sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ścieżka edukacyjna w Rzekuniu. Mieszkańcy mogą korzystać z pięciu gier (zdjęcia)

Przy ulicy ks. Mariana Skłodowskiego w Rzekuniu powstała ścieżka edukacyjna. Tablice zawierają treści dydaktyczne dotyczące pszczół, faktów i mitów o miodzie, a także wiele innych zagadnień przyrodniczych. Mieszkańcy mogą już korzystać z inwestycji, ponieważ została oficjalnie odebrana od wykonawcy. 

Do dyspozycji mieszkańców są takie gry jak:

Światowid - celem gry jest ustawienie prostopadłościanów w taki sposób, aby zawarte na nich grafiki i informacje tworzyły w linii pionowej merytorycznie logiczny ciąg myślowy. Mieszkańcy mogą poznać jeden z czterech wariantów merytorycznych tj. rodzinę pszczelą, pożytki pszczele, rośliny miododajne czy miody (nektarowe, spadziowe). Dla podniesienia wartości dydaktycznych na każdej ścianie prostopadłościanu uwzględniono opis, z którego można dowiedzieć się jak wygląda i kim jest każdy przedstawiciel pszczelej rodziny, co to jest propolis, pyłek pszczeli czy wosk.

ReklamaPożytki pszczele - gra prezentuje kilka najważniejszych pożytków pszczelich wraz z opisem oraz przydatnością w zakresie wykorzystania ich w życiu człowieka.

Skarby z ula - gra przybliża pracowitą społeczność pszczelą, pozwala poznać produkty pszczele - wytwarzane z surowców zbieranych przez pszczoły. Pozwala zrozumieć jak istotną rolę spełniają pszczoły w życiu człowieka (zapylacze) i dlaczego należy je chronić.

Fakty i mity o miodzie - gra zawiera informacje na temat różnych zastosowań miodu w zależności od jego gatunku, oraz informuje o możliwościach wszechstronnego wykorzystania miodu w życiu codziennym (np. aspekty lecznicze).

Pszczelarz - gra prezentuje najważniejsze zagadnienia z życia pszczół. Mieszkańcy mogą poznać gatunki roślin miododajnych oraz ich rolę w zdobywaniu pokarmu przez pszczoły, hierarchię rodzinną wraz z podziałem ról w pszczelej rodzinie, rozwój osobniczy (polimorfizm) oraz wartościowe produkty spożywcze i lecznicze dostarczane przez pszczoły.

Reklama- Budowa ścieżek edukacyjnych na terenie gminy Rzekuń ma na celu aktywizowanie społeczności lokalnej, podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w warunkach terenowych, kształtowanie postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Na realizację zadania samorząd gminy otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - informuje Urząd Gminy w Rzekuniu.

Więcej zdjęć ścieżki edukacyjnej znajduje się na stronie urzędu gminy.

Fot. UG w Rzekuniu

Wyświetleń: 2171 komentarze: -
09:21, 06.11.2019r. Drukuj