piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Aktualności

Trwają działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

Od rana funkcjonariusze prowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwracają na kierujących jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych.

Działania prowadzone są dziś na terenie całego kraju.

Reklama- Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie - informuje KMP w Ostrołęce.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru punktów karnych kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 r. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali 38 720 takich uprawnień. To prawie 75 procent więcej niż w porównywalnym okresie 2018 r.

Reklama- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - podaje KMP w Ostrołęce.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Odsłon: 1563 komentarze: 3
09:41, 08.11.2019r. Drukuj
Powrót


Obserwator @ 23:34, 08.11.2019

IP: 188.146...133

Psia grypa minęła to już niema pouczeń karać karać jeszcze nie raz karać!!!

KB @ 20:36, 09.11.2019

IP: 2a01:110f...5a28

Polacy jak przyjadą na zachod to się super zachowują nie glupieja z predkoscia.Policja sobie stanie z dwoma radarami jeden z przodu drugi z tylu i wali zdjęcia i leca mandaty albo radary wkladaja do skrzynek i mandaciki leca wiec umia się zachować.W Polsce sa bardzo wysokie mandaty a pomimo to ludzie się nie boja jezdza jak wariaty a najgorsze po pijaku Karac praca nie pieniędzmi po pracy isc do następnej pracy być może by to cos zmienilo

Aristo @ 17:39, 10.11.2019

IP: 5.173...204

Jestem ofiarą wypadku. Uważam, że kogoś kto jedzie powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym, powinni kierować obowiązkowo na badania psychiatryczne. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby po mieście jeździć z taką prędkością. Mandaty powinny być dużo wyższe. Teraz są wyliczane na podstawie najniższej krajowej, a powinny przynajmniej od średniej krajowej.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota Andrzejki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Targi Slubne
Sklep Enter
NestBank