niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Trwają działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

Od rana funkcjonariusze prowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwracają na kierujących jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych.

Działania prowadzone są dziś na terenie całego kraju.

Reklama - Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie - informuje KMP w Ostrołęce.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru punktów karnych kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 r. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali 38 720 takich uprawnień. To prawie 75 procent więcej niż w porównywalnym okresie 2018 r.

Reklama - Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - podaje KMP w Ostrołęce.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1630 komentarze: 3
08.11.2019, 09:41r. Drukuj
Powrót


Obserwator @ 23:34, 08.11.2019

IP: 188.146...133

Psia grypa minęła to już niema pouczeń karać karać jeszcze nie raz karać!!!

KB @ 20:36, 09.11.2019

IP: 2a01:110f...5a28

Polacy jak przyjadą na zachod to się super zachowują nie glupieja z predkoscia.Policja sobie stanie z dwoma radarami jeden z przodu drugi z tylu i wali zdjęcia i leca mandaty albo radary wkladaja do skrzynek i mandaciki leca wiec umia się zachować.W Polsce sa bardzo wysokie mandaty a pomimo to ludzie się nie boja jezdza jak wariaty a najgorsze po pijaku Karac praca nie pieniędzmi po pracy isc do następnej pracy być może by to cos zmienilo

Aristo @ 17:39, 10.11.2019

IP: 5.173...204

Jestem ofiarą wypadku. Uważam, że kogoś kto jedzie powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym, powinni kierować obowiązkowo na badania psychiatryczne. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby po mieście jeździć z taką prędkością. Mandaty powinny być dużo wyższe. Teraz są wyliczane na podstawie najniższej krajowej, a powinny przynajmniej od średniej krajowej.