrektor szkoły Ciocia nie przedstawiła radzie na sesji.Pewnie przy obiedzie rodzinnym tak ustalili.A te pozal się  Boże Radni  nawet nie wiedzą bo tym fakcie.Oni to wiedzą mniej niż przeciętny mieszkaniec. Oni znają tylko prawdę Kini. Czyli g....no prawdę.  Nawet protokołów pokontrolnych nie potrafią sporządzić. Narzędzia w rękach Kini do zemsty. Żadne argumenty nieNadrabia bzdetami. Żadnej porządnej inwestycji.W ciągu roku na palcach jednej ręki można policzyć radnych co choć raz zabrali głos na sesji, siedzą rączki podnoszą nie wiedząc za czym.Takich miernot to ta gmina jeszcze nie miała.Komisje rady to fikcja,żadna komisja nie zbiera się samodzielnie  . Żadnego wniosku.

 

Olo @ 20:08, 06.11.2019

IP: 5.173...164

Kinia to już wrogów przyspasabia. Przyjaciół wykorzystał i kopnął to teraz dotychczasowych wrogow wykorzystuje do zemsty, a zmienił jej obiekt. Już mu pan Godzina nie zagraża pora usuwać innych. Czekamy z niecierpliwością na sprawy sądowe. Klubowicze Kini odmówili. No prócz Stacha. Pozostali się dwa razy wykorzystać nie dadzą. Karma wróci szybko. Na sali sądowej czekają tylko niespodzianki.

Zamiast z budek lęgowych wolelibyśmy transmisję z sali sądowej.

do wyzej @ 20:36, 06.11.2019

IP: 2a01:110f...daa9

Nie zagraża do wyborów.
W wyborach ma pewny powrót.
Sytuacja podobna zdarzyła sie w Miastkowie.
Po nieudanej zmianie ludzie poszli po rozum do glowy i przywrócili poprzednika.

Edukator @ 23:10, 06.11.2019

IP: 5.173...116

Wójt to się w nauczyciela bawi i wszystkich chyba chce pouczać. Edukację ekologiczną mieszkańców prowadzi. To chyba misja na tę kadencję. Poznamy tajniki budek lęgowych, rozpoznamy muchomorki, dowiemy się skąd się bierze miód. Słowem wrócimy do czasów dzieciństwa. Po edukacji każdy swoje wiaderko i prosto na plac zabaw.
Koniec świata.

tindirindi @ 23:14, 06.11.2019

IP: 176.109...192

Pani ewo , dziób w ciup, bo jak zwykle jadem pluje i g.łupoty plecie podszyte zazdrością i nienawiścią do ludzi , którzy panią maja tam , gdzie słońce nie dochodzi.Kim pani jeszcze będzie na tym forum Olo, , zaczerpnięte, no co ty czy inne g...no.?

Do wyżej @ 23:34, 06.11.2019

IP: 5.173...116

Kiniu, nie denerwuj się, tłumaczyłeś kolegom że media to czwarta władza i trzeba napierd...w Godzinę bo chciałeś zająć jego miejsce więc co się strofujesz. Godzina przy tobie to mistrz dyplomacji. Ty z własną bronią sobie nie radzisz. Wszędzie widzisz panią Ewę, poszukaj ścieżki do psychiatry, bo masz omamy.

Durex @ 23:48, 06.11.2019

IP: 5.173...125

Tam gdzie słońce nie dochodzi to Kinia chce ptaszkom zaglądać i kamery zakładać.

A czy ten Wasz Kinia to już znalazł świadków? Bo pan Godzina ma komplet, ale on ma łatwiej. Wystarczy że każdy powie prawdę, nikt nie musi kłamać.

A podobno w sprawie z gazetą ma być zwrot , już nikt Kini nie będzie krył bo zamiast wdzięczności zemsta goni zemstę.

Trzymamy kciuki by sprawiedliwość zwyciężyła i kłamstwa wreszcie ujrzały światło dzienne. Wspieramy tych, których Kinia wykorzystał w kampanii. Bo tak żaden wójt nigdy nie postąpił.

Bocian @ 08:19, 07.11.2019

IP: 5.173...31

Jak o tych pszczółkach poczytałem to już wiem kto jest głównym doradcą naszego Wójta. Ojciec pszczelarz. Nie bardzo widzę sens tego przedsięwzięcia. Drewno w naszych warunkach atmosferycznych trzeba ciągle odnawiać i zabezpieczać. Gdyby to gdzieś pod zadaszeniem to jeszcze choć i tak nie sądzę by się dzieci zainteresowały pszczółkami w dobie Harrego Pottera więc trzeba nadążać za światopoglądem młodego pokolenia a nie próbować uwsteczniać. Od komputerów żadne pszczółki muchomorki czy ptaszki nikogo nie oderwą. Tam jest ta sama wiedza poparta cyfrową technologią gdzie w 3D można te same pszczółki oglądać.
Proponuję na podwórku realizować tego typu inwestycje a w gminą zająć się na poważnie.

Ps @ 08:25, 07.11.2019

IP: 94.254...50

Dobrze że Godzina zapewnił bezpłatny internet to się człowiek czegoś z tych komentarzy może dowiedzieć bo na facebooku to tylko chwalenie. 😕😕

Ps @ 08:34, 07.11.2019

IP: 94.254...50

A ta ostatnia sesja mnie wciągnęła i obejrzałem inne. Truchę ukryte na tej stronie UG ale znalazłem. Podsumuję: takiej nierozgarnietej władzy to my jeszcze nie mieliśmy. Ciotka z wujkiem niestety to bardzo źle wygląda i źle jest komentowane z resztą adekwatnie do sytuacji. Radni totalnie bezradni siedzą i słuchają tylko. Jak się ogląda sesję w powiecie czy nawet w mieście to widać poziom wiedzy radnych, jest merytoryczna dyskusja a tu jak na kazaniu. Jeden tylko mądrze pytał i wskazywał błędy to co odwołali z wice podobno za to że pytał. Odwołać trzeba i to szybko tę radę bo szkoda kasy na diety.

Zgadzam się @ 09:58, 07.11.2019

IP: 188.146...216

Jak się ogląda to jakby człowiek na Białorusi był. Wszystko jest tak jak wódz każe, żadnych pytań, własnych wniosków,dyskusji. Źle czy dobrze to ręce podnosić i nie pytać. A jak nie to telefon wieczorem i reprymenda. Radny z Teodorowa jak wypowiedział się po absolutorium że duża zasługa poprzedniego wójta to na dywanik i otrzymał ostrzeżenie by bez uzgodnienia nie wypowiadał się w taki sposób. Zalil się w Przytulach. Niby chłop dorosły a pozwala sobie by tak go moklos traktował. No ale on już nie na jednym ramieniu płaszcze nosił.

wyborca @ 10:34, 07.11.2019

IP: 194.50...103

Długo Laskowiec czekał na kanalizację. Teraz prace mocno przyspieszyły i okazało się , że ....można. Cenię skuteczność nowego wójta.

Co? @ 10:54, 07.11.2019

IP: 5.173...21

Ha ha
Godzina zrobił projekty i zbudował kanalizację przez Teodorowo i połowę laskiwca. Ten obecny zablokował bo by już dawno była zrobiona razem z ul Kościelna.

Ten jeszcze niczego nie wymyślił i nie zbudował. Nieudolnie kończy co poprzednik zaczął.

Więc Kinia z talibem nie siej zamętu. Nie manipuluje faktami

Do kini @ 11:12, 07.11.2019

IP: 5.173...241

Kiniu swojego nieudacznictwo, mściwości i mentalności dziecka obstawionego nadmiarem zabawek i piaskownicy nie przykryjesz nawet za dużym garniturkem ani inwestycja w Ladkiwcu zaprojektowana i przygotowana przez Pana Godzinę.
To prawda blokowales co się dało a teraz manipulancie priżnujesz się na tym promować

Wszyscy już wiedzą że ty żadnych skrupułów nie masz. Po trupach do kasy tylko to masz przed oczami. Ciotka załatwiła ci pobory dużo większe od poprzednika pomimo że nic nie zrobiłeś.
No ale rodzina się wspiera. Wuj też mało nie dostał

Zen @ 11:32, 07.11.2019

IP: 178.213...233

Narzędziem w ręku Kini są inwestycję. Jak siedzisz cicho i głosujesz jak ci każe to dostaniesz huśtawkę a jak coś zrobisz nie tak to figa. Jak by nie robili to dla tych radnych ostatnia kadencja. Ludzie pytają jak można radnych zmienić i wójta. Widzą błąd. A że Białoruś to widać gołym okiem.

Ted @ 11:42, 07.11.2019

IP: 94.254...50

Stanisław to ma ubaw. Nie sądził pewnie że Karma tak szybko wróci to tego manipulanta. I to od swoich nie wrogów dostaje. Ale jak im tak podziękował za pomoc w kampanii jak Tu piszą co też widziałem na sesji no to się nie dziwię. Złe świadectwo o sobie wystawił. Bardzo złe. Wykorzystał kolegów do tej gazety, gdzie podobno tyle kłamstw i sprawa w sądzie w toku, na zebrania i na sesjach, a nawet finansowo mu tę kampanię sponsorowali . A jak wygrał to ciotka i wujek się dorabiają.
Dobrze że już sam siebie nie przeprasza bo to kolejny szwindel.

Stanisław to powinien ich teraz wszystkich na świadków podać tych kolegów i upublicznić koniecznie zeznania. Na to liczę. Bo od początku wiedziałem że on się nie nadaje na Wójta.

zoo @ 12:14, 08.11.2019

IP: 37.249...15

Nie piszcie glupot