piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Arek Czernysz wyrusza w trasę koncertową do Rosji. To absolwent ostrołęckiej szkoły muzycznej (zdjęcia)

Jeszcze w listopadzie tego roku Arek Czernysz - akordeonista i kompozytor, absolwent klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce, wyruszy w trasę koncertową po Rosji. Za wschodnią granicą muzyk wystąpi na siedmiu koncertach w Moskwie, Kaliningradzie i Petersburgu.

Głównym punktem trasy będzie udział w VII Międzynarodowym Festiwalu “Future of Jazz” organizowanym w Moskwie.

ReklamaCzernysz będzie pierwszym polskim muzykiem jazzowym, który wystąpi w ramach festiwalu. W dniach 8-10 listopada zagra z moskiewskim Big-Bandem Igora Butmana oraz zaproszonymi muzykami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rosji, z którymi stworzy międzynarodowy kwintet. Następnie do muzyka dołączą Antoni Wojnar (perkusista) i Filip Arasimowicz (kontrabasista), którzy wspólnie 12 listopada wystąpią jako Arek Czernysz Trio, promując debiutancki album "Breath”".

Koncerty będą miały miejsce w Moskwie - w Filharmonii im. Piotra Czajkowskiego i Klubie Jazzowym Igora Butmana na Tagance. 13 listopada Arek Czernysz Trio wystąpią w ramach festiwalu "Jazz w Filharmonii" w Kaliningradzie. Odbędą się dwa koncerty, jeden promujący płytę zespołu oraz drugi z udziałem Krystyny Stańko - wokalistki jazzowej, prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku. 14 listopada muzycy poprowadzą warsztaty masterclass w koledżu w Kaliningradzie. W dniach 15-17 listopada trio Arka Czernysza będzie brać udział w festiwalu "Jazz Across Borders", który odbędzie się w Petersburgu, gdzie zagra także koncert promujący debiutancką płytę.

Zdjęcie: archiwum Arek Czernysz Trio.

Odsłon: 1393 komentarze: 3
14:15, 07.11.2019r. Drukuj
Powrót


Iza @ 17:45, 07.11.2019

IP: 79.185...127

Super!Powodzenia !
Życzę wielu tras koncertowych

Fani @ 21:25, 07.11.2019

IP: 5.173...189

Utalentowany muzyk, życzę powodzenia ! Trzymam kciuki

izabella @ 22:08, 07.11.2019

IP: 5.184...55

Utalentowany młody człowiek.Miałam przyjemność być na ich (Arek i koledzy) koncercie zorganizowanym przez naszą Bibliotekę - podczas Nocy Bibliotek w ubiegłym roku. To był koncert, że zapierało dech. Szkoda, że naszych ostrołęczan tak mało się promuje w naszym mieście. Powodzenia Panie Arku.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank