niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Arek Czernysz wyrusza w trasę koncertową do Rosji. To absolwent ostrołęckiej szkoły muzycznej (zdjęcia)

Jeszcze w listopadzie tego roku Arek Czernysz - akordeonista i kompozytor, absolwent klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce, wyruszy w trasę koncertową po Rosji. Za wschodnią granicą muzyk wystąpi na siedmiu koncertach w Moskwie, Kaliningradzie i Petersburgu.

Głównym punktem trasy będzie udział w VII Międzynarodowym Festiwalu “Future of Jazz” organizowanym w Moskwie.

Reklama Czernysz będzie pierwszym polskim muzykiem jazzowym, który wystąpi w ramach festiwalu. W dniach 8-10 listopada zagra z moskiewskim Big-Bandem Igora Butmana oraz zaproszonymi muzykami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rosji, z którymi stworzy międzynarodowy kwintet. Następnie do muzyka dołączą Antoni Wojnar (perkusista) i Filip Arasimowicz (kontrabasista), którzy wspólnie 12 listopada wystąpią jako Arek Czernysz Trio, promując debiutancki album "Breath”".

Koncerty będą miały miejsce w Moskwie - w Filharmonii im. Piotra Czajkowskiego i Klubie Jazzowym Igora Butmana na Tagance. 13 listopada Arek Czernysz Trio wystąpią w ramach festiwalu "Jazz w Filharmonii" w Kaliningradzie. Odbędą się dwa koncerty, jeden promujący płytę zespołu oraz drugi z udziałem Krystyny Stańko - wokalistki jazzowej, prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku. 14 listopada muzycy poprowadzą warsztaty masterclass w koledżu w Kaliningradzie. W dniach 15-17 listopada trio Arka Czernysza będzie brać udział w festiwalu "Jazz Across Borders", który odbędzie się w Petersburgu, gdzie zagra także koncert promujący debiutancką płytę.

Zdjęcie: archiwum Arek Czernysz Trio.

Wyświetleń: 1509 komentarze: 3
07.11.2019, 14:15r. Drukuj
Powrót


Iza @ 17:45, 07.11.2019

IP: 79.185...127

Super!Powodzenia !
Życzę wielu tras koncertowych

Fani @ 21:25, 07.11.2019

IP: 5.173...189

Utalentowany muzyk, życzę powodzenia ! Trzymam kciuki

izabella @ 22:08, 07.11.2019

IP: 5.184...55

Utalentowany młody człowiek.Miałam przyjemność być na ich (Arek i koledzy) koncercie zorganizowanym przez naszą Bibliotekę - podczas Nocy Bibliotek w ubiegłym roku. To był koncert, że zapierało dech. Szkoda, że naszych ostrołęczan tak mało się promuje w naszym mieście. Powodzenia Panie Arku.